Bilgisyar Açıldıktan 10 dk sonra Monitor Kapanıyor (Pc Açık kalıyor)

Kodla Büyü

casper

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda bulunan bilgisayarda PC açıldıktan 10 dk sonra monitör kapanıyor ama pc açık kalıyor. Aynı bilgisayara 4 ay önce de sorun olmuştu monitorü değiştirdim sorun düzeldi. Bu sefer kabloları , yine farklı bir güç kablosu denedim olmadı. Üçlü prize takılı olan yazının fişini de söktüm(prizden bazen kaynaklı olacağını düşündüm ) yine kapanmaya devam ediyor bir süre sonra. Öneriniz var mı ?

Hocam monitörünüzün kondansatörlerinde sorun olabilir. Yeteri kadar enerji tutmuyor olabilir. Çok önceden çalıştığım (6 yıl falan oluyor) okuldaki birkaç monitörde de olmuştu sizin bahsettiğiniz sorundan. Tamire vermiştik kondansatörleri değişince sorun düzelmişti...

Okulumuzda bulunan bilgisayarda PC açıldıktan 10 dk sonra monitör kapanıyor ama pc açık kalıyor. Aynı bilgisayara 4 ay önce de sorun olmuştu monitorü değiştirdim sorun düzeldi. Bu sefer kabloları , yine farklı bir güç kablosu denedim olmadı. Üçlü prize takılı olan yazının fişini de söktüm(prizden bazen kaynaklı olacağını düşündüm ) yine kapanmaya devam ediyor bir süre sonra. Öneriniz var mı ?
Ram sorunludur hocam, başka bir ram ile deneyip sorunun ram veya monitorden oldugunu teyid edin

1- Denetim masası > Güç seçenekleri > Ekran kapatılma süresi'ne bakın
2- Ekran Kartının Fanı Bozulmuş olabilir
3- Ekran Kartının Sürücüsünü Güncelleyin
4- Ram ve Ram Slotlarını Kontrol Edin.

Arkadaşlar sorun ekran kartındaymış. Beni yanıltan aynı bilgisayarın ekranı önceden değiştirmem olması. Teşekkür ederim arkadaşlar.

Geri