Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

bilişim rehberi olduk tüm sorunlarımız çözüldü hayırlı olsun

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında seraydın tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. seraydın

  seraydın Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  201
  Beğeni:
  0
  norm fazlası atamaları başladı ve yüzde doksanımız okullarında norm fazlası, çoğu okulun bilişim normu sıfır. yine BTR görevlendirmesiyle bisüre daha uyuttular bizi yarın öbür gün de, artık herkes fatih projesini biliyor size ihtiyacımız kalmadı diyecekler şutlayacaklar bizi. ama olsun şimdi çok mutluyuz yarını boşver iyi uykular türkiyem....
   
 2. akif_van

  akif_van Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2007
  Mesajlar:
  211
  Beğeni:
  6
  hocam bunun tek çözümü var oda hükümetin değişmesi...oda olanaksız görümüyor..ben eminim biz bilişimciler içerisinde %70 bu partiye oy çıkmıyorsa ben adam değilim..veee siz bu konuyu açtınız dürüst olun 3 seçim döneminden en az ikisinde ampule basmadınz mı?
   
 3. Amisos

  Amisos Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  340
  Beğeni:
  0
  yarın öbür gün aynen dediğiniz gibi olacak...
  norm açmayan okullara koşa koşa btr görevine giden fedakar öğretmenler oldukça daha çok kullanırlar bu branşı... geleceklerini kurtaracak hamleler yapmadıktan sonra 18 saat ekdersle günü kurtarsalar ne yazar...
   
 4. seraydın

  seraydın Aktif Üye

  Kayıt:
  11 Aralık 2007
  Mesajlar:
  201
  Beğeni:
  0
  hocam sorunuzun cevabı hayır basmadım.
  bu sorunun oyla alakası yok diye düşünüyorum. zihniyetlerimiz değişmiyor ve hakkımızı aramıyoruz. çoğumuz seve seve kabul etmedi mi btr yi eğer kabul etmeseydik biz görevlendirme çalışmayız veriyosanız kadromuzla verin deseydik o kadar okul açıkta kalsaydı belki bi tepki olurdu.
  atama dönemi gelince görücez herkes isyan edecek, bağıracak çağıracak norm yok bi yere gidemiyoz diye, aslında durumumuz çok vahim çoğu okul normu sıfır, yarın öbür gün anadolu lisesi atamaları yapılacak o zaman görücez, şu anda koca eskişehirde bir tane anadolu lisesinin normu var. nerde peki o fatih projesinin kurulduğu liseler madem bize okadar ihtiyaçları var niye norm açmıyorlar, görevlendirmeyle günü kurtarmaya çalışıyoruz.
   
 5. ferdierdem55

  ferdierdem55 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2009
  Mesajlar:
  764
  Beğeni:
  0
  Ampulü de aynı projektörü de aynı hocam. Onlar siyasetçi biz halk. Onlar ezer biz eziliriz. Bu asla değişmez.
   
 6. patari

  patari Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  564
  Beğeni:
  6
  :alkis: ben tüm bilgisayarcılar bir olalım bunu kabul etmeyelim res'en olacaksa da olsun diye düşünenledenim, en azından bir tepki neden istemiyorlar diye bir düşünürler, millet yolunu bulmuş, sıkıştımı bilgisayarcı görevlendir oraya koştur buraya koştur zaten ek ders verecekler, ihtiyacı olan bu zamanda istemem diyen de olmaz, sonra... bir benzetmem var benim, ilk zamanlar kraldık, sonra er olduk, şimdi yeniden kral olacağız ama bir yıl sonra eski yerimize döneceğiz. Birlik olamadık, eylem yapalım gelmediniz diyenlere de bir çift sözüm var, adam borç içindeyim mecburum diyor onlara Ankaraya gel diyorsun, çoluk çocuğu var hastası var bırakamıyor, kolaymı öyle 100 lerce km uzaktan gelip gitmek, mesela benim ankaraya gelip gitmem temizinden 500 tl ya sonra.... madem eylem yapılacak hiç bir bilgisayarcı bu işi kabul etmesin desek ya? diyemeyiz, ben bu sene istemedim, bir maaş direkt kesiliyor benden de ev kira falan, neden istemedim, artık dinlenmek istiyorum, zoruma gidiyor başka okulda tamirci gibi dolaşmak, seneye de istemem belki(maddi durumum daha da bozulursa ayrı-çünkü şu an ip üstündeyim sert rüzgarda tepetaklak olurum pozisyonum var) buranın enayisi benim...

  He bir de geçen gün eğitim için çocuklar için diye bir safsata duydum, bu insanlar bilgisayar bozuldumu tamircimisiniz diye bağıran insanlar, o sizin göreviniz değil bu sizin işiniz değil ama iş formatörlüğe gelince her şey onların işi oluyor... birileri alındıysa kusura bakmasın, iğneyi de çuvaldızıda kendime batırdım...saygılar.

  Birde bırakmak lazım siyasi olayları, biz istemesini bilemedik, resimciler, beden eğitimciler, teknoloji tasarımcılar gibi olamadık...
   
 7. yavuzkemal

  yavuzkemal Site Gezgini

  Kayıt:
  4 Eylül 2009
  Mesajlar:
  67
  Beğeni:
  0
  Evet Ak partiye oy verdim. Bu benim meslek hayatıma mal olsada yine veririm. Hükümetin m.e.b kanadı beni mağdur edebilir ama sırf bundan dolayı darbecilerle mücade etmiş, ülkeyi duble yollara, havaalanlarına kavuşturmuş, Tübitakı hiç olmadığı kadar çalıştırarak laser güdümlü füze , kriptoloji cihazları v.s yapmış, ilk milli gemiyi denize indirmiş, insansız hava araçları yapmış, öğrencilerin kitapları bile karşılanmazken devlet okullarını kitaplara, akıllı tahtalara , sinevizyonlara kavuşturmuş, Sağlıkta gece den başlayan hasta ve ilaç kuyruklarını kaldırmış, imf borçlarını bitirmiş, önceki hükümetlerin vatandaştan kestiği tasarrufu teşvik fonlarını tekrar geri ödemiş bir hükümeti göndermek istemem. Ama sıkıntımızı maksimum derecede anlatalım , oy potansiyelimizi ortaya koyalım . Bu arada 40 yaşındayım önceki hükümetleride gördüm . Öğretmenlik evveli piyasada çalışırken işten çıkartmaları zorunlu izinleri ve 1 ayda sadece 10 gün sigorta primlerinin yatırıldığı devirleri yaşadım.
   
 8. forumdas

  forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2012
  Mesajlar:
  469
  Beğeni:
  16

  Bir zamanlar Erbakan da Adil Düzen diyordu, bakıyorum da düzen değişiyor ama düzilen gene aynı...
   
 9. forumdas

  forumdas Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2012
  Mesajlar:
  469
  Beğeni:
  16
  "Öğretmenlik evveli piyasada çalışırken işten çıkartmaları zorunlu izinleri ve 1 ayda sadece 10 gün sigorta primlerinin yatırıldığı devirleri yaşadım."

  bugün bu dediğinizin hangi boyutlara ulaştığını da görmenizi isterim.
   
 10. akif_van

  akif_van Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2007
  Mesajlar:
  211
  Beğeni:
  6
  öncelikle sizin üniversite diplomasına sahip olmadığınızdan eminim çünkü bir kitap yüzü açıp okuyan insan senin gibi bir düşüncede olamaz...olsa olsa sen camide imamsındır...branş değişikliğinden bilişime geçenlerdensindir...
   
