bilgisayarım harici harddiski görmüyor?

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,vista yüklü masaüstü bilgisayara harici harddisk bağladım ama bilgisayar görmüyor.flashdisk bağladığımda flashdiski görüyor. bütün usb girişlerini denedim ama hiçbiri harici harddiski görmüyor.yardımlarınızı bekliyorum.tşk

hocam xp yüklü bilgisayarda harici harddiski görüyor.vista yüklü başka bilgisayarda açılırsa onu bilemem ama benim bilgisayarda görünmedi.

hocam güç kaynağının yetersizliğinden olabilir. harici harddiskin ayrıca güç girişi varsa takarak deneyin.

güç kaynağından kaynaklanmıyor.başka çözüm önerileri varsa yardımcı olunursa sevinirim

hocam yönet panelinde disk yönetimi var.harici diski takınca bilgisayara takılı bütün cihazları gösteriyor.ordan bakın belki harici disk e HARF atanması olmuyordur.

Aynı sorun bendede var harici hdd görünüyor fakat harf ataması olmuyor ne yapılabilir acaba?

Farklı bir bilgisayara taktığımdada görmüyor. HArf atamasını biz yapabilirmiyiz acaba? Format atmadan hddye ulaşmanın bir yolu varmı?

Donanım yüklenmesinde bir sorun oluştu yazıyor ve Donanım düzgün çalışmıyor tabiki. Ne yapılabilir arkadaşlar

Yabancı bir forumda inceledim.Eğer benzer sorunsa;sorunu şu şekilde halletmişler:
bu işlemleri sırayla yapmışlar.
-harici hardiski kapat ve usb kablosunu çıkart
-daha sonra harddiskin usb kablosunu bağla sonra harddiski çalıştır.

dene belki işe yarar. :+1:

Harddiskin üzerinde on/off düğmesi yok zaten hocam. Hdd yi partition magic programı ile formatlamak istedim fakat partition magicte görmüyor. Yukarıda disk yönetiminde gördüğünden bahsetmiştim fakat o kısımda gördüğü alan ben dahili harddiskimdeki kullanmadığım alanmış.

İşletim sistemi Cdsini taktım bilgisayara format atar gibi daha sonra disk bölümlendirme kısmında gördüm harici hddyi. Burdada hddyi formatladım fakat hala bilgisayar açıldığında yada disk yönetiminde harici hddyi göremiyorum varmı bir önerisi olan?

arkadaşla aynı sorun bende de var
hiçbir şekilde harici harddisk görülmüyor,lambası yanıyor,içinden çalışma sesi geliyor
benim sorunun bilgisyarım bölümünde görmek istiyorum
kaç bilgisayara taktımsa olmadı ,samsun 500 cb lık hardisk,ışık yanıyor ,hareket sesi geliyor lakin göremiyorum
güncel 2017/05/03

Geri