bilgisayarımdaki yazıcı sorunu yardım edecek kimse yok muuu

Kodla Büyü

heyhey

Site Gezgini
bu yazıcı sorununu hala çözemedim Allah rızası için artık biri yardım etsin. normalde laptopuma yazıcının usb kablosunu taktığım zaman hemen yüklemesini yapması lazım ama 2 tane ayrı ayrı yazıcıda denedim olmuyor. taktığım yazıcı, aygıtlar ve yazıcılar da gözükse bile üstünde ünlem işareti var , sağ tıklayınca varsayılan yazıcı yap diye bi seçenek zaten yok. bende bari şu işaret kalksın diyip sağ tıkladığımda sorun gider diyorum. başlıyor sorun çözmek için dönüyor dönüyor yazıcının ismini yazıp ardından sürücü yüklü değil diyor, diğer denediğim yazıcı da da aynısını yaptı, sorun bilgisayarda bu kesin de nası düzeltecem onu bi türlü bulamıyorum araştırmadığım internet sayfası kalmadı, gayrım biri bana yardım etsin lütfen...

yazıcıyı eklerken bağlantı noktasını usb yerine plc6 yı seçerek deneyin...bir de doğru driverı kullandığınızdan emin olun

Büyük ihtimalle windows'un temel yazdırma-tarama sürücü dosyalarından biri eksiktir.
Sürücü güncelleştirmelerini windows update ile taratın. Bulamazsa windows'u orijinal bir imajdan tekrar kurmanı öneririm. Çoğu kırpılmış (bazı eklentileri çıkartılarak boyutu küçültülmüş) windows kurulumları bu tip arızalara yol açıyor.

Konuyu gormusken ben sorunumu yazayım yeni başlık olmasın. Mdr yrdnin bilgisayarında renkli lazer yazici bağlıydi birde siyah beyaz bağladım ama biraz eski bi yazıcı win 7 tanımadı,bu arada renklinin usb kablosunu çıkardım, sonra başka bir tane denedim onu gördü tanıdı, renkli yaziciyi tekrar taktim ne yaptiysam tanimadi yaziciyi . Tanınmayan aygıt hatasi veriyor.
Çözümünedir format atmadan duzelir mi?

c1han' Alıntı:
Büyük ihtimalle windows'un temel yazdırma-tarama sürücü dosyalarından biri eksiktir.
Sürücü güncelleştirmelerini windows update ile taratın. Bulamazsa windows'u orijinal bir imajdan tekrar kurmanı öneririm. Çoğu kırpılmış (bazı eklentileri çıkartılarak boyutu küçültülmüş) windows kurulumları bu tip arızalara yol açıyor.

hocam dün uğraşırken ben de öyle düşündüm dedim bunun güncelleştirmeleri varsa bi yapayım dedim windows update ile tarattım bi tane güncelleme çıktı güncelle dedim biraz duruyor güncellermiş gibi sonra hata kodu veriyor 8024200D diye güncellenemedi diyor sonrada, başka nası yapabilirim işletim sistemini tekrar kurmadan. windows um orjinal windows 7 Home premium.

Geri