Bilim Fuarı Afiş Hazırlama Sorunsalı :?:

Kodla Büyü

ThatBeatsAll

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, çoğu arkadaşımız Bilim Fuarı için hazırladığı dökümanları paylaştı sağolsunlar. Bazı çalışmalarda photoshop kulanılmış ben de afişleri photoshop ile hazırlayayım diye düşündüm. Şöyle bi sıkıntı oldu; afişlerin boyutu için 90 x 120 cm olmalı dediler, bu boyutlarda çalışmaya çalışırken photoshop bildiğiniz baygınlık geçiriyor :D (kullandığımız pc den kaynaklı tabi) Projeler için bi ana şanlon hazırlayayım gelen proje belgelerini de oraya aktarayım dedim yaklaşık 10 GB lık bi psb dosyası oluşturdu ki henüz içinde hiçbir grafik, yazı vs yok boş şablon.

Demem o ki bu afiş işini hangi programlarla hallediyorsunuz dostlar, baskı konusunda problem oluyor mu? Biraz bakındım google dayıya; corel veya illustrator kullanın diyorlar. Sizin de fikirlerinizi almak isterim.

Şimdiden teşekkürler.

90*120 nerede yazıyor hocam? ben afişleri a3'e yaptım sorun olmadı. En azından bizim okuldakiler olmaz falan demedi.

Dökümanları incelemedim hocam, okulda bu proje işlerini organize eden arkadaş söyledi. Standlarda kullanılacak afişler o boyutlarda olmalıymış :shock:

Kılavuzlarına baktım herhangibir sayısal değer yok Hocam. Sizin okuldaki arkadaş büyük olsun istiyor olabilir :lol:

Kılavuzlar

erkna' Alıntı:
Kılavuzlarına baktım herhangibir sayısal değer yok Hocam. Sizin okuldaki arkadaş büyük olsun istiyor olabilir :lol:

Kılavuzlar

Olabilir hocam :p Sizin hazırladığınız afişin PSD si mevcut mu acaba? Fikir vermesi açısından paylaşabilir misiniz?

PSD 10 Mb geçti onun için yarıya indirdim büyüklüğünü.
Bakalım beğenecek misiniz? :)

Ekli dosyalar

• TübitakAfiş.rar
    4 MB · Görüntüleme: 178
  • AfişSon A3-300px.jpg
    AfişSon A3-300px.jpg
    184.5 KB · Görüntüleme: 1,253
Elinize sağlık hocam, standlara asılacak olan proje tanıtımlarının yapıldığı afişlerden var mı elinizde? İlk mesajda da yazdığım ölçülerde çalışmaya çalışırken photoshop her seferinde cortluyor (çözüm önerisi olan varsa önerilere açığım :wink: ) :oops: 50 x 70 yapmaya çalışacam, projeci hoca ve photoshop problem çıkarmazsa tabi :)

ThatBeatsAll' Alıntı:
Elinize sağlık hocam, standlara asılacak olan proje tanıtımlarının yapıldığı afişlerden var mı elinizde? İlk mesajda da yazdığım ölçülerde çalışmaya çalışırken photoshop her seferinde cortluyor (çözüm önerisi olan varsa önerilere açığım :wink: ) :oops: 50 x 70 yapmaya çalışacam, projeci hoca ve photoshop problem çıkarmazsa tabi :)

Hocam proje tanıtımlarını A4 ebatında tasarla ve birleştir. Böylece hem pc yorulmaz hem baskı maliyetin olmaz. Ben öyle yapacağım.

mstf00' Alıntı:
saol hocam seninkini kullancaz ufak değişiklile

Güle güle kullanın Hocam :)

ThatBeatsAll' Alıntı:
Hocam projeleri tanıtan afişlerden hazırlayabildiniz mi?

uğraşmayın hocam. bastıracağınız reklamcı yapsın. hem ellerinde şablon çok hem de birden fazla okula iş yaptıkları için pratiklik kazanmışlardır.

hocam ölçülerden çok çözünürlük önemli photoshopta. çözünürlüğü çok aşırı yüksek tutmadığınız sürece dosya boyutunda sıkıntı çıkarmaz.

Geri