bilgisayarım birden kapanıyor

Kodla Büyü

bilbil

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar laptopumda win10 yüklü güncelleştirmeleri kapadım. ancak nedendir bilemediğim bilgisayarımı her açtığımda nette gezerken birden kapanıp açılıveriyor. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Tecrübeli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var.;)

İşlemcinizin üzerinde bulunan termal macun bakımını yaptırdınız mı? Termal macun zaman içerisinde özelliğini kaybetmiş olabilir. Direk kapanma sebebi işlemcinin çok ısınmasından kaynaklı olabiliyor veya fanınızın içinde toz birikmiştir. Tozlar fanın işlemciyi düzgün soğutamamasından, hava sirkülasyonu düzgün yapmadığından kaynaklı olabilir.

kapandığı anda biosta sıcaklık değerlerini kontrol edin veya windowsa bir yazılım kurupta bakabilirsiniz everest gibi.kapandığı anda işlemci veya board sıcaklıkları yüksekse 80-85 C gibi en olası sebep budur değilse,,işletim sistemi,,bir virüs, bir uygulama ,yanlış bir sürücü veya board arızası gibi bi sürü sebebi olabilir.

işlemci ısınmasından kaynaklı olsa sürekli kapanıp açılmaz mı?

nette dizi film izlerken bi sıkıntı yok hocam kapanmıyor
bu ifadeden bilgisayarın yazılımsal bir problemi olduğunu düşünüyorum. Google chrome ram ve işlemciye biraz fazla yük bindirir o yüzden firefox yükleyip deneyin. chrome üzerinde eklenti varsa (Adblock, download manager, vpn gibi) bunları kaldırın. tarayıcıyı sıfırlayın. yine olmazsa farklı bir işletim sistemi yükleyin.. eğer yine kapanıp açılırsa o zaman anakartın üzerindeki chipset, işlemci ve ram voltajlarına bakmak gerekir. Ayrıca bios yazılımını da güncelleyin..

Geri