Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Bilgisayarı cd den başlatmak için ayarladım ama...

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında botett tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. botett

botett Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar bilgisayarı cd den başlayacak şekilde ayarladım. (First boot device yi cd room yaptım, second boot device için deherhangi birini seçtim.) Ancak bilgisayar açılırken; "cd den başlatmak için bir tuşa basın" cümlesi gelmeden windows açılıyor. Problemi düzeltebilir miyiz. ((Düzeltilemeyecek bir şeyse windows açıldıktan sonra cd yi çalıştırıp format atsak *diğerinden bir farkı olur mu acaba))

2. alper_kizil

alper_kizil Seçkin Üye Seçkin Üye

HOCAM EĞER İKİ TANE CDROM VEYA DVD-ROM VEYA DVD-RW niz varsa onlardan da hangisine cd taktıysanız eğer onu birinci cd olarak göstermeniz gerekir yoksa cd 'den makinanız başlamaz. bir de bu işlemleri yaptıktan sonra çıkarken biosu kaydetmeyi unutmayın.bundan sonraki kolay iş diğeri ile arasında fark olur. başlangıçtan kurarsanız eğer yeniden sıfırdan kurulum gerçekleştirbelirisiniz. aksi halde diğerinde olmaz.

3. botett

Arkadaşım dediklerini yaptık zaten. Bir tane cd room var onu ayarladık. Ama olmuyor... Peki bilgisayar açıldıktan sonra cd yi çalıştırıp kursak olur mu. Diğeriyle bir farkı var mı...

4. alper_kizil

evet fark var hocam niye çünkü yeniden kurulum yapamazmısınız veya harddiski bölüp veya format atamassınız hocam, başka bir xp cd ile deneyin veya kesin bootlumu onu bir başka bir bilgisayarda deneyin hocam

5. botett

Arkadaşlar cd ler sağlam denenmiş. Heralde sorun cd sürücü de... Cevaplarınza teşekkür ettim.

6. botett

Arkadaşlar sorun denediğimiz cd lerde çıktı. (Oysa başka bilgisayarda çalışmıştı) 3. bir cd deneyince oldu. İlginize teşekkür ettim.

7. alper_kizil

ok olsun hocam yardımcı olabildiysek ne mutlu. hadi kolay gelsin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal