bilim sanat merkezlerinde çalışmak

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilim sanat merkezlerinde çalışan arkadaşımız ya da buradaki çalışma düzeniyle ilgili bilgisi olan var mı? buradaki öğretmenler ne yapar ? Halk eğitim tarzı bir idaresi mi söz konusu? Teşekkürler.

Bende öğretmen alımlarını merak ediyorum. İlle de mülakata mı girmek gerekiyor? Proje okulları gibi istediği öğretmeni atayabiliyor mu?

Öğretmen alımı için kılavuz yayınlanır ardından bir ek form vardır ona göre bilgilerinizi doldurursunuz ve bir puanınız olur. İl deki kuruldan puanlarınız kontrol edilir yanlış bilgi varsa puan silinir nihai puan açıklanır ve belli sayıdaki arkadaş mülakata çağrılır. Bu sene istanbulda 3 mülakat odası vardı :) ankaradan bir yetkili ilden iki yetkili hoş beş edecek bir mülakata girersiniz kültürel sorular sorulur, neden bilsem neler yapacaksın nereleri istiyorsun falan filan :) kendinizi geliştirecekseniz tam yeri olduğunu söylüyorlar. iki senedir mülakatlara giriyorum, geçen sene kazandım ama seçmeyi düşünmedim :) bu sene de mülakatı geçtim ama daha karar vermedim ya kısmet diyelim...

Geri