Bilgisayardan Bluetoothlu telefon aracılığıyla SMS Gönderme

Kodla Büyü

T.Hanoglu

Üye
Arkadaşlar Slm .
Bilgisayardan Bluetoothlu bir telefon aracılığıyla sms gönderme programı hazırladım.Kısaca anlatayım...
Öncelikle Bilgisayarınız ile Bluetooth arasında bağlantı sağlamanız gerekiyor.

Bunun için bilgisayarınızdaki Bluetooh ayarlarını açarak 2.sekmedeki COM bağlantı noktaları sekmesini açınız.EKLE düğmesini kullanarak Giden(Bağlantıyı bilgisayar başlatır) seçeneğini işaretleyerek Gözat düğmesine tıklayalım.Telefonumuzun da Bluetoothunu açarak eşleştirmeyi sağlayalım.
Bu eşleştirme serial port kullanılarak gerçekleşmektedir.Ve bağlantı noktası(port) olarak COM1,COM2 gibi bir isim üretilecektir.

Göndermiş olduğum proje dosyasını Visual Studio da açınız ve çalıştırınız.Bilgisayarınız ile Bluetooth arasında oluşan COM bağlantı noktası adı neyse (COM1,COM2 vs) "Bağlantı noktası" kutusuna girerek "Bağlan" düğmesine basınız.Bağlantı kuruldu mesajı alırsanız ve telefonunuz da o an bağlantı kuruldu mesajı alırsanız sms göndermeye hazırsınız demektir.

Sms göndermek için de AT komutlarını kullanıyoruz.Ben Nokia C3 ile denedim ve sorunsuz çalışıyor.AT komutları telefondan telefona değişiklik gösterebileceği için kendi telefonunuzun markası ile AT komutlarını araştırabilir ve ona göre projede değiştirebilirsiniz.

Hangi komutun ne işe yaradığını projede açıklama satırı olarak yazmaya çalıştım.

Eğer toplu sms atmak isterseniz mevcut projeye bir veritabanı ekleyerek , döngü aracılığıyla sms atabilir geliştirebilirsiniz.Bu arada bu sms ler kendi tarifenizden gidiyor...

Eğer telefondan mesaj yazmayı sevmiyorsanız veya çok mesaj atıyorsanız sizin için kullanışlı bir proje olabilir.

Kolay gelsin arkadaşlar , herkese slm lar...

Ekli dosyalar

• BluetoothSMSGonder.rar
    41.2 KB · Görüntüleme: 882
seçtiğiniz aygıtın calısan bir seri bağlantı noktası yok uyarısı verdi lg g3

Geri