Bilgisayarlarda casus yazılım şoku

Kodla Büyü
bilgisayarımızı güncelleme yaparken fişini çekmeden bekliyoruz.. dakikalarca güncelleme yapıyor diyoruz nereden bilelim dosya alış verişinde bulunmadığını? işletim sistemleri önceden bir kez yapılırdı sonradan bir üst versiyonu çıkardı onu yükler geçerdik. şimdi öyle mi? zırt pırt güncelleme yapıyor ve bilgisayarımızı resmen dış dünyaya açıyor..

xtasy' Alıntı:
en azından ruslar var da biliyoruz.

:+1: Aynen. Aslında biraz kafamızı önümüze eğip düşünmemiz lazım. Bizim Bilgisayar Mühendisleri, Yazılım Mühendisleri ve hatta Bilişim ile ilgili eğitim almış herkes (yani bizler) ..... Neyin eğitimini aldık biz. Biz neden bulamıyoruz bu tür işlevleri. Bizim neden haberimiz olmuyor siber casusluktan.

Sorun bizde mi, eğitim sisteminde mi bilmem ama. Sonuçta Bilgisayar var, İnternet var, her şey elinin altında...... Bizim de biraz işe yarayacak şeylerle ilgilenmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

cem uzana hapis şoku!! gibi olmuş
bi ara gazeteler her gün manşetten bu haberi veriyordu..
haber için teşekkürler hocam..

Kaspersky Lab ile ilgili bir belgesel izlemiştim.Adamlar kendilerini aşmış.çalışanların çalışma ortamları çok özgün.donanımhaber.comda tavsiye ederim...

AKADEMİA' Alıntı:
xtasy' Alıntı:
en azından ruslar var da biliyoruz.

:+1: Aynen. Aslında biraz kafamızı önümüze eğip düşünmemiz lazım. Bizim Bilgisayar Mühendisleri, Yazılım Mühendisleri ve hatta Bilişim ile ilgili eğitim almış herkes (yani bizler) ..... Neyin eğitimini aldık biz. Biz neden bulamıyoruz bu tür işlevleri. Bizim neden haberimiz olmuyor siber casusluktan.

Sorun bizde mi, eğitim sisteminde mi bilmem ama. Sonuçta Bilgisayar var, İnternet var, her şey elinin altında...... Bizim de biraz işe yarayacak şeylerle ilgilenmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

:alkis: :++:

Çok ciddi icraat lazim. Kurtulmali su kapalı kodlardan. Biraz sikintili olur ama devlet dairelerine ve okullara sokmamak lazim kapalı kodlu programlari

Geri