bilgisayarım kendi kendini kapatıyor!

Kodla Büyü

azizerkut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bilgisayarım kendi kendini kapatıyordu ilk başlarda daha sonra format atmaya karar verdim ve xp yükleme işlemi sırasında da kendi kendini kapatma sorunu devam etti yükleme sırasında kapanıyor. daha önceden bu tür sorunla karşılaşan ve sorunu gideren arkadaşlar lütfen yardımcı olsun.

hocam büyük ihtimalle işlrmcin ısınıyordur bu yüzdende işlemci kendi kendini kapatır işlemcinin üzerindeki fanı kontrol et zamanla tozlar gözeneklerl kapatıyor. eğer toz yüzünden fan ile işlemcinin arası dolmuışsa temizle düzelir

Benimde bilgisayrım kapanıyor aniden ve altı çok ısınmış oluyor.Ama laptop ben ne yapabilirim ki.Daha onemlisi bu şekilde bi süre daha kullansam zarar görürmü bilgisayarım bi bilen varsa şimdiden teşk

elfida393' Alıntı:
Benimde bilgisayrım kapanıyor aniden ve altı çok ısınmış oluyor.Ama laptop ben ne yapabilirim ki.Daha onemlisi bu şekilde bi süre daha kullansam zarar görürmü bilgisayarım bi bilen varsa şimdiden teşk

Hocam işlemciden işlemciye fark olabiliyor ama tabiiki çok ısınması İşlemci için zararlı:
şu adrese bir bakın veya bu tarz bir aksesuar kullanabilirsiniz..

arkadaşalr merak ediyorum bu ısınma sorunu yaşayan işlemciler ne marka acaba? hani bir kleşe vardır ya AMD işlemcilerde ısınma sorunu vardır diye.

Hocam ben de buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım kurmaya çalışırken kapanıyordu. Bazen açıldıktan bir müddet sonra kapanıyordu.

Benim anakart yanmıştı. Değiştirdim şimdi düzeldi.
İnşaalah sizin anakart yanmamıştır.:)

sorun genelde işlemcinin ısınmasından kaynaklanıyor (buna bağlı nedenler...) . eğer bu sorun yoksa diğerlerini dikkate almak lazım...

işlemci üstündeki fan ya arıza yapmıştır ya da ayaklarından biri kırılmış ve tam randımanla çalışmazdır.garanti firmasını çağır

amd ısınmıyor sadece biraz sesli çalışıyor ki 6 yıl amd kullanmış biri olarak bunu söylüyorum..2 yıldır intel de kullanıyorum...yeri gelince o da ısınıyor

mirxas' Alıntı:
Hocam ben de buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım kurmaya çalışırken kapanıyordu. Bazen açıldıktan bir müddet sonra kapanıyordu.

Benim anakart yanmıştı. Değiştirdim şimdi düzeldi.
İnşaalah sizin anakart yanmamıştır.:)
Aynısı benmide başıma gelmişti. Sinizkide yanmış olabilir.

firzan' Alıntı:
hocam büyük ihtimalle işlrmcin ısınıyordur bu yüzdende işlemci kendi kendini kapatır işlemcinin üzerindeki fanı kontrol et zamanla tozlar gözeneklerl kapatıyor. eğer toz yüzünden fan ile işlemcinin arası dolmuışsa temizle düzelir

:+1: :+1: :+1:
bide bios ayarlarında işlemci ısısını kontrol et hocam.

sorunu hallettim bilgi veren arkadaşıma teşekkürler, dediği gibi tozlanmadan kaynaklanan bir sorunmuş tozları temizleyince sorun çözüldü merak edenler için söylüyorum işlemcim AMD idi.

Geri