 11. zilal

  zilal Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.826
  Beğeni:
  2
  arkadaşa cami de imamı diyip öğretmenliğe geçmişsindir diyorsunuz ama o cami imamları 99 da en büyük darbeyi yiyenlerdir. tıpa, eczacılığa gidebilecekken ilahiyata gitmişler sonrasında ilahiyatçılar atanmadığı için imam ya da kuran kursu öğreticisi olmuşlardır. şimdi onları öğretmen yapsalar bile geçmişte yapılan haksızlığı telafi edemezler. bunlardan biride benim ablam. 99 da boğaziçine gidebilecekken, derece yapmışken, mecburen ilahiyata gidiyor sonrasın da da öğretmen olarak atamadıkları için kuran kursuna atanıyor. şimdi öğretmen yapsalarda istemiyor artık çünkü düzenini böyle kurdu.
  imam öğretmen oldu diye küçümsenerek konuşuluyor ama o imamları şimdi sınava soksanız öğretmenlikten daha iyi bir yer kazanırlar.
  ayrıca meb in öğretmenlere özellikle bize yaptığı haksızlıkta çok fazla ve bu yüzden akp ye oy vermedim vermeyeceğimde. meslekten soğuttular.
   
 12. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  3.918
  Beğeni:
  101
   

  Ekli Dosyalar:

 13. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  3.918
  Beğeni:
  101
   

  Ekli Dosyalar:

 14. fat_ser

  fat_ser Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  132
  Beğeni:
  2
  iyi uykular....
  hiç kimse görmek istemeyen biri kadar kör değildir...
   
 15. sahrak

  sahrak Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Eylül 2008
  Mesajlar:
  488
  Beğeni:
  1
  tamamen katılıyorum. btr sadece çalışma saatlerini düzeltmiştir. norm sorunu kalkmadıkça atama sorunumuz devam edecektir.
   
 16. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  0
  SİYASET YAPANA
  Ampül, hilal, ok
  Hepsini seven çok
  Ama hepsi aynı ......
  Siz bilişimcilerde birlik yok
  Karnımız kuru lafa tok
  Al o zammı da ......
  Bundan güzel şiir yok.
   
 17. ugur12345

  ugur12345 Site Gezgini

  Kayıt:
  20 Mart 2008
  Mesajlar:
  92
  Beğeni:
  0
  Bahsettiğin mücadele darbeyi düşünmüş olma ihtimali olanlarla, darbe yapanlarla değil. Mevcut durum sadece meslek hayatına değil ülkenin bütünlüğüne mâl olacak. Devam et hocam yaşadığın "eyalet"in bir yerlerinde müdür olursun belki. Ecdadının kemikleri sızlar ama olsun.
   
 18. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  0
  yavuzkemal hocamada katılıyorum.. ama belediye seçimlerinde oy vermeyelim. hükümet belediyeleri kaybedince kafasını toplar belki. bence 10 yıldaki bakanların en iyisi hüseyin çelikti..
   
 19. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  0
  bunlar asılsız boş laf.. bu parti tüm türkiyeyi kucaklayan ve birleştiren bir partidir. %50 oy almıştır. diğer partiler ise şu cu bucu olarak görülüyor. tamamen ayrışmacıdırlar. bazısı sadece türkçüleri bazısı solcuları bazısı pkk yı temsil etmektedir.. akp ise tüm türkiyeden genel bir oy almıştır.. tüm türkiyeden genel olarak eşit oranlarda oy alabilen bir başka parti daha TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE hiç olmamıştır... bir menderes vardı onuda astılar.. başbakan bu konuda o kadar başarılı bir politika izlediki chp dahi kalkıp darbelere karşıyız diye açıklama yaptı.. yapmak zorunda kaldı.. 1960 değil artık.
   
 20. pneuma_ex

  pneuma_ex Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2012
  Mesajlar:
  431
  Beğeni:
  0
  Hocam kusura bakmayın size katılmıyorum bu konuda. Akp %50 oyda alsa %30 %40 arası seçmene görede din siyaseti yapan amerikancı bir partidir. Kısaca genel deyimle şucudur bucudur. Benim babam ülkücüdür. Bende milliyetçi bir insan sayılırım ve bu insanların her değeri sırf siyaset için kullanmalarından nefret ediyorum. Bir partinin belli bir görüşü vardır bu adamlar ise gün geliyor milliyetçiliği, gün geliyor dini, gün geliyor cumhuriyeti kullanıyor.

  Evet siyaset olarak başarılılar bu bir gerçek bende Türkiyede siyasetçi olsam aynı yolu izlerdim büyük ihtimal Türkiye gibi bir yerde ama halk bilinçli bir halk olsa bunlara izin vermez zaten.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal