Bilim ve Sanat Merkezinde Bilgisayar Öğretmeni ne is yapar?

Kodla Büyü

naydin84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar özür durumundan atamalarda Bilim ve Sanat Merkezi bana açık görünüyor. Araştırdım ama bulamadım. Kadrosu Bilim ve Sanat Merkezinde olan bir Bilgisayar Öğretmeni burada ne iş yapar? Mesaisi, ücreti, ek dersi nasıldır?

sehzade84' Alıntı:
Arkadaşlar özür durumundan atamalarda Bilim ve Sanat Merkezi bana açık görünüyor. Araştırdım ama bulamadım. Kadrosu Bilim ve Sanat Merkezinde olan bir Bilgisayar Öğretmeni burada ne iş yapar? Mesaisi, ücreti, ek dersi nasıldır?
..
ek ders alabilirmisin bilmiyorum hocam ama alırsan %25 zamlı alıyorun haberin olsun :D

hocam ben ek dersten daha çok ne iş yaptıklarını merak ediyorum... bilen birisi varsa diğer sorumalarıma da cevap verirse sevinirim...

Hocam bu okullar bildiğim kadarıyla fen lisesi gibi sınav ve mülakatla alıyor. Geçen yıllarda bir sınav yapılmıştı ama ben başvuruyu kaçırmıştım. Bu tür okullarda özel yetenekli çocuklar var. İş okullarının tersine üstün olanlar var, o sebeple ekders iş okulları gibi yüzde 25 farklı..

hocam sınavla alıyorsa bana neden bana açık görünüyor o zaman ben sınava falan girmedim. sonra açıkta kalmayalım :)

hocam fen liseside açık görünüyodu bana, açık görünmesi bişi ifade etmez, başka bilim sanat merkezinde olan varsa o yazar gider. Görünüyo diye anadolu yazıp gidenler sonradan geri döndü diye biliyorum..

yönetmeliğini okudum şimdi eğitim öğretim yılda 4 er aydan 3 dönem halinde yapıyormuş.
dediğiniz gibi üstün zekalı ve özel yetenekli çocuklar devam ediyormuş.
eğitimin temelinde proje üretme ve geliştirme esasmış.
gözüm korktu birden :) vazgeçtim. ben en iyisi yine meslek lisesine devam :)

Müdür yardımcılarını bilmem de, öğretmenlerin burada çalışması için bir sınav yapılmıştı geçtiğimiz yıllarda. Sınavda başarılı olanlara mülakat yapılmıştı sanırım.

Arkadaşlar ben Bilsem eğitimine 2 sene önce müracaat edip gittim. 10 günlük bir eğitim. Grup halinde proje hazırlıyorsunuz. Son gün projenizi sunuyorsunuz, sınav oluyorsunuz ve sınav açıklanmadan Ankara'ya mülakata gidiyorsunuz. Girecek adamlar önceden belli de neyse güya değerlendiriyorlar ve size bildiriyorlar. Ben geçemedim ama geçen arkadaşların benden ne farkı vardı onu da anlayamadım doğrusu :) Bu arada mülakatta bana 3 zarf çektirip soru sordular. Sorulardan biri okyanusun en derin yeri idi. Diğeri tarihte birinin bir olay hakkındaki kişisel düşünceleri, ve sonuncusu ise gezegenler hakkında idi. Birde mülakatı yapan şahıslardan birinin bilgisayarda ne kadar iyi olduğunun hikayesini dinlemek zorunda kaldım :)
Bu kadar..

yesil 26 hocam biraz anlatırmısınız bende eş durumundan yazmayı düsünüyorumda, ders saatini doldurabilecek miyiz ekders olurmu birde sınıflar 5- 7 kişi ilöğretimde var lisede nasıl bibilgi verirmisiniz? sınava fakanmı firmek gerekiyo.. ben hiç bir eğitimini almadım yazsam atanırmıyım

