Bilgisayardan Akıllı tahtaya görüntü ve ses aktarımı

Kodla Büyü

hakan_431

Site Gezgini
Arkadaşlar prolink marka 20mt hdmi kablosu aldım.Bilgisayardan akıllı tahtaya görüntü aktarımı yapacam.Maalesef ses iletmedi.Görüntüde de karıncalanma oldu.Bu konuda öneriniz var mı? Usb iile görüntü aktarımı yapan oldu mu? Sorun oluyor mu?ses de aktarım yapabiliyor mu?1.5mt lik hdmi kablosu ile denedim sorun olmamıştı. gayet güzel aktarım sağlandı

Sayin hocam
Usb kablusu ile sadece goruntu aktarabilirsiniz
Elinizdeki kablonun uzunlugu aktarimda sıkıntı olacağını dusunmuyorum fakat kablonun herhagi bir yerinde ezilme veya zedelnme varsa tarif ettiginiz sıkıntıları yasayabilirsiniz

hocam antenci.net sitesinden aldım deneyerek gönderdiler.çözünürlük ayarlarını düşürdüm anca öyle görüntü elde ettim oda.görüntü kalitesi çok düşük geliyor.akıllı tahtada karıncalanma oluyor 2-3 dk sonra da akıllı tahtada görüntü gidip geliyor. meb in 1.5 mt hdmı kablosu ile çözünürlük ayarları ile oynamadan istediğım görüntü kalitesini yakalayabiliyorum.

Kablonun kendisinde sorun olabilir. Gönderin yenisini istetin. Yada uygun bir dille cevrenizdeki bilgisayar firmalarından 1 tane deneme amaçlı isteyin sorunsuz çalışırsa antenci'nin iade edin cevredekini alın

Sayın hocam, görüntüyü laptop üzerinden mi aktarıyorsunuz?
Eğer öyleyse laptop'un HDMI çıkışının sinyal gücü yeterli olmayabilir. Mümkünse laptop prize takılı olarak deneyin.
Eğer imkanınız varsa HDMI çıkışı olan bir masaüstü bilgisayarda deneyin.

hakan_431' Alıntı:
hocam antenci.net sitesinden aldım deneyerek gönderdiler.çözünürlük ayarlarını düşürdüm anca öyle görüntü elde ettim oda.görüntü kalitesi çok düşük geliyor.akıllı tahtada karıncalanma oluyor 2-3 dk sonra da akıllı tahtada görüntü gidip geliyor. meb in 1.5 mt hdmı kablosu ile çözünürlük ayarları ile oynamadan istediğım görüntü kalitesini yakalayabiliyorum.

Hocam şahsi görüşüm; hiç kablo alacam diye uğraşmayın.
Örnek: http://www.bimeks.com.tr/urun/132897/so ... -orgu.aspx

Kablosuz klavye, mouse alın her işinizi tahtadan yapın.
Örnek: http://www.bimeks.com.tr/kategori/1018/ ... e-set.aspx

windows 10 dan kaynaklanabiliyor ben de bir zamanlar televizyona bağlayıp denemiştim sesi aktarmamıştı sonra linux mint kurdum denedim çalıştı

Geri