Bilim Sanat Merkezlerine Öğretmen Ataması

Kodla Büyü
Merhaba Arkadaşlar;
bir de BİLSEM'lerin statüsü nedir? çalışma saatleri,kaç saat ek ders alınıyor, hangi saatlerde çalışılıyor,okulda hangi saatlerde öğretmen olmak zorunda vb bilgisi olan var mı?
teknik öğretmenin meslek lisesinde görev yapmasını avantajlı yoksa BİLSEM mi?
tşkler

Bilsemde çalışan biri olarak, diğer çalışacağınız tüm okullardan zevkli ve rahat. En azından öğrencilerler uğraşma problemi yok. Çalışma saatleri öğrenciler normal okula gittiği saatlerin dışında olduğu için öğleden sonra 15:30 sonrası ve sabah öğlene kadar değişebiliyor. Ek ders problemi bi kaç yıl öncesine kadar vardı ama şimdi pek yok gibi. ben 22 saat bilgisayar ve 6 saat robotik dersine giriyorum.

Bilsemde çalışan biri olarak, diğer çalışacağınız tüm okullardan zevkli ve rahat. En azından öğrencilerler uğraşma problemi yok. Çalışma saatleri öğrenciler normal okula gittiği saatlerin dışında olduğu için öğleden sonra 15:30 sonrası ve sabah öğlene kadar değişebiliyor. Ek ders problemi bi kaç yıl öncesine kadar vardı ama şimdi pek yok gibi. ben 22 saat bilgisayar ve 6 saat robotik dersine giriyorum.
Derslerde ne gösteriyorsunuz Hocam ? Bir de formatörlük var mı yoksa derse mi giriyorsunuz sadece

Formatörlük yok hocam genelde kodlama ağırlıklı yarın okulda konu başlıklarını atarım. Phyton, Smal basic, scracth, c#, elektronik, algoritma,3dmax, photoshop,küçük gruplarda word Excel PowerPoint codeorg var. Ayrıntılı istersiniz yarın atarım

Formatörlük yok hocam genelde kodlama ağırlıklı yarın okulda konu başlıklarını atarım. Phyton, Smal basic, scracth, c#, elektronik, algoritma,3dmax, photoshop,küçük gruplarda word Excel PowerPoint codeorg var. Ayrıntılı istersiniz yarın atarım
Maaş karşılığı gene 15 saat değil mi hocam bir de sınav yapılıyor mu çocuklara

Maaş karşılığı 15 saat evet, ek derslerde %25 arttırımlı ödenir.

Başvuru kılavuzunda istenilen ek 2 belgesinde olan maddeler bizde yoksa yüksek lisans , dil , proje katılımı falan sadece mülakatla kazanma şansımız var mı hocam ? İstekliyim bilsem konusunda yanlız ek 2 de kendime göre bir madde bulamadım sanırım başvurma şansımız yok gibi ?

Ek 2 için bir tavsiyeniz var mı şunları ekleyin sıkıntı olmaz diyebileceğiniz ?

not : Sözlü sınava giren adayların tercih yapmaya esas puanları, il öğretmen değerlendirme
komisyonu tarafından Ek-2 Değerlendirme Kriterleri Formu üzerinden belirlenen
puanın %60’ı ile sözlü sınavdan alınan puanın %40’ı toplanarak belirlenecektir

Ekli dosyalar

• ek 2.JPG
    ek 2.JPG
    89 KB · Görüntüleme: 118
Başvuru kılavuzunda istenilen ek 2 belgesinde olan maddeler bizde yoksa yüksek lisans , dil , proje katılımı falan sadece mülakatla kazanma şansımız var mı hocam ? İstekliyim bilsem konusunda yanlız ek 2 de kendime göre bir madde bulamadım sanırım başvurma şansımız yok gibi ?

Ek 2 için bir tavsiyeniz var mı şunları ekleyin sıkıntı olmaz diyebileceğiniz ?

not : Sözlü sınava giren adayların tercih yapmaya esas puanları, il öğretmen değerlendirme
komisyonu tarafından Ek-2 Değerlendirme Kriterleri Formu üzerinden belirlenen
puanın %60’ı ile sözlü sınavdan alınan puanın %40’ı toplanarak belirlenecektir
Hocam ek-2 önemli tabii ki, sözlü sınava girenlerin ek-2 puanı varsa şansınız azalır. Ben başvurduğumda yüksek lisans öğrencisiydim bunu yazamadım dil vardı fakat onu da eklemeyi ben unuttum anlayacağınız ek-2 puanım yoktu fakat başvuran sayısı iki kişiydi. Sadece sözlü sınava göre girdim. Sanırım şimdi sözlü sınavda da belli bir baraj getirildiğini duymuştum bizim zamanımızda baraj yoktu.

Teşekkürler hocam , Ankara da aday daha fazladır sanırım, şansımız az gibi. Hayırlısı

Hocam tezsiz yüksek lisans için alanda tezsiz yüksek lisans kabul edilecektir deniliyor. Eğitim yönetimi alanında yapılan tezsiz yüksek lisans kabul edilir mi.

Hocam ek-2 önemli tabii ki, sözlü sınava girenlerin ek-2 puanı varsa şansınız azalır. Ben başvurduğumda yüksek lisans öğrencisiydim bunu yazamadım dil vardı fakat onu da eklemeyi ben unuttum anlayacağınız ek-2 puanım yoktu fakat başvuran sayısı iki kişiydi. Sadece sözlü sınava göre girdim. Sanırım şimdi sözlü sınavda da belli bir baraj getirildiğini duymuştum bizim zamanımızda baraj yoktu.

Hocam benim de ek-2 puanım sıfır ama yine de başvurdum, fakat okul müdürüm belgelerimi teslim etmemi söyledi, ne belgesinden bahsediyor fikriniz var mı? ben ek2deki kriterleri zaten karşılamıyorum ki belgem olsun. Kafam karıştı, anlayamadım. Siz herhangi bir belge teslim etmiş miydiniz okula, başvuru yapınca? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

hocam başvuru esnasında mebbiste eğer seçtiyseniz takdir hizmet içi aldığınıza dair belgeleri işaretlediyseniz onları teslim edersiniz. Eğer yoksa sadece başvuru belgesinin çıktısını okul yönetimi mebbisten alır size imzalattırıp ilçe milli eğitime teslim eder.

ek2 yoksa başvuru belgesini doldurup imzalatın ve milli eğitim müdürlüğüne teslim edin.

Hocam tek sıkıntı çalışma saatleri ve günleri. Salı, çarşamba, perşembe, cuma 16:30 - 19:25 arası ve cumartesi 09:00 - 18:30 arası çalışılıyor (Tabi her BİLSEM'e göre değişiyor). Kendini adayacak kişiler lazım BİLSEM'lere...

Geri