Bilgisayarlarnızda asma kilit var mı?

Kodla Büyü

kennylee

Üye
Mrb arkadaşlar sene içinde il formatorlerı gelip benden sınıftakı pc lere asma kilit takmamı soylemişlerdi. merak ettiğim sizlerin sınıfındaki pclerde de asma kilitler varmı yada bu yönde bı talep geldimi sizlere.
cevap veren arakdaşlar için şimdiden teşekkur ederim.

Yok hocam ne asma kilidi ya. Gerenk yok böyle işlere. Memur kafasındaki il formatörlerine selam olsun bizden.

kennylee' Alıntı:
Dogru söze ne hacet:) ama bu yuzden temmuz-ocak gorevlendırmem gelmedi:)
10-12 yaşındaki çocuk kasanın içini açacak parçayı çalacak siz de bunu görmeyeceksiniz.. Gerçekten ayıp. Hem öğrencilere hakaret hem size hem okul idarenize. Ben okuldaki asma kilitleri lazım olan öğretmenlere öğrencilere dağıttım, hepsi sevindi. :mrgreen:

Hocam biraz da kendimizi savunmamızı bilmiyoruz, milletin bir tarafı kalkıyor böylece.

Sizin evdeki bilgisayarda asma kilit var mı diye soracaktınız? Oda "Hayır" deyince. Tamam o zaman burdakilere de gerek yok, "evdeki bilgisayar gibi koruyorum ben bunları" diyecektiniz. O başlayacaktı yok yönetmelik yasalar falan diye, ama iş işten geçmiş olacak, siz lafı geçirmiş olacaktınız.

Konuyla alakalı hemen bir anımı paylaşayım:
İlk yılımda müffetiş geldi, sınıfı gezdi. Bilgisayarlar neden bu kadar tozlu dedi, kusura bakmayaın hocam toz bezi alamadım param yetmedi dedim.. Dk.1 Gol:1...

Ihh mıhh etti, sonra ne alakası var dedi... Alakasını anlatayım dedim, Hocam belediye seçimlerinde kime oy verdiniz dedim, yine ne alakası var dedi. Yollar çamurlu toz içinde, bu tozlar uzaydan gelmiyor, okulun önündeki yollardan geliyor, bana neden tozlu diyeceğinize bu yollar neden çamurlu deseydiniz oy verirken, bu muhabbet aramızda hiç geçmeyecekti dedim. Gitmiş müdürün yanına, çok konuşuyor bu demiş. :++:

yanında yenı web sayfası yap dediler, zaten kullanışlı bı web sayfası varken yenısını yapmam dedim. birde adobe programının yuklenmeyecegını soyledim(ramlar yetersiz)

il ve ilçe formatörleri yeterli koordinasyon eğitimi almıyorlar hatta bilişim branşından olmuyor bazı illerde sonrada kalkıp ahkam kesiyorlar ne diyim :alkis: MEB helal sana..

bu formatörlük görevlendirmesinden tutunda icrasına kadar her işinde her il hatta ilçede çok farklı uygulamalar var.bi il 10 günde görevlendirme çıkarıyo başka bi il 1 ayda.bi ilde yazın görevlendirme var başka ilde yok.geçen yıl çalıştığım ilçede Ebitefo ile her ay toplantı yapardık.bi arkadaşaımız toplantıya gelmedi diye formatörlüğünü iptal ettiler.burda ise senede bi kere toplantı var.ebitefolar daha önce çalıştığım ilçelerde bizzat gelir soruna müdahele eder.benim yapamadığım sorunları çözer gderler bana da yol gösterirlerdi.şimdi bi kere bile okula BT sınıfının durumuna bakmaya gelmiyolar.aklıma gelmeyen bi çok değişik uygulama var...

Yorumlarnız için teşekkur arakdaşlar. Yıllardır bulundugum okulda BT sınıfı var bu zamana kadar hiç gelip bakmamışlar benım 6.ayımda gelip asma kilit sormaları bı hayli garibime gitmişti. Bunun gibi görevim olmayan bır nedenle beni şaşırtmaları konusunda hukuki yola basvurmayı dusunuyorum.

amip33' Alıntı:
Konuyla alakalı hemen bir anımı paylaşayım:
İlk yılımda müffetiş geldi, sınıfı gezdi. Bilgisayarlar neden bu kadar tozlu dedi, kusura bakmayaın hocam toz bezi alamadım param yetmedi dedim.. Dk.1 Gol:1...

Ihh mıhh etti, sonra ne alakası var dedi... Alakasını anlatayım dedim, Hocam belediye seçimlerinde kime oy verdiniz dedim, yine ne alakası var dedi. Yollar çamurlu toz içinde, bu tozlar uzaydan gelmiyor, okulun önündeki yollardan geliyor, bana neden tozlu diyeceğinize bu yollar neden çamurlu deseydiniz oy verirken, bu muhabbet aramızda hiç geçmeyecekti dedim. Gitmiş müdürün yanına, çok konuşuyor bu demiş. :++:

:puhaha: :+1: :+1: :+1:

Bizim pclerde vardı ama kilitlerde üstündeydi. kaybolmasınlar diye hepsini söktüm dolaba kaldırdım.

ilköğretimde iseniz pek sorun olmaz .. Güvenlik için kilit yerine klips kullanabillirsiniz...
ama lisede iseniz güvenliğe mutlaka ihtiyaç var..
Eğer sınıflarda projeksiyonlar için bilgisayar bulunduruyorsanız mutlaka kilit kullanmanız şart. Yoksa öğrenciler kasanın içindeki ramleri söküp alıyorlar.. tedbirinizi almanızda fayda var ... hatta plastik klips bile kullanabilirsiniz... siz siz olun yine de tedbirinizi alın..

Bütün herkes kilit takma saçmalıkmış gibi yorum yapmışsınız. Hiç birinizin mantıklı bir açıklaması yok. Herkes basit psikolojik yöntemlerle kendini savunmuş. Birşey yaparken ne yapmaya çalıştığınızı bilerek yapın.

tturkmen' Alıntı:
Bütün herkes kilit takma saçmalıkmış gibi yorum yapmışsınız. Hiç birinizin mantıklı bir açıklaması yok. Herkes basit psikolojik yöntemlerle kendini savunmuş. Birşey yaparken ne yapmaya çalıştığınızı bilerek yapın.
Özür dileriz Polat reis.. Birdakine dediğin gibi yaparız.. :mrgreen: Arkadaşımıza zorluk çıkaran il formatörü sensin sanırım, bu kadar sinir yaptığına göre.. :++: Biraz sakin ol reyizz..

Maksimum yaşı 13 olan bir çocuğun önündeki bilgisayarı kilitlerle korumaya çalışırsan, sen o çocuga potansiyel hırsız muamelesi yapmış olursun. Çocugun çalacağı yoksa da onu teşvik etmiş olursun belkide.

Bt Sınıfları bizim kontrolümüzdedir. Korkudan kasaya kilit vuruyorsan sen çıktıktan sonra bütün bilgisayarları çalarlarsa napacaksın. Kasaları tek tek eve mi götüreceksin her akşam, koruyayım diye. Benim kontrolümdeki bir sınıftan biri bişey çalacaksa ben öleyim daha iyi. Okulda kötü niyetli insanlar olabilir ama bu senin kontrolünde olduğu sürece sıkıntı çıkmaz. Giriş çıkışları kontrol altına alırsın, göz temasını eksik etmezsin olur biter. Müzik öğretmeni flütünü kilitlesin, resim öğretmeni boyalarını kilitlesin o zaman...

İlköğretimde yine de olabilir mi evet olabilir ama bir elin parmağını geçmez. İstisna durumlar içinde bütün Bt sınıflarına kilit vurulması kadar saçma birşey olamaz. Zarar verecek çocuk kilitli de verir kilitsiz de verir. Alır farenin tırnaklarını söker, kasanın içine birşey sokmaya çalışır, montire zarar verir... Verir de verir yani.Kontrol bizde olduğu sürece zaten sıkıntı çıkmaz, ama bizde olmadığı sürece de zaten sıkıntı çıkar..

Kilit hikaye anlayacağın...

amip33' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:
Özür dileriz Polat reis.. Birdakine dediğin gibi yaparız.. :mrgreen: Arkadaşımıza zorluk çıkaran il formatörü sensin sanırım, bu kadar sinir yaptığına göre.. :++: Biraz sakin ol reyizz..

Maksimum yaşı 13 olan bir çocuğun önündeki bilgisayarı kilitlerle korumaya çalışırsan, sen o çocuga potansiyel hırsız muamelesi yapmış olursun. Çocugun çalacağı yoksa da onu teşvik etmiş olursun belkide.

Bt Sınıfları bizim kontrolümüzdedir. Korkudan kasaya kilit vuruyorsan sen çıktıktan sonra bütün bilgisayarları çalarlarsa napacaksın. Kasaları tek tek eve mi götüreceksin her akşam, koruyayım diye. Benim kontrolümdeki bir sınıftan biri bişey çalacaksa ben öleyim daha iyi. Okulda kötü niyetli insanlar olabilir ama bu senin kontrolünde olduğu sürece sıkıntı çıkmaz. Giriş çıkışları kontrol altına alırsın, göz temasını eksik etmezsin olur biter. Müzik öğretmeni flütünü kilitlesin, resim öğretmeni boyalarını kilitlesin o zaman...

İlköğretimde yine de olabilir mi evet olabilir ama bir elin parmağını geçmez. İstisna durumlar içinde bütün Bt sınıflarına kilit vurulması kadar saçma birşey olamaz. Zarar verecek çocuk kilitli de verir kilitsiz de verir. Alır farenin tırnaklarını söker, kasanın içine birşey sokmaya çalışır, montire zarar verir... Verir de verir yani.Kontrol bizde olduğu sürece zaten sıkıntı çıkmaz, ama bizde olmadığı sürece de zaten sıkıntı çıkar..

Kilit hikaye anlayacağın...

+1 :alkis:

Bence o arkadaş kendi gibi zannetti sizi sanırım. büyük ihtimal okulda formatörlük yaptığı sıralarda, çocukları çayıra salar gibi salmıştır, o da gidip müdürün odasında oturmuştur.

2. ihtimal, sizin formatör olmanızı engellemek için kendince bahane aramıştır.
İle gidip itiraz edin. Siz isteyeceksiniz o olmaz diyecek. Ne günlere kaldık. :verymad:

Bilgisayar odasında biz varken asma kilite gerek yok. Ancak Bilgisayar Sınıfını diğer ders öğretmenlerine veriyorum. Geri aldığımda ise içinden çalınan RAM mi dersiniz, giden fareler mi dersiniz. Çok olmuyor ama arada bir böyle hırsızlıklar oluyor. O yüzden asma kilit güzel bir uygulama olabilir...

Geri