Bilgisayarın kapanması lütfen yarım edin

Kodla Büyü

hsyn.cskn

Üye
merhaba. İyi geceler sürekli bu konu başlığı ile ilgili karşılaştığınızı biliyorum internette çok aradım ama çözüm bulamadım belki yardımcı olabilecek biri çıkar diye düşünüyorum her neyse ben sorunuma döneyim.
bilgisayarım win7 professional 64 bitlik bir bilgisayar format atana kadar hiç bir sorunum yoktu format attıktan sonra bilgisayarım kapanmaya başladı 5 dk çalışıyor sonra kapanıyor her açtığım zaman bu süre daha da azalıyor bu nedenle tekrar format atamıyorum kapanıyor.

bilgisayarı güvenli modda çalıştırdığım zaman hiç bir problem yok bende bunu anlamıyorum 1 2 saat kadar açık kullanabiliyorum sorun nedir acaba yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler iyi geceler.

Eğer format atarken de kapanıyorsa sorun işletim sistemi değil demektir muhtemelen işlemci aşırı ısındığı için kapanıyordur..Biosa girip işlemci sıcaklığını fan devrini kontrol edin ..pc niz masaüstü ise yan kapağını açıp fanı kontrol edin

Hocam eger bir anda kapaniyorsa donanimsal bir peoblemi olabilir ancak normal windows kapatiliyor secenegi geliyorsa birkaç ayar yapmalisiniz.
Başlat”
>>”Denetim Masası”
>>>”Yönetimsel Araçlar”
>>>>”Hizmetler”
>>>>>”Uzaktan Yardım Çağrısı” üzerine gelip iki kere tıklıyoruz.
Daha sonra açılan “Uzaktan Yordam Çağrısı Özellikleri” penceresinde “Kurtarma” sekmesine tıklıyoruz.
Burada “Birinci hata”,”İkinci hata” ve “Sonraki hatalar” bölümlerinin ayarını “Eylem Yürütme” olarak değiştiriyoruz. Daha sonra “Uygula”, “Tamam” diyerek çıkıyoruz bu bölümden.

Bu ayari yaptiktan sonra umarim duzelir.

sinaaat teşekkür ederim sorunum onlar ile ilgili değildi sanırım :)

btr23 hocam çok teşekkür ederim sana söylediklerini yaptığım zaman düzeldi bilgisayar normal açıldığı zaman hizmetler kısmını açmadı açıldığı gibi kapanıyordu güvenli mod dan girip yaptım sorunum düzeldi başka arkadaşlarında başına gelirse bu şekilde yapabilirler çok teşekkürler :))

Geri