BİLİM-SANAT MERKEZLERİ

Kodla Büyü
bilsemlerin işleyişi ve çalışma koşulları hakkında bilgisi olan varmı? aranılan şartlar bende olsa zaten milli eğitimde işim olmazdı halde :D

Merhaba arkadaşlar.Ben Bilim ve Sanat Merkezinde çalışıyorum 1 yıldır.Üstün zekalı ve özel yetenekli çocukların geldiği bir kurum.Alanımda fazla ders anlatmıyorum.Zaten biliyolar bilgisayarı.İlköğretimdeki gibi zorlanmıyorsunuz.Bir kez anlatmanız yetiyor.Tıpkı öğretmenler gibi öğrenciler de sınavla alınıyor.Genelde uygulama ve proje yapıyoruz.İşleyiş olarak dönem dönem gidiyor.İlk önce öğrencilere uyum dönemi, sonra destek eğitimi falan...İnternet siteleri de var çoğunun zaten.Araştırabilirsiniz.Benim bulunduğum ilde ikili öğretim olmadığından öğrenciler 3 te okuldan çıktıktan sonra geliyorlar,2,5 a kadar boşum.18:15 de dersim bitiyor,fakat bu bütün illerde böyle değil,ikili öğretim olan yerlerde sabahtan da ders olabiliyor, bu durumda ders saati ve çalışma saatleri değişir.ek ders haftalık 9 saat alıyorum.Çalışma şartları bence çok iyi.Özel öğretime girdiği için ek dersiniz %25 fazla oluyor.Tavsiye ederim...

hugo4545' Alıntı:
hocam 9 saat ucret değmez gibime geliyor..başka yerlerde görev veriliyormu

Hocam sadece burdur da öyle 9 saat.Diğer illerde full ek ders, üstelik %25 fazla.Başka okullardan görevlendirme alabiliyosunuz...

Civan hocam ben başvuru yapmıştım ve eğitime kabul edilmişim,merak ettiğim eğitim nasıl oluyor proje falan yapılıyormuş galiba,yalnız mı yapıyoruz,yedi günde bitecek mi ve konu serbest mi acaba?

sturk hocam,yükseklisans yapıyormusunuz?Öğretmenlerden beklentileri çok mu.Hani girdiği sınavlar,aldığı puanları v.s. çok önemseniyor mu?Daha sonra kurs verilip başarılı olanlarla mı çalışacaklar?
Çok soru sordum galiba.Hizmet sürem dolunca başvurmayı düşünüyorum da.

PROJE KONUSUNDA BENİMDE SORULARIM OLACAK .
projeler grup üyeleri ve diğer grup üyeleri diye değerlendirmelere tabi tutulacak galiba.projenin konusu bize verilecek mi yok sa biz kendimiz mi belirleyeceğiz.çeşitli illerde farklı projeler olacak seçim komisyonu bunları nasıl karşılaştıracak.farklı illerdeki kursların karşılaştırmasında sorun çıkmaz umarım.proje konusunu kendimiz seçiyorsak konu serbest mi olacak yoksa.herkese aynı konu verilip bunların işleniş şekillerindeki farklılıklara mı bakılacak.

birde mülakat konusu var.alan bilgisinde ne gibi bir soru ile karşılaşabiliriz

adige hocam yüksek lisans yapmıyorum,zaten buda ön eleme gibi birşeydi galiba,asıl seçimi eğitimden sonra yapacaklar benimde gökhankeven hocam gibi merak ettiğim çok konu var ve hiçbir bilgim yok malesef :)

bu arada elazığ da yapılacak kursa gidiyorum.buradan başka elazığdaki kursa gelen arkadaş varmı.9-15 haziran da

hımm kolay gelsin hocam sizlere.Artık tecrübelerinizi paylaşırsınız,siz bilgilendirirsiniz forumu ilkler olarak :D

adige' Alıntı:
hımm kolay gelsin hocam sizlere.Artık tecrübelerinizi paylaşırsınız,siz bilgilendirirsiniz forumu ilkler olarak :D
tabiki hocam ne demek.ama bizden önceki dönem kursa katılacaklar var.veya daha önce kursa katılmış olanlar.onlarda bizi bilgilendirse sevinirim :D :idea: :mrgreen:

Şuan kriterler değişti.Kurslar nasıl bilmiyorum ama ben katıldığımda seminerde gruplara ayırdılar bizi.Her gruba bir şirketmiş gibi düşünün ve kendinizi tanıtın.Bana yaptığınız işle ilgili bilgi verin ve ürününüzü satın dedi kursu veren kişi.proje boyunca bizi takip ettiler, üstün zekalı çocuklar hakkında baya bilgiler verildi.seminer sonunda mülakat yapıldı...ama şimdi aless falan isteniliyo...

evet aslında bu ales olayı birden bire çıktı.belki birçok kişi bu yüzden başvuramadı.hocam çalışma şartlarını kısmen öğrendik sizin yazdıklarınızdan.
konuyu kendileri veriyor yani yapılacak kursta.
peki siz girdiğinizde tek bir merkezde mi yapıldı sınav şimdi farklı illerde yapılacak.birde grup arkadşlarımızı kendimiz mi seçiyoruz.yoksa kadermi
ben şanslı sayılmamda ondan. :)

bizimki burda yapıldı,grupları onlar seçti,tesadüf yani...burdaki bilim sanata başvuran öğretmenler vardı sadece seminerde, her branştan başvurular yapıldı, o başvurulardan 3 er tane onlar seçip seminere aldılar...

civan hocam bizi biraz daha bilgilendirirseniz çok sevineceğiz ya çünkü kimseden birşey öğrenmek mümkün olmuyor,mesela proje hazırladınız mı nasıl bir konu seçtiniz,seminer süresince mi hazırlamanız gerekiyor,sınav oldu mu sınavda neler sordular,mülakatta neler sordular,nelere çalışmamız gerekiyor yardım lütfennnn...

sturk' Alıntı:
civan hocam bizi biraz daha bilgilendirirseniz çok sevineceğiz ya çünkü kimseden birşey öğrenmek mümkün olmuyor,mesela proje hazırladınız mı nasıl bir konu seçtiniz,seminer süresince mi hazırlamanız gerekiyor,sınav oldu mu sınavda neler sordular,mülakatta neler sordular,nelere çalışmamız gerekiyor yardım lütfennnn...

Hocam yukarıda projeden bahsettim.Bilgisayarla alakalı değildi bizim projemiz.Çünkü her branştan kişi vardı grupta.Mülakata gelince hem sizinle alakalı(üniversite, alan, medeni durum, doğu görevi v.s.) hem de alanınızla alakalı sorular soruyorlar.Bir nevi özel şirkete alınacakmışsınız gibi düşünün...

hocam çok oluyorum kusura bakmayın,alan ile ilgili nasıl sorular sordular hatırlıyor musunuz..

arkadaşlar haftaya elazığda bilsem ile ilgili olan kurs var.bu kursa katılacak forumdan kimler var.
birde daha önce yapılanlara girenler.bize bu kurs olayını biraz açıklarsanız.nasıl oluyor.kim ne yapıyor gibi seviniriz..

Geri