bilgisayarım kapanmıyor??yarıdm!!

Kodla Büyü

ts0661

Aktif Üye
bilgisayarımı kapattıyorum 1-2 dakika geçtikten sonra bilgisayar kendi kendine açılıyordu, format çektim olmadı, tamire gitti işlemci fanı kırılmış neyse fan değişildi. formatta atıldı tekrar, 3 aydır iyi gidiyordu ama yine arada ben kapattığım halde 1-2 dakika soınra kendini açmaya başladı. daha öncekinde bu tekrar tekrar oluyordu 3-4 kez kapattığım olmuştu,kesin kapanması için power düğmesine uzun basıyordum o zaman açılmıyordu.
şimdi bu sorun neden kaynaklanıyor bi fikri olan var mı bana bir çare bulun yoksa bu bilgisayarı kaldırıp atacam daha 3 senelik bilgisayar birde...:(

öncelikle iyi bir antivirüsle bilgisayarı tarat -norton antivirüs proğramı kullanıyorsan bunun ayarları da yapabilir-Bios update yap- Biostaki wake on özelliğini off yaparsan açılmaz inş.

norton değil kaysperg kullanıyorum... bana öyl geliyorki işlemciden kaynakalana bir sorun var yine çok mu ısınıyor nedir!anlamadım ki...

genelde bilgisayarım açılmıyor yardım diye başlık açılırdı :)

Arkadaşlar bahsetmiş zaten biostan kaynaklı olabilir bence de ve eğer masaüstü ise bios pilini çıkarıp bir süre bekleyebilirsiniz.

Geri