havin.de' Alıntı:
Arkadaşlar ben Bilsem eğitimine 2 sene önce müracaat edip gittim. 10 günlük bir eğitim. Grup halinde proje hazırlıyorsunuz. Son gün projenizi sunuyorsunuz, sınav oluyorsunuz ve sınav açıklanmadan Ankara'ya mülakata gidiyorsunuz. Girecek adamlar önceden belli de neyse güya değerlendiriyorlar ve size bildiriyorlar. Ben geçemedim ama geçen arkadaşların benden ne farkı vardı onu da anlayamadım doğrusu :) Bu arada mülakatta bana 3 zarf çektirip soru sordular. Sorulardan biri okyanusun en derin yeri idi. Diğeri tarihte birinin bir olay hakkındaki kişisel düşünceleri, ve sonuncusu ise gezegenler hakkında idi. Birde mülakatı yapan şahıslardan birinin bilgisayarda ne kadar iyi olduğunun hikayesini dinlemek zorunda kaldım :)
Bu kadar..

Bilip bilmeden yorum yapmamanız gerekir. Ben de başvuru yapmıştım ve hiç bir torpilim yokken hiç bir sendikam yokken kendi alnımın teriyle kazandım ve BİLSEM'deyim. Burada çalışmanız için belli vasıflara sahip olmanız gerekiyor. Projeler,yarışmalar,deneyler,organizasyonlar hep hayatınızda olmalı. Bilgisayarcı olsanız bile diğer dersler hakkında öğrencilere yardım edebilecek seviyede olmanız gerekiyor. Çünkü çocuklar üstün zekalı. Biyoloji,astronomi ve matematik gibi bazı alanlarda araştırmalar yapmak zorunda kaldığım zamanlar oldu. Kendinizi yenileyebilme isteğine sahip olmanız çok önemli. Hafta sonu ve akşamları çalışmanız gerekecek. Çocukların eleştirilerine açık ve kendinizle barışık olmanız gerekiyor. Çocuklar gece sizi arayıp soru sorabiliyor.

Tercih modülünde BİLSEM'ler herkese açılır ama tercih yapamıyorsunuz. Eğitim etkinliklerinde başarılı olup atanma puanına sahip olmanız gerekiyor. Her yıl Bilgisayar ile ilgili projelere katılmak durumundasınız. Diğer derslerin projelerinde danışman olarak katılmak zorunda da kalabilirsiniz. Gerçekten öğretmenlik yapmak isteyenler için ideal. Yatış için gelmek cesaret ister. Yatan kendini belli eder ve herkesin tepkisini alırsınız.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusura bakmayın.

Bilişim ve Sanat Merkezlerine hiç ataması yapılmamış, MEB'te görev almamış; ben atanamayan bir bilişim tek. öğretmeni olarak başvuruda bulunabiliyor muyum ? Bilgisi olan ark. varsa cevaplarsa sevinirim.

Tesekkürler...

bu BİLSEM'ler için sınavlar ne zaman oluyor ki acaba? Biz de zamanı gelince başvuralım. En azından bu okullarda kıymetimiz bilinir :+1:

güncel...

jQuery' Alıntı:
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusura bakmayın.

Bilişim ve Sanat Merkezlerine hiç ataması yapılmamış, MEB'te görev almamış; ben atanamayan bir bilişim tek. öğretmeni olarak başvuruda bulunabiliyor muyum ? Bilgisi olan ark. varsa cevaplarsa sevinirim.

Tesekkürler...

ben bu dönem bilim sanat da bilişim teknolojileri öğretmenliğine ücretli olarak görevlendirildim. dönem planı hazırlamam istendi. gireceğim gruplar 4. - 5.- 6. - 7. ve 8. sınıflardan oluşuyor. sizce onlara faydalı olacak etkinlikler konular nasıl olmalı??? bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. çünkü yeni mezun ve meslekte daha acemiyim. faydalı olmak bu merkeze gelen yetenekli öğrencilere çok güzel katkılar yapmak istiyorum. bilgi vermeniz ön çalışma yapmama yardımcı olucak ve süper olucak inşallah. şimdiden teşekkür ederim...

BaRBaRYaN' Alıntı:
ismailo' Alıntı:
konuyla ilgili bir haber http://www.fibhaber.com/news.php?readmore=1330

Öğretmenlerin Y. lisans yapmış olması, bazı eğitimlerden, testlerden ve sınavdan geçmesi gerektiği belirtiliyor linkteki haberde.

yani bizi bozar :)
...
ama bizim okuldaki müdüryardımcısı arkadaş buraya atandı hemde YAZDIM / ÇIKTI mantığıyla. hiç bir teste tabi de tutulmadı :D

o da işin başka boyutu öğretmene sınav şartı var ama müdür yardımcısına yok...Bilim sanat merkezinde görev yapan öğretmen eğer müdür yardımcılığı sınavına girdiyse ve yazdıysa o atanıyor..Eğer öyle bir kişi yoksa o okulu yazan şartları sağlamasa bile o gidiyor...

hugo4545' Alıntı:
havin.de' Alıntı:
Bu kadar..

Bilip bilmeden yorum yapmamanız gerekir. Ben de başvuru yapmıştım ve hiç bir torpilim yokken hiç bir sendikam yokken kendi alnımın teriyle kazandım ve BİLSEM'deyim. Burada çalışmanız için belli vasıflara sahip olmanız gerekiyor. Projeler,yarışmalar,deneyler,organizasyonlar hep hayatınızda olmalı. Bilgisayarcı olsanız bile diğer dersler hakkında öğrencilere yardım edebilecek seviyede olmanız gerekiyor. Çünkü çocuklar üstün zekalı. Biyoloji,astronomi ve matematik gibi bazı alanlarda araştırmalar yapmak zorunda kaldığım zamanlar oldu. Kendinizi yenileyebilme isteğine sahip olmanız çok önemli. Hafta sonu ve akşamları çalışmanız gerekecek. Çocukların eleştirilerine açık ve kendinizle barışık olmanız gerekiyor. Çocuklar gece sizi arayıp soru sorabiliyor.

Tercih modülünde BİLSEM'ler herkese açılır ama tercih yapamıyorsunuz. Eğitim etkinliklerinde başarılı olup atanma puanına sahip olmanız gerekiyor. Her yıl Bilgisayar ile ilgili projelere katılmak durumundasınız. Diğer derslerin projelerinde danışman olarak katılmak zorunda da kalabilirsiniz. Gerçekten öğretmenlik yapmak isteyenler için ideal. Yatış için gelmek cesaret ister. Yatan kendini belli eder ve herkesin tepkisini alırsınız.

Zor ama ben de bilsem de çalışmak istiyoırum, vasıfsız eleman gibi görülmek istemiyorum artık :S

Arkadaşlar ben 3 yıldır geçici görevlendirme ile bilim sanatta çalışıyorum. özelden tel numaramı isteyin gerekli cevapları vereyim.

konu tekrar gündemde başvuracak arkadaşlar yada hali hazırda Bilim sanatlarda çalışan arkadaşların fikirlerini alabilirmiyim?

Bilim sanat merkezinde çalışan bilşim öğretmeni için;
Maaş ne kadar.
Bilişimci olarak ek ders nasıl olur.30 saat alabilir miyiz?.Akşam Halk eğitim kursum var onu etkiler mi?Yaz tatili var mı?Mesai kavramı nasıl.
Kadromuz orada olsa başka okulda BT rehber öğretmeni(formatör) olarak çalışabilir miyim?

tskler.....

maaş aynı hocam 15 saat maaş karşılığı. ben 26 saat derse giriyorum bilsemden bilseme değişir ders saati
ekdersi %25 fazladan alırsınız.(15 saatten sonrası için) dersler çoğunlukla akşam bizde akşam 5-8, 4-7 yapanlar da var ilden ile değişir cumartesi ders var en kalabalık gurubun 10 kişi olur. bilişim öğretmeni olduğunu gerçekten anlarsın. sürekli kendini güncellemen gerekir. bence yorucu ve zevkli. okulda word excel anlatıp btr olmaktan daha iyi lakin akşamları derse girmek te var. yarıyıl ve yazın tatili var. dersin az olursa btr olabilirsin başka okulda lakin öğrencilerin iyi olunca btrden soğursun (benim için öyle oldu). bilsem bilişim öğretmenleri whatsup gurubu mevcut bilmediklerini sorabilirsin . her yıl robot yarışması olur öğrencilerinle katılabilirsin. bu sene antalyada başka soru varsa özelden yazabilirsiniz. 1 yıldır hatay bilsemde çalışıyorum.

Geri