bilgisayarı kapatınca kendiliğinden tekrar açılıyor

Kodla Büyü

n_a_bas

Aktif Üye
B.T. sınıfındaki bilgisayarlardan bir tanesini kapatınca sanki reset atmışım gibi tekrar kendi kendine açılıyor. kasadan kapatınca da açılıyor. neden olabilir aceba, daha evvel böyle bir problemle karşılaşan oldu mu?

Güç ayarlarını kontrol ettiniz mi hocam. Bu arada art niyetim yok ama çok hatalı yazan var bu kelimeyi:

Aceba değil Acaba olacak. :+1:

ayarları kontrol ettim hocam. Kasada bulunan düğmelerin kablolarını çıkartınca bile aynı sorun devam ediyor.

Hocam BIOS ayarlarından Wake Up diye bir bölüm var bu modem ve tel hattından dolayı açılıyor bilgisayarınız bu bölümü disable yapıp deneyin.

hocam kasayı açın, ethernet kartının hemen yanındaki fax-modem'i çıkarın. kasayı geri vidalayın. işlem tamamdır. xp kullanıyorsunuz muhtemelen ve fax-modem çakışma yapıyordur.

Bıos ayarlarına girdim o bölüm zaten aktif değil. hatta Lan üzerinden açılma özelliğini de kapadım ama hala devam ediyor.

mirayabravci hocam, win7 kurulu ve kasada fax modem yok.yazılımsal olabilir diye düşünüyorum ama sorun nerde bilemiyorum

Benimde öğretmenler odasına koyduğum bir bilgisayarda aynı sorun var. Bilgisayar okadar eski ki çalıştığına şükredip kurcalamıyorum hiç :D Cuma günü unutmazsam çıkmadan kasayı kendim kapatıyorum, pazartesi zaten açılıyor tekrar.

Aynı sorunla ben de casper marka bir makine de karşılaştım.Biosu sıfırladım.Yeniden formatladım,xp,kurdum,win7 kurdum,powerı değiştirdim,farklı ram,işlemci ve sabit disk ile denedim,Dvd writerı iptal ettim,kablosuz ağ kartını çıkardım,sata veri ve güç kablolarını ve yuvalarını değiştirdim,değişik usb fare ve klavyeleri kullandım ama bilgisayar kapandıktan sonra 2 saniye kadar bekleyip yeniden açılıyordu.anakart hariç hemen hemen her şeyi eledikten sonra garanti süresinin bitimine 2 ay süre kala sentim bilişime gönderdim.Anakart değişmiş olarak geri geldi.

turkuazxyz' Alıntı:
Aynı sorunla ben de casper marka bir makine de karşılaştım.Biosu sıfırladım.Yeniden formatladım,xp,kurdum,win7 kurdum,powerı değiştirdim,farklı ram,işlemci ve sabit disk ile denedim,Dvd writerı iptal ettim,kablosuz ağ kartını çıkardım,sata veri ve güç kablolarını ve yuvalarını değiştirdim,değişik usb fare ve klavyeleri kullandım ama bilgisayar kapandıktan sonra 2 saniye kadar bekleyip yeniden açılıyordu.anakart hariç hemen hemen her şeyi eledikten sonra garanti süresinin bitimine 2 ay süre kala sentim bilişime gönderdim.Anakart değişmiş olarak geri geldi.
:)

hocam sizde bir tane bende o durumda olan beş altı tane var. sigortayı açınca açılıyor kapatınca kapanıyor. yani anlayacağız benim lab full otomatik :puhaha:

yazılımdan kaynaklanıyordur.en son kurduğunuz programları kaldırın.olmazca format atacaksınız.

bende de aynı sorun var herşeyi denedim artık pes ettim herhalde anakart cozuttu yapacak bişey yok

BIOS pilini değiştir. BIOS u optime et. kaydet. ben bu şekilde tekrar açılmasından kurtulmuştum. ama elektrik gelip gittiğinde yine de tekrar açılıyordu. nisbeten faydalı oldu ...

Hocam bende de vardı bi ara, power düğmesinin bozuk olmasından kaynaklanıyor. Düğmeleri söküp tekrar taktığımda düzelmişti. Düğmelere basarken kıracak gibi basıyo öğrenciler. Bu sorunu çözmezse artık bios a bakacaksınız..

tuncay2744 hocam power tuşundan olabileceğini sanmıyorum, çünkü power düğmesinin kablosunu çıkarttım ona ramen gene açılıyor.

bilgisayarı pencereden atın bundan sonra tekrar açılsın da göreyim

BİOS ta ring diye bişey vardı güç seçeneklerinde onu inaktif yapınca normale dönmüştü bi zamanlar başıma geldiğinde. belki sizinde işinize yarar

hocam aynısı bendede var çozum bulamadım lsb da iş bitince gidip kasanın arkasındaki 0-1 tuşundan kapatıyorum :lol: sonra ingilizceciler dyned için girdiğinde şu ksa açılmıyor bu açılmıyor diye peşime düşüyorlar bende hallettim diyorum hem yapmış gibi oluyorum bence sizde deneyin bu arda çozmek için çok uğraştım bende yolunu bulamadım :puhaha:

Geri