Bilgisayarcılar ne yapar?

Kodla Büyü

selcuknet27

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarcı; bilgisayar üzerinden yapılan her işlemi ışık hızıyla ve mükemmel şekilde yapan kişidir. Mükemmel şekilde photoshop, autocad, fireworks, 3d Max, flash, SPSS, vs... kullanır, her siteyi hackler, tüm programları kendi yazmış gibi klavyesinin ucunda oynatır. Tüm eş/dost/akrabanın bilgisayar işlerini/ödevlerini yapar. Her bilgisayar oyunundan oynamışlığı, her sohbet sitesinde yöneticiliği vardır. Ayaküstü, 5 dakikada bilgisayar toplar, arıza tespiti yapar, telefonla bakım/onarım yapar, format attırır, msn/facebook şifresi kırar, gecede 3-5 web sitesi tasarlar/programlar ve yayınlar, haliyle paraya para demez. C# biliyorsa Jsