Bilişim öğretmeni başka yollardan para kazanabilir mi?

Kodla Büyü
Ne yasağı üstadım ya. Kiraz bahçesini aldığım ilçenin milli eğitim müdürünün 180 dönüm bahçesi vardı. Adam butun yaz halden çıkmadı kiraz sattı. Şuanda o kadar çok ikinci iş yapan öğretmen var ki anlatamam. Aklınıza gelen her iş . Müteahhitlik dahil.
Hatta size şöyle söyleyeyim halde tüccarlik yapan, kiraz alan biriyle tanıştım ilçe maliyede memur çıktı adam. Ve bunu gizli saklı da söylemedi sonradan öğrendim ilçede herkes bunu biliyormus. Maliyedeki adamlar bu işleri yapıyor , milli egitim müdürleri yapıyor siz yasak diyorsunuz.

Hocam tespit edilirse diye şart koştum. Tespitten kastım da birisinin şikayet etmesi.. ;) Ticaret ile ilgili şeyleri belki başkası üzerinden yapılırsa şikayet yese bile tespit edilmesi zor ama udemy, YouTube veya uygulama yazıp satmak gibi işleri başkası üzerinden yapmak zor ve riskli.. bu işin anahtarı: Şikayet olursa Tespit edilip edilememesi.
Ama ek olarak şunu da söyleyeyim. Bunun için hukuk bürosundan veya sendikadan kesin bilgi almak lazım. Bizim bildiğimiz kesin bilgidir demiyorum. Sadece temkinli davranıyorum o kadar

Son düzenleme:
Tüm tarlalarinizi uygun fiyata vermek isterseniz alabiliriz. Bir kaç öğretmen arkadaş meyve bahçesi arıyor. Yeriniz nerede acaba sizi büyük bir çileden kurtaralım
yerim Malatya gelin el sıkışalım. Uygun fiyat derken öldüm fiyata değil ama Malatya piyasasının bir miktar altına verebilirim. 17.000 Metre kare Kayısı+Ceviz+Armut Bahçesini satabilirim.

yerim Malatya gelin el sıkışalım. Uygun fiyat derken öldüm fiyata değil ama Malatya piyasasının bir miktar altına verebilirim. 17.000 Metre kare Kayısı+Ceviz+Armut Bahçesini satabilirim.
Çok para dedin üstad . İnsan şikayetçi olduğu şeye bu kadar çok değer bicmemeli. Gerçekten bu işten bikanlar şuan 5-7 liraya veriyorlar arazileri ki biz de o şekilde alıyoruz

Çok kısır bir tartışma olmuş. Herkes başkasının işine olumsuz yapıyor çünkü herkes kendine mantıklı gelen işle uğraşıyor. Bence para kazandırdığı ve/veya keyif alındığı sürece her iş güzeldir ve yapılabilir. Kimsenin ki yanlış değil...

SAYIN ARKADAŞLAR LÜTFEN TARTIŞMAYI YAZILIM BLİŞİM ALANIYLA ALAKALI OLARAK SÜRDÜRELİM . YOKSA KONUYU KAPATALIM VEYA SİLDİRECEĞİM.

İlçemizde geçen yıl STEM merkezi açıldı. Orada ücretli öğretmenlik yapan BÖTE mezunu bir öğrencim özel STEM ve Kodlama merkezi açmayı planlıyordu. Bu yaz çarşıya yakın bir daire tutup, böyle bir kurs merkezi açmayı planlıyordu ama pandemi ortaya çıkınca tüm planlar iptal oldu.
İlçedeki STEM merkezine öğrenci almak için sınav yapıldı, 900 küsür başvuru oldu ki bizim ilçe 100.000 kişilik bir ilçe ama sosyal etkinlikler falan yönünden oldukça geri kalmış durumda. Bu kadar ilgiyi beklemiyorduk (duk derken ben de orada arkadaşlarla takılıyor, dışarıdan destek veriyordum). Öğrencim de buradan hareketle haftada belli bir saat kurslar, atölyeler açıp, veliden aylık ücret almayı düşünüyordu. Bir akrabası bir ilde açmış, işi bayağı büyütmüş, istanbul'da falan şube açmaya kadar işi vardırmıştı.
Benim de aklımda böyle bir şey yapma düşüncesi vardı ama pandemi nedeniyle yapmak imkansız hale gelmiş durumdu.
10 tane bilgisayar, çeşitli robot, kodlama, arduino, STEM setleri, bir kaç 3D yazıcı ile bu işin kotarılabileceğini düşünüyordum.

Çok para dedin üstad . İnsan şikayetçi olduğu şeye bu kadar çok değer bicmemeli. Gerçekten bu işten bikanlar şuan 5-7 liraya veriyorlar arazileri ki biz de o şekilde alıyoruz
Sayın hocam ben fiyat filan vermedim. Ama arkadaşın dediği gibi polemiğe doğru gidiyor. Konuyu kapatalım siz yolunacak kuş arıyorsunuz. Size iyi satı pazarlar.

Sayın hocam ben fiyat filan vermedim. Ama arkadaşın dediği gibi polemiğe doğru gidiyor. Konuyu kapatalım siz yolunacak kuş arıyorsunuz. Size iyi satı pazarlar.

Ben sadece bu işten gerçekten bıkmış insanlardan arazi almak istiyorum. Mesela şuanda Denizli de 16 dönüm yetişmiş üzüm bagini 50 bin TL ye buldum. Yani yatırım böyle olur zaten. Mesela dolar zirve yaptığı dönem dolar alınır mı? Herşey düşük fiyattan alınır yükselince satılır. Şuan araziler acayip düşük Türkiye'de. Çünkü çiftçi bıkmış zarar ediyor . Çünkü işi bilimsel yapamıyor beceremiyorum. Girdiler çok yüksek. Bu ülkenin yüzde 90 i hala vahşi sulama yapıyor , toprağın tüm verimini yok ediyor sonra da verim elde edebilmek için deli gibi gübre atıyor. Veya ata tohumu yerine hibrid tohum kullanıyor daha çok ürün almak adına sonra deli gibi ilaç atıyor ki zararlılarla baş edeyim diye. Sonra bir bakiyorsun ilaç gübre sulama vs çok zor çok maliyetli diyor . Ben sulama için bir kere bahçeye gitmedim mesela . Dosedim damlama sulama sistemini, herşey otomasyon. Haftada üç gün kendi kendine sulanıyor bahçe . Gübre de atmıyorum ilaç da. Malclama denilen bir sistem ile otunu biçme derdi de kalmadı. Şuan tek maliyet toplama ins onu da düşük maliyetle çözeceğim yakinda. Selametle

Eğer telefon veya bilgisayar başında bolca vakit geçiriyorsanız, YandexToloka ile site değerlendirmeleri yaparak para kazanabilirsiniz.
Öyle aylık ekders gibi kazandırmaz elbet ama, kenarda biriksin ufak ufak diyorsanız deneyebilirsiniz.

bence önce herkes ek para kazanma yöntemi mi yoksa yatarak para kazanma yöntemi mi arıyor ona karar vermeli. gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar fazla bir emek harcamadan ciddi gelir elde etmeyi düşünüyor.

bedava peynir sadece fare kapanında oluyor arkadaşlar...ama şunu belirteyim acizane, bir bilişimci internet üzerinden para kazanamıyorsa bazı şeyleri sorgulamalı..
Hocam özelden bana bir iki tüyo verebilir misiniz.

