Bilgisayardan yanık kokusu geldi ve power düğmesi bile yanmıyor

Kodla Büyü

others

Site Gezgini
Bugün ana bilgisayarın (exper) power düğmesine basmamla birlikte ilk önce elektrik çarpması gibi bie ses daha sonra da acaip bir yanık kokusu geldi. Bir süre bekleyip tekrar çadenedik, çalışmadı. Güç kaynağı yanmıştır diye düşündük. Güç kaynağını değiştirsek düzelir mi? Ya da anakart mı yandı? Garanti bitmişti ne yapmak lazım?

Hocam deneyeceksin teker teker...
Sağlam bir güç kaynağı tak... Çalışırsa güç kaynağı gitmiş olabilir çalışmazsa diğer parçalara bak...
Onları da tak değiştir bu şekilde sorunun nedenini bulabilirsin... Geçmiş olsun... :cry:

Arkadaşlar böyle bir durum elektrik akımının fazlalığı ile mi ilgili yoksa bilgisayar çok zorlandığı içinde olur mu? Yani düğmeden kapatma vs..gibi.

hocam sadece güç kaynağı gitmiştir. Bütün experlerde böyle bir sorun var. Ben alıştım artık. Garantiden yaptırıyoruz ama artık garantidekilerde bıktı. 25 ytl bir güç kaynağı al tak tıkır tıkır çalışır. Eskisinden bile iyi çalışır :)

Sağol fatih hocam yüreğime su serptin bende yanlış bişe yaptım mı diye kara kara düşünüyordum. Hangi güç kaynağından alalım bir önerin var mı?

Geri