bilgisayarım bir çok wifiyi görüyor evdekini görmüyor.

Kodla Büyü

yergen62

Üye
Arkadaşlar benim sorunum sıradışı. Evde bir laptop, bir netbook ve 2 akıllı telefon ve bir masaüstü bilgisayar var. İnternet bağlantımı tp link access point ile kablosuz hale getirdim. evdeki tüm bilgisayarlar bağlanıyor ve internete girebiliyorken bir hafta önce masaüstü bilgisayarım evdeki kablosuz bağlantıyı görmemeye başladı. Çevrede ne kadar kablosuz varsa hepsini görüyor ve şifresini bildiğim komşunun bağlantısına bağlanıyor. Sadece evdeki wifi yi görmüyor. diğer bilgisayar ve telefonlar normal bir şekilde bağlanıyor. masaüstü evdeki hariç diğerlerine bağlanabiliyor. kablolu bağlanıyor.
Kafayı yiyecem. kendime göre az çok bilgisayardan anlayan biriyim. Wifi sürücüsünü güncelledim. access point'i resetledim, bağlantı adını ve şifreyi değiştirdim. Bilgisayara format attım. ama masaüstü bilgisayar görmemekte direniyor. sonuç hep aynı.
Kafayı yemek üzereyim. kablosuz bağlantımda sorun olsa diğer bilgisayarlar bağlanamaz. bilgisayarda sorun olsa diğer kablosuzları görmez ve bağlanamaz. masaüstü bilgisayarım; ralink usb wifi 802.11 b/g wireless adaptore sahip. Win7 ultimate 64 bit işletim sistemi kullanıyorum.
Bu sorunu çözmek için arkadaşların yardımını bekliyorum

Wifi adaptörünüzle AP'yi birbirine çok yakın yere koyduysanız bu tür sorunlar olabilir.

AP çok yakında değil.. Sanırım en az 4-5 metre var arada. Eskişehir bilişim hocam kablosuz bağlantı tipi ne olmalı. Kullandığım modem us roboticts kablolu modem. TP-LİNK AP ile kablosuz hale getirdim. yaklaşık bir senedir sorunsuz bağlanıyordu. son bir hafta-10 gündür hiç görmüyor. başka kablosuzları görüyor ve bağlanıyor. evdeki AP ye başka bilgisayarlar sorunsuz bağlanıyor. Sorun masaüstü bilgisayarımla AP arasında. Aralarında ver bir anlaşmazlık var ama bir türlü çözemedim :eek: :?

Modemin kablosuz kanalını değiştirin, farklı kanalları deneyin. Bende de aynısı oluyor. Bir bilgisayarım örneğin 7 nolu kanaldayken görmüyor vs.

ap nin kanal seçimini ve modemin kanal seçimini auto yapın. Belki AP yayını gizlenmiş olabilir GİZLİ SSID özelliği varsa kaldırın.

Ben şöyle bir sorunla daha karşılaşmıştım. Eğer birden fazla bilgisayar var ve bu bilgisayarlardan biri modeme çok yakın konumlanmış ve kablosuz bağlanıyorsa diğerlerini engelleyebiliyor. Bir diğer durum da telefonumun kablosuzu açıkken modemin üzerine koyarsam diğer bilgisayarlar ağdan düşüyordu. Kalitesiz modemlerde bu durum olabiliyor.

söylediklerinizi yaptım. AP nin ayarlarını değişince, bilgisayarı açtığımda 1-2 dakika bağlantıyı görüyor, sonra kayboluyor. her kapatıp açınca 1-2 dakika daha görüp kayboluyor. şaşırdım kaldım

hocam ağ WİFİ güvenlik ayarların bölümünde bulunan işaretlerden biri olan "Erişim Noktasını Gizle" seçeneğini yanlışlıkla tıklamış ve seçmişsindir.
aşağıdaki örneğe bakarak düzelt. o gizle seçeneği seçili olmayacak.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    26.5 KB · Görüntüleme: 51,319
hocam tekrar kontrol ederek yazıyorum gizle seçeneği seçili değil. zaten başka bilgisayar bağlanıyor ve görüyor bağlantıyı. işin ilginci bağlantıyı görmeyen bilgisayar başka bağlantıları görüyor ve bağlanabiliyor.

Yayın türünü değiştirin b,g,n hepsi varsa hepsini seçin.

Masaüstü bilgisayar sürücü güncellemesi yapmış olabilir, aygıt yöneticisinden kablosuz sürücülerini kaldırın ve standart olanın yüklenmesini sağlayın.

Masaüstü bilgisayarda güç seçenekleri varmı hatırlamıyorum ama laptopda öyle bir sorunla bende karşılaşmıştım. Güç seçenekleri diğer güç seçenekleri deyip kablosuz ağ bağdaştırıcısına en yüksek performans seçince düzelmişti. Masaüstü bilgisayarlarda öyle bi seçenek varmıydı bilmiyorum ama.

sorun çözüldü. Masaüstü sadece 2. kanalda bağlantıyı görüyor. diğerlerine geçince ağı görmüyormuş. Çok ilginç ama ciddi bir tecrübe oldu benim için

yergen 62 sizin başınıza gelen şey benimde başıma geldi ve bu sorunu halledemiyorum rica etsem sorunu nasıl çözdüğünüzü adım adım açıklayarak yazar mısınız????

hocam aynı sorun bende de var modemim Tp-link.Kanal ayarını nereden yapıyoruz yardımcı olun lütfen hocam..

ben de laptopa takılı 3g modemimi telefonuma gösteremedim bir türlü.yani interneti paylaştıramadım. programlar denedim,olmadı.onu yaptım olmadıııı,bunu yaptım olmadı.bilgisi olan var mı arkadaşlar?

firkete' Alıntı:
ben de laptopa takılı 3g modemimi telefonuma gösteremedim bir türlü.yani interneti paylaştıramadım. programlar denedim,olmadı.onu yaptım olmadıııı,bunu yaptım olmadı.bilgisi olan var mı arkadaşlar?

ben 2 sene evvel yapmıştım. hatırlamakta zorlanıyorum ama 1. yol program ile yapabilirsiniz Connectify programın ismi
2. yöntem access point veya modem bağlıyosunuz ağ bağlantılarından 2 bağlantıyı seçip köprüle diyosunuz. yalnız şöyle bir sıkıntı var ikiside 192. 168.1.1 gibi aynı yolu kullanıyorsa çakışıyorlar vını önce bağlayıp sonra diğerinin bağlayınca sıkıntı olmamıştı bende ama modeme girememiştim.

2 yolla da masaüstü bilgisayarda çalışmıştı.
laptop da dahili wireless adaptörü var deneyin

Arkadaşlar bende de aynı problem vardı az önce bilgisayarcı arkadaş şifreleme ayarlarındaki WPA/WPA2 seçerek sorunu çözdü....Özellikle Windows 8 işletim sistemlerinde bu sorun yaşanıyor....

yildiray75' Alıntı:
firkete' Alıntı:

ben 2 sene evvel yapmıştım. hatırlamakta zorlanıyorum ama 1. yol program ile yapabilirsiniz Connectify programın ismi
2. yöntem access point veya modem bağlıyosunuz ağ bağlantılarından 2 bağlantıyı seçip köprüle diyosunuz. yalnız şöyle bir sıkıntı var ikiside 192. 168.1.1 gibi aynı yolu kullanıyorsa çakışıyorlar vını önce bağlayıp sonra diğerinin bağlayınca sıkıntı olmamıştı bende ama modeme girememiştim.

2 yolla da masaüstü bilgisayarda çalışmıştı.
laptop da dahili wireless adaptörü var deneyin

bu cihaz yardmcı olur mu peki ?
http://www.hepsiburada.com/liste/dark-w ... d=60001272

Geri