Bilgisayarda ilginç bir problem

Kodla Büyü

phantosos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocam cd den çalışan pardus veya linux türevi bir os ile başlat makineyi, yedeklerini al ve formatı bas. Başka bir çözüm gelmiyor aklıma :)

aynı sorun bb net sitesine girdiğimden dolayı banada olmuştu dosyaları gizli olarak gösteriyor görev yöneticisini devre dışı bırakıyor dosyalarınızı gizliden kaldırıp salt okunur hale getirin ve artık format zamanı :)

dos ekranına geçin
hangi sürücüde dosyalar gizlenmisse o sürücüye geçin
komut satırına
attrib -h -s -a -r /d /s yazın
bir süre sonra bütün dosya ve programlar geri döneçektir. :idea:

bende de aynı oldu. bbnet ten virüs bulaştı yani. çok şey denedim ama tek çare format gibi görünüyor.

aak' Alıntı:
bende de aynı oldu. bbnet ten virüs bulaştı yani. çok şey denedim ama tek çare format gibi görünüyor.
hocam avtarında olduğu gibi yukarıya bak çözüm yukarıda.
canınız sıkılıyorssa format atın bi şey diyemem.

ergun833' Alıntı:
aak' Alıntı:
hocam avtarında olduğu gibi yukarıya bak çözüm yukarıda.
canınız sıkılıyorssa format atın bi şey diyemem.

iyi ama hocam tek sorun dosyaların gizlenmesi değil ki. başlat menüsünde keyloger görünüyor. kav virüs buluyor ama silemiyor. bilgisayarı açınca garip bişey çalışıp bilgisayarı taramaya başlıyor... bunlara ne yapcaz? :( :(

yadigartbaykal' Alıntı:
sistem geri yüklemeyi pasif hale getirmiş:) başlat-tüm programlar dahil bütün kişisel klasörleri gizli hale getirmiş, yeni bir oturum görünümü vermiş her ne ise bu şey. attribden tüm gizlileri geri getirip yedeğini aldım, sonra da combofix. şu anda eski seyrşne kavuştu gibi. tşkkr arkdaşlar

hocam aynı proplem bende de öğretmn bilgisayarında oldu bugün, detaylı anlatabilir misin attrib ve combofix nasıl yazıp kullandın, adım adım.

Aynı şey bizm idare bilg.ına da oldu ama nod32 vardı bilg.da sürekli trojan siliyordu. Sildikçe de kendini kopyalıyordu. Başlangıçta çalışan programları sınırladım sadece gerekli exe ler çalışsın. Bilg.ı yeniden başlattıktan sonra. Klasör seçeneklerinde gizli klasörleri göster deyin. Çünkü masaüstündeki tüm dosyaları gizliyor virüs. Bilg.ı baştan sona bir daha taratın.

Geri