BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİ NE İŞ YAPAR?/AKSİYON DERGİSİ

Kodla Büyü
Türkiye'nin en çok okunan dergilerinden birinde haberimizin çıkması sevindirici inşallah yetkililer de okur da amacına ulaşırr :alkis:

Aksiyon dergisine sonsuz teşekkürler :)
Bakanlık 4+4+4 le uğraşacağına 2-1+formatörlük+teknikservis=bilişim teknolojileri öğretmeni formülüne el atarsa daha iyi olur... :-1:

:++: Teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarım dikkate alınır :idea:

güzel fakat biraz yetersiz gibi geldi bana...
yine de aksiyon gibi bir dergide sorunlarımızın dile getirilmiş olması çok güzel...

bilisimder2011@hotmail.com e mail atıp hatta site üzerinde linki vardı üye oldum 11 ekimde ama bir daha bir bilgi gelmedi.(biltek2007) hocam takip ediyordu bunuda.

bilişimde gelecek var sitesi çok etkili bence "Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği" google da direk çıkmıyor sitesi olmasına rağmen.

Kod:
http://www.tubited.org/

Bakanımız "Şimdiki çocuklar bilgisayarın her şeyini biliyor. Bunlara mı öğreteceksiniz?" diyerek çok doğru söylemiş!

Müdür yardımcıları, müdürler, şube müdürleri...'nin bilgisayarı kullanamadıklarını gözönünde bulundurursak; öğrencilerimiz gerçekten onlara göre süper bilgisayar kullanıyorlar. Bizi yönetenler çocukları değerlendirirken, kendileriyle kıyaslıyor olmalılar... Onların mantığına göre; öğrencilerimiz madem süper bilgisayar kullanıyorlar; neden hala yazılımlarımız ve donanımlarımız yurtdışından geliyor...

yazılım ve donanımların neden dışarıdan geldiği belli aslında malesefte birşey yazarım buraya polemik olur. :) Her yöne çek...

SerkanF1 hocam sana katılıyorum hatta ilaveten şöyle diyeyim geçen her yıl biz diğer uluslara göre ne yazık ki misliyle geri kalmaktayız.

Fatih projesi dediler pardusu bitirdiler. Etkileşimli tahtanın varsayılan açılış ekranını sen hala pardus varken Win7 yapıyorsan, Pardus projeleri mebte bile devam ederken tüm eğiticileri sen win7 odaklı fatih eğitimlerinden geçiriyorsan. Tabletlerde Android kullanıyorsan. Bakan sözüm ona bilgisayar bilen gençlik laf salatasını gariban halkıma yedirirken, koca bir neslin küçük yumuşak yazılımın köleleri olmasına göz yumuyorken özgür yazılıma aval aval duran en yetkinlerin varsa.

Hiç kimse bana birşey anlatmasın bana çocuklar bilgisayar biliyor dediklerinde unutmayın bundan 5 yıl önce sır 1 milyar dolar için çocuklarınızı ırak batağına gönderecektiniz memlekettin yazılım ve donanıma harcadığı para 10 milyar dolar siz ve biz küçük yumuşak firmanın köleleri olmaya devam edelim.

Çocuklarımız küçük yumuşak yazılımı ancak açmayı biliyor facebook biliyor Twitter biliyor. Özgün yazılım nedir bilmiyor. Küçük yumuşak firma tabanlıda olsa herhangi bir yapıyı geliştirmeyi bilmiyor. Ve nesiller gelip geçiyor.

Osmanlının tarihsel evrelerini, Bilgisayar alanında görmeye başladık. Türkiye, kendi bilgisayar çağının zirvesini gördü, şimdi de duraklama devrini görüyor. Kısa zamanda gerileme dönemi ve çöküşü de görecez bu gidişle...

kısa ve öz olmuş. ne istediğimizi net ve güzel bir şekilde söylemiş.. tşkler. inş. dikkate alır meb :shock:

togius' Alıntı:
bilisimder2011@hotmail.com e mail atıp hatta site üzerinde linki vardı üye oldum 11 ekimde ama bir daha bir bilgi gelmedi.(biltek2007) hocam takip ediyordu bunuda.

bilişimde gelecek var sitesi çok etkili bence "Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği" google da direk çıkmıyor sitesi olmasına rağmen.

Kod:
http://www.tubited.org/

TUBİTED (Tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği ) , biltek2007 hocamız öncülüğünde ve bbnet üyeleri ile beraber kurulması planlanan dernek adı ve oluşumuydu , yazıda adı geçen dernek ise "Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği" adıyla oluşan farklı bir oluşumdur. Ama google'a "Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği" yazınca isim benzerliğinden olsa gerek bbnet deki TUBİTED başlıkları ve tubited.org çıkıyor...

Bir karışıklık olmaması açısından; kısacası kurulması planlanan dernek hala kurulmamış , bunun yerine Bilişim Eğitimcileri Platformu bir dernek kurmuştur... Siteleri >> http://www.egitimciyim.com/ adresindedir...

togius' Alıntı:
yazılım ve donanımların neden dışarıdan geldiği belli aslında malesefte birşey yazarım buraya polemik olur. :) Her yöne çek...

SerkanF1 hocam sana katılıyorum hatta ilaveten şöyle diyeyim geçen her yıl biz diğer uluslara göre ne yazık ki misliyle geri kalmaktayız.

Fatih projesi dediler pardusu bitirdiler. Etkileşimli tahtanın varsayılan açılış ekranını sen hala pardus varken Win7 yapıyorsan, Pardus projeleri mebte bile devam ederken tüm eğiticileri sen win7 odaklı fatih eğitimlerinden geçiriyorsan. Tabletlerde Android kullanıyorsan. Bakan sözüm ona bilgisayar bilen gençlik laf salatasını gariban halkıma yedirirken, koca bir neslin küçük yumuşak yazılımın köleleri olmasına göz yumuyorken özgür yazılıma aval aval duran en yetkinlerin varsa.

Hiç kimse bana birşey anlatmasın bana çocuklar bilgisayar biliyor dediklerinde unutmayın bundan 5 yıl önce sır 1 milyar dolar için çocuklarınızı ırak batağına gönderecektiniz memlekettin yazılım ve donanıma harcadığı para 10 milyar dolar siz ve biz küçük yumuşak firmanın köleleri olmaya devam edelim.

Çocuklarımız küçük yumuşak yazılımı ancak açmayı biliyor facebook biliyor Twitter biliyor. Özgün yazılım nedir bilmiyor. Küçük yumuşak firma tabanlıda olsa herhangi bir yapıyı geliştirmeyi bilmiyor. Ve nesiller gelip geçiyor.
geçen gün akllı tahta ile ilgili bir toplantıya çağrıldık gittiğimiz de işletim sistemi konusu gündeme geldi akıllı tahtalarda aynı zamanda pardusta kuruluymuş hocam. ve il formatörünün yalancısıyım bu sayede microsofttan win7leri 1 $ karşılığında almışız

Re: AKSİYON DERGİSİNDEYİZ (1 SAYFA AYRILMIŞ)

Arkadaşlar yazı güzel yorumlayın lütfen. birileri sesimizi duymuş, duymayanlar duysun

Geri