Bilişim dünyasının önemli insanları

Kodla Büyü

netame

Süper Üye
Süper Üye
Panoda bt alanında ün yapmış kişileri tanıtmak istiyorum, yerli-yabancı farketmez, kimleri önerirsiniz arkadaşlar? Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg vb.

Böyle bir liste var, bir de yerli isimleri listelesek iyi olacak

Top 10 greatest IT people

1. Steve Jobs

2. Tim Berners-Lee

3. Bill Gates

4. James Gosling

5. Linus Torvalds

6. Richard Stallman

7. Arthur C Clark

8. Ted Codd

9. Steve Shirley

10. Martha Lane Fox

sadece espiri yanlış anlaşımasın :) listenin en altınada kendi ismimizi yazsak değerimiz anlaşılır mı acaba? :)

Her panoda bir köşede bt öğretmeninin de özgeçmişi olmalı :D Ayrıca listeye ek olarak robotların babası Isaac Asimov, elektiğin hakimi Nicola Tesla, büyük bilim adamı Einstein gibi kimseler de yer alabilir.

Bunlardan başka kendi tarihimizden fizikçi, sibernetik alanının en büyük dahisi el-cezeri gibi kendi bilim adamlarımızdan da örnekler olmalı.

ozhan07' Alıntı:
sadece espiri yanlış anlaşımasın :) listenin en altınada kendi ismimizi yazsak değerimiz anlaşılır mı acaba? :)
yemin ediyom ben aynısını yazacaktım:)

bir tane benden, word formatında ekte.
8936tim.jpg

Ekli dosyalar

• Tim Bertens Lee.rar
    30.7 KB · Görüntüleme: 467
Bu da Tim Berners-Lee'nin pişmanlığı :)

İnternetin mucidi olarak tanınan Tim Berners-Lee'ye "Her şeyi baştan yapacak olsan neyi farklı yapardın? Pişmanlıkların var mı?" sorusu soruldu.

Gülümseyerek cevap veren Lee, bugünkü aklı olsa bir değişiklik yapacağını söyledi ve küçük pişmanlığını paylaştı. http'yi bugün yapsa önündeki çift kesme " //" işaretinden bir tanesini çıkartacağını söyledi.

Çift kesme işaretinin o günlerde bir programcılık standardı olduğunu, ancak sonradan bunun gerekli olmadığının anlaşıldığını belirten Lee, aradan geçen sene zarfında, o küçük işaret fazlasının insanlara verdiği ek zahmetten ve kağıda yapılan baskıda kapladığı yer yüzünden, kesilen fazladan ağaçlar için vicdan azabı çektiğini söyledi.

Geri