Arkadaşlar uygulama marketlerinde (google play store ve app store) uygulaması olup para kazananlar tam olarak hangi yolu izliyor 🙂 Malum memuruz, ödeme alırken bir başka kişinin hesap numarasını vermek yeterli mi mesela bu konuda bilgisi olan varsa ve bilgi verebilirse çok çok sevinirim.

pandemi döneminde illustrator öğrendim ve tasarlatasarlat.com sitesinden logo kartvizit yarışmalarına giriyordum, orda da saaatlerce bi tasarım için uğraşıyosun yüzlerce tasarım içinden seninkini beğenmesi düşük ihtimal bu yüzden emeğin boşa gidiyor.bıraktım..yaşadpğım yer de küçük bi ilçe olduğu için logo kartvizir yapacak ortam yok bi kaç tane yaptım o da eşe dosta bedava :)

şimdi e ticarete başladım hepsiburada dan orda da satış yok henüz bakalım ne olacak...deniyorum..çok da kasmaya gerek yok çok para kazanmak zengin olmak derdinde değilim farklı tecrübeler iş ortamları görmek güzel şey...

diğer branşar 10 /11 bin ek ders alıyor valla benimki sabit 5 bin ...matematik ,fen,türkçe,müzik vs hepsi özel dersler veriyor bende 35 imden sonra koşa koşa giden teknolojinin peşinde kendimi geliştirme peşine düşmeliyim kaldı ki çocuk var ve yaş geçtikçe artık kafa almıyor

uygulama yüklemek oyun yazmak bunlar zorlayıcı işler ayrıca pazarlama da bilmek gerekiyor tek başına zor olur ancak iyi bir ekiple bir şeyler yapılabilir

diğer branşar 10 /11 bin ek ders alıyor valla benimki sabit 5 bin ...matematik ,fen,türkçe,müzik vs hepsi özel dersler veriyor bende 35 imden sonra koşa koşa giden teknolojinin peşinde kendimi geliştirme peşine düşmeliyim kaldı ki çocuk var ve yaş geçtikçe artık kafa almıyor
Hocam kim alıyor 11 bin ek ders? Neredeyse ayda 200 saat yapar, haftada 50 saat ek ders ,mümkün değil

Senelerdir oyun fuarlarına giderim.Ünlü oyun firmalarının CEO'ları ile de tanıştım.Sabah 09-akşam 22.Bekar işi.İzin tatil yok.Sabah kahvaltısı, öğleden sonra içecek, tatlı ve atıştırmalıklar bedava.Normal çalışma 30 bin, AAA tipi sözleşmeli iyi bir oyun projesine dahil olursan ayda 60 bin lira maaş.
Ama hayalim Çekyada ETS2'de çalışmak.

Hocam kim alıyor 11 bin ek ders? Neredeyse ayda 200 saat yapar, haftada 50 saat ek ders ,mümkün değil

Bir matematikçi özel dersi bir seansı yaklaşık bir buçuk saat 900tl en kötü ilçede olsa 500tl den özel ders verir. ona bağlı dersine göre baya özel ders veren hocalar var İngilizce fizik kimya Türkçe... parası olan çocuğuna özel ders aldırıyor eşi de öğretmen olan başta özel ders aldırıyor bilgisayar sabit ek ders birde btr olmak için 2 dönem yazı onaylaması bekle rehberlik branşı bile bizimkinden iyi.

hocam atayım var bu ay okulumun ek ders tablosu.Haftasonu dyk kursu olanlar var .din kültürü ve matematikçi alıyor bizde.alan alıyor yani sadece 1i yurt nöbeti tutuyor..Diğerleri okul dyk ve destek eğitim veriyor

Ekli dosyalar

• resim.jpg
    resim.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 146
Hocam o kadar mesaiye o Ek ders çok mu ?

11000liraya kendimi paraladıgıma deger mi😂degmez efendice 23saat meslek lisesinde girerim dersime sınıf kulup almam.nobetimi tutar alırım 5000-6000ekders bi gunumu de bosaltırlar cpk canım da sıkılırsa acın bi fifa der oyunda oynatırım kime ne...degmez degmedigini yıllar gecince anlıyor insan selam olsun barabar calıştıklarıma burdan yeni eski😂😂😂

Geri