Bilgisayarım format yedi ama dosyalar silinmedi

Kodla Büyü

pislick

Üye
Bilgisayarıma format attım ama dosyalarım silinmedi.Formattan önce parola korumalı bir oturumum vardı sanırım oradaki dosyalar silinmedi.Acaba bilgisyarıma tam olarak format nasıl atabilirim yeni bir alanda da oluşturamıyorum bulunduğu c alanını da silemiyorum format esnasında lütfen yardım edin.saygılarımla

nasıl formatladınız? hızlı mı normal mi? hızlı ise hızlı formatı denemeyin.
eğer hdd nin tamamını formatlayacaksanız bildiğim en iyi format low level format
low level format son çare olmalı.

nasıl format attığınızı öğrenebilirmiyiz
eğer xp boot cd kullandıysanız onar seçeneğini kullanmış olabilirsiniz

Peki teşekkür ederim ama ben sistem yani harici donanım olarak bir flash belleği alsam onun içine windows yükleyip öyle hdd me format atsam verdiğiniz programla olur mu acaba

normal format ya xp cdsini taktım klasik format işlemlerini yaptım lakin önceki oturumum parolalıydı ve şimdi de klasör isimleri siyah renkli tonda iken eskiden şimdi mavi renk tonda açamaıyorum ulaşamıyorum ve boş yer kaplıyor ve pc çok kasılıyor tam format nasıl atabilirim ?

sanırım hızlı format attınız. daha önceki oturumun parolalı olması ile bir alakası yok. hızlı formatta bazen bunu yapıyor. xp cd ile boot yapıp kurulum yaparken formatınızı atabilirsiniz. dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın!

Ben ama linktekileri harfiyen yerine getirdim onları biliyorum zaten de hdd yi biçimlendir deyince biçimlendiremiyor:S

format aşamasında c ve d gibi partisyonları silip yeniden bölümler oluşturduğunuzu ve yeni bölümleri de formatlayamadığınıza göre çözüm low level format.

GHOST İLE BAS İMAJI GEÇ HOCAM
EGER İMAJ BASAMIYORSAN HDD UÇMUŞTUR GEÇMİŞ OLSUN
BİRDE SATALARDA HIZ OLAYI VAR HOCAM JUMPER AYARINDAN SATA DISKIN
HIZIN DÜŞÜREBİLİRSEN BÖYLECE HARDISK DAHA COMPACT ÇALIŞIYOR.

önce olustuurullmus bolumleri siliniz..sonra tekrar bolum olusturunuz..ve olusturdugunuz c ye sistemi atınız..normal yada quick format pek bu durumu etkilememeli.

Geri