Bilgisayarımın Monitörü çalışmıyo

Kodla Büyü

spedix

Üye
Bu konuya bakan herkese öncelikle slmlar... Neyse hmn konuya geçiyorum

Geçenlerde bilgisayarımda Win7 wardı bilgisayarı acarken Win7'nin kendi baslangıç tamircisini actı ve sorunu Hdd degistirin yazıyodu ben de suan alamıyacagım için Xp formatı attım attıktan sonra bilgisayar acılırken f1 tusuna basmam gerekiyodu her neyse 3 gün boyunca öyle yaptım 4 gün sabahı pc açılmadı daha doğrusu Xp açılırkenbir şey doluyo ya ondan sonra ekran gidiyo vede dahada gelmiyo ama ekranın ısıgı yanıp yanıp snüyo ne yapmalıyım lütfen yardım edin....
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted

HDD değiştirin uyarı mesajını dikkate alman gerekebilir !

ya hdd suan degistirme imkanım yok ama 50 gb yada 30 gb lik 1 tane alsam onu sadece windows dosyaları için kulansam olurmu ?

Hocam HDD ye açılışta bir chkdsk yapın. Bütün hataları denetlesin. Eğer bozuk sektör varsa onları düzeltebildiklerini düzeltir. Düzeltemediklerini belirtir. Düzeltemedikleri varsa Fdisk ile düzeltilemeyen bölümü C dışına alın. Yani o bölümü ayrı bölüm olarak bölümleyin. Benim de HDDem hata verdiğinde bu yöntemi kullanmıştım. Hala da çalışıyor :)

biltek2007' Alıntı:
Hocam HDD ye açılışta bir chkdsk yapın. Bütün hataları denetlesin. Eğer bozuk sektör varsa onları düzeltebildiklerini düzeltir. Düzeltemediklerini belirtir. Düzeltemedikleri varsa Fdisk ile düzeltilemeyen bölümü C dışına alın. Yani o bölümü ayrı bölüm olarak bölümleyin. Benim de HDDem hata verdiğinde bu yöntemi kullanmıştım. Hala da çalışıyor :)

hocam bana chdsk falan onları anlatabilirmisn ben bu arada öğrenciyim

Hocam açılışta post ekranı geçer geçmez, windows ekranı gelmeden önce, hit del to enter setup yazıdsık gittikten hemen sonra, f8'e basarak işletim sistemi açılış seçeneklerini görüntüleyin.

Buradan vga modunu seçiin.

Ekrana görüntü gelirse, masaüstü sağ tık > özellikler'den Görüntü özellikleri'ne girin

Ayarlar tabından çözünürlüğü düşürün, renk derinliğini düşürün.

Görüntü özellikleri > Ayarlar tabından gelişmişi tıklayın

Gelişmişten Ekran tabını tıklayın, ekranın tazeleme, yenileme -herneyse- oranını 60 yapın.

Ekranın görüntüleyemeyeceği bir çözünürlük, renk derinliği veya tazeleme oranı seçilmiş olabilir.

spedix' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

F8 ile bilgisayarı açıp komut modunda çalıştıracaksın. chkdsk komutunun açıklamasını diğer sitelerden bulabilirsin. Tam tarama yaptırman gerekiyor. Fdisk de var zaten sitelerde.
Kolay gelsin.

biltek2007' Alıntı:
spedix' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

F8 ile bilgisayarı açıp komut modunda çalıştıracaksın. chkdsk komutunun açıklamasını diğer sitelerden bulabilirsin. Tam tarama yaptırman gerekiyor. Fdisk de var zaten sitelerde.
Kolay gelsin.

Hocam Çok Teşekkür Ederim az önce telefondan okudum çok işime yaradı ve bilgisayarıma kavustum teşekkür ederim

Geri