bilgisayarımda cd sürücü görünmüyo

Kodla Büyü
bilgisayrımda cd sürücü görünmüyo

calişırken kasperky antivürüs yükledim ertesi gün açtığımda cd sürücünün simgesi yoktu aygıt yöneticisinde simgenin yanında ünlem işareti var biosta cd sürücüyü görüyo ama bılgisayarımın içinde simge gözükmüyo lütfen yardım edebilirmisiniz??

bağlantıların doğruysa aşağıdaki çözümler işini görecektir;)
Önce ÇAlıştırdan (RUN) regedit yaz ve kayıt defterine gir sonra aşağıdaki yolu takip et
a)”HKEY_LOCAL_MACHINE”

b)”SYSTEM”

c)”CurrentControlSet”

d)”Control”

e)”Class”

f) Buraya dikkat et{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318**.

Tam yol olarak böyle oluyor Alıntı: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-B C1-08002BE10318** g)

yukardaki anahtara tıkladığımızda solda bir liste çıkacak o listede yer alan “Upperfilters” ve “Lowerfilters”, değerlerini sil ve bilgisayarı yeniden başlat.
Geçenlerde bi öğretmen arkadaşın bilgisayarında da aynı sorun vardı yukarıda bahsettiğim adımları izleyerek sorunu çözmüştüm;)Kolay gelsin..

“Upperfilters” ve “Lowerfilters”, siz bunların değerini silin dedinizya ben oradaki yazılardan Lowerfilters bunu görüyom diğeri yazmıyo?

farketmez hocam lowerfilters'ı sildiyseniz yeniden başlatın sorun çözülecektir;)

hocam bunumu yapacam biraz fazla sordum kusura bakmayın yanlış bi şey yapmak istemiyomda

Ekli dosyalar

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    225.7 KB · Görüntüleme: 442
formata gerek yok hocam.Denilen adımları yap sorun çözülecektir.Genelde nero tarzı programlar bu sorunu açıyor.

Geri