Bilişim Rehber Öğretmenliği Görevlendirmesi İle İlgili

Kodla Büyü

wertbono

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba. Okulumda bilişim rehber öğretmeni olarak çalışıyorum. 2. dönem büyük ihtimalle eş durumundan başka bir okula gidiyorum. Kafamda bazı sorular var yanıtlarsanız sevinirim. Biraz araştırdım ama bu konuyla alakalı net bilgi elde edemedim. 2. dönem gittiğim okulda bilişim rehber öğretmeni yoksa görevlendirmem olur mu? Yani görevlendirmeler yıl başında bir defaya mı mahsus yoksa iki dönem için ayrı ayrı mı yapılıyor. 2. sorum ise okulda bilgisayar öğretmeni olmadığı halde bilişim rehber öğretmeni olmuş birisi varsa onun görevini iptal edip beni mi alırlar bilişim rehber öğretmeni olarak? Cevaplarsanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

Görevlendirmeler her dönem için ayrı ayrı yapılır. Yani 2. dönem için tekrar başvuru alınır. Diğer soruna gelince; eğer başka bir öğretmenin görevlendirilmesi varsa o iptal edilmez, o dönem btr olamazsınız ama sonraki dönemde siz olursunuz (bildiğim kadarıyla).

Peki ikinci dönem görevlendirmesi ne zaman başlar. Eş durumu ocak gibi yapılacak. Eğer ben ikinci dönem görevlendirmelerinden önce atanmış olursam mecburen benim için görevlendirme yapar okul .Çünkü öncelik bilgisayar öğretmeninin diye biliyorum.

Evet aynen öyle wertbono hocam. Atamanız görevlendirmeden önce yapılırsa zaten öncelik sizin olmuş olacak. 2. dönem başvuruları da şubatın 1 veya 2. haftası alınır.

bu bilgi benim içinde iyi oldu teşekkürler konuyu açanada cevap yazanada :++:

Arkadaşlar şu an elimde bilişim rehber öğretmeni görevlendirmesi var. belgelerin en geç 17/01/2014 tarihine kadar müdürlüğümüze gönderilmesi lazım diyorlar. Fakat eş durumları bu tarihten sonra açıklanacak. nasıl olacak anlamış değilim. Muhtemelen benim eş durumunda gideceğim okulda bilişim rehber öğretmeni görevlendirilmiş olacak ve ben 2. dönem boyunca sıkıntı yaşayacağım. Bu durumda nasıl bir yol izlenilmeli bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

yapacak bişey yok hocam, o ile yada ilçeye atanmamış birisine nasıl görevlendirme yapacaklar. Bu dönem başvuru yapamazsınız ama yinede il kordinatörü ile bi görüşmeyi deneyin.

görevlendirme 2 . dönem için tekrar yapılacak. Onayı alınmış görevlendirmeyi iptal etmezler zaten dönem sonu geldi diğerinde sizi öncelikli alırlar.

İstanbul adına konuşabilirim sadece;
görevlendirme başvurularının dönem bitmeden alınması ve dönem başmadan yapılması ek ders mağduriyeti oluşmaması ile ilgili yoğun talepler var
bu hafta içinde başvurular açılarak ve 24 ocak'ta bitmesi sömestr sırasında onay alınmış olması şeklinde bir takvim oluşuyor şu anda
bu durumda 24 Ocak'tan sonra İstanbul'a gelmiş olursanız ve okulunuzda BTR görevi yapan başka bir öğretmen varsa o öğretmenimiz görevine devam edecektir.
Bu çok istenen bir durum değil ama talepler sonunda oluşan takvim bunu getiriyor,
sizin gideceğiniz ilinizde de bu olabilir o sebeple tayininiz çıktığı gün okul idarenize bir dilekçe verin BTR görevi istediğinize dair,
komisyon sömestrde hemen pazartesi toplanmaz ve onlar toplanmadan yazı gelirse DYS sistemi olan dönemde taki ederseniz 1 günde yazınız okuldan ilçeye ilçeden il mem'e ulaşabilecektir; komisyonda dilekçenizi işleme koyabilecektir.

Geri