Bilişim Sınıfı Duvarlarımız-> (Fikir)

Kodla Büyü
Re: Bilişim Sınıfı Duvarlarımız-> "Fikir"

çok güzel örnekler bende yapacağım fakat fikir lazımdı iyioldu bunlar bende klavye çizmiştim

Arkadaşlar Bt sınıfımızı boyatıcaz. Renk noktasında tereddütlerimiz var. Sizin tavsiyeleriniz nedir ? Sınıflarınız hangi renk ?

15 Temmuz Çalışması.
Png dosyası ekte.
The Rasterbator ile istediğiniz ebatta parçalara bölüyoruz.Kuşe kağıda(Tavsiyem 300 grdır.)çıktısını alıp bu parçaları birleştiriyoruz.(A3 2.52x1.18 24 tane a3 ile oluştu en baştaki resim.Alttaki reklamcıdan alındı.)Ben zemin olarak maket karton kullandım(Kullandığım boyuta 10 tane yetti).Hafif olduğu için duvarda çift taraflı bant ile sabit kalıyor.Programda parça sayısı ve kağıt boyutu ile oynayıp size uygun ölçüleri bulabilirsiniz.Programda kılavuz çizgileri işaretlemey unutmayın ve dot size değerini küçük girin .Bu zahmetli ve uğraştırır.

Ya da reklamcıdan dekota veya türevlerinin üzerine baskı alıp duvara silikon ve çift taraflı bant ile sabitleyiniz.

Ekli dosyalar

• 15 temmuz.part1.rar
    3 MB · Görüntüleme: 120
  • 15 temmuz.part2.rar
    3 MB · Görüntüleme: 107
  • 15 temmuz.part3.rar
    3 MB · Görüntüleme: 107
  • 15 temmuz.part4.rar
    69.4 KB · Görüntüleme: 103
  • 20160926_131613.jpg
    20160926_131613.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 1,049
  • 20161014_093408.jpg
    20161014_093408.jpg
    102.5 KB · Görüntüleme: 1,006
Güzel çalışma ama neden arapça yazılar ????

Bunu hayatta anlıyamam ?

asp-php' Alıntı:
Güzel çalışma ama neden arapça yazılar ????

Bunu hayatta anlıyamam ?
Kelimeyi Şehadettir o...Ömer Halisdemir şehit ya kardeşim ingilizce yazılsa zoruna gitmez demi...Her şey bitti ona takıldın demi sonra da tahammülsüz diyince zorunuza gidiyo...

Güzel paylaşımlar, bu aralar ben de sınırfımı Canlandırma çalışmalarına başlasam diyordum.

Hamburger kutularından buna benzer bir şey de yapılabilir. İlk fırsatta ben de yapacağım. Bu konularla ilgili çalışmaları http://www.pinterest.com adresinde bulabilirsiniz.

[attachment=0]Bt sınıf.jpg[/attachment

Ekli dosyalar

• Bt sınıf.jpg
    Bt sınıf.jpg
    48.3 KB · Görüntüleme: 1,437
Geçtiğimiz sene Eskişehir / Alpu Bozan köyüne geldim.
4 duvar şeklinde 5 bilgisayar ile başladığım labın son hali. :)

Ekli dosyalar

• IMG_6745.JPG
    IMG_6745.JPG
    50.3 KB · Görüntüleme: 1,630
  • IMG_6772.JPG
    IMG_6772.JPG
    82.6 KB · Görüntüleme: 1,635
  • IMG_6774.JPG
    IMG_6774.JPG
    85.4 KB · Görüntüleme: 1,614
  • thumbnail_IMG_6776.jpg
    thumbnail_IMG_6776.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 1,622
  • IMG_6779.JPG
    IMG_6779.JPG
    96.8 KB · Görüntüleme: 1,567
Zizu_' Alıntı:

harika olmuş hocam, 1.resimde duvardaki şekilleri ne ile nasıl hazırladınız hocam? teşekkürler

zodiac' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:

harika olmuş hocam, 1.resimde duvardaki şekilleri ne ile nasıl hazırladınız hocam? teşekkürler

Saolun hocam,
Duvarlar için hepsini bilgisayarda hazırladım, sonrasında renkli çıktı aldım.
zigzag olan kitaplığı ve stor perdelerin hepsini netten aldım cüzi fiyatlara

@saaf hocam özel mesaj atmışsınız bana ama size cevap yazılmıyo mesaj kutunuz kapalı sanırım. konuda anlattım diye hatırlıyorum ama anlatayım hocam yine size. Öncelikle çizmek istediklerimi düzenledim. kimisini netten aldım,çoğunu kendim photoshopta tasarladım. Onları zaten paylaştım ordan indirebilirsiniz. Daha sonra bunları projeksiyonla duvara yansttım ve kara kalemle çizdim üstünden geçerek. Çizim işini bitirince de kırtasiyeden 250ml lik akrilik boya aldım. Ana renkleri yani sarı mavi kırmızı siyah ve beyazı aldım sadece,diğer bütün renkleri bunların karışımından elde ettim. 4-5 çeşitte fırça aldım boy boy. Kaliteli südor marka olanları tercih edinki sıkıntı yaşamayın boyarken. Fırçanın kılları boyarken ekrafa taşırmamak için önemli. Su bazlı bir boya ve çok çabuk kuruyo. Fazla su katmayınki renkler canlı olsun. En sonunda boyama işlemi bittikten sonra da çizdiklerimin etrafından siyah kalın marker kalemle geçerek hem belirginleştirdim hemde boyama hatalarını telafi ettim. Merak ettiğiniz bi nokta varsa yardımcı olurum hocam

msjım bulunsun... bu ara bunu düşünüyordum.. duvarın birine klavyeyi yapmayı düşünüyorum.. renkli kartonları kare şeklinde kesip çift taraflı yapışkanla duvara tutturmak isityorum. cd den de değjşik hayvan vs yapayım diyorum ama müdür çok çocuksu diyor.. sonuçta ortaokul.donanım panosunu yarın atayım

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    495.9 KB · Görüntüleme: 1,018
  • Adsıza.jpg
    Adsıza.jpg
    230.1 KB · Görüntüleme: 1,003
Hepsi birbirinden güzel. Bilişim öğretmenleri kadar fedakar başka bir zümre tanımıyorum. :alkis: Ben de Laboratuvarımı boyamak istiyorum ama nereye ne yapacağımı bir türlü karar veremedim. :eek:

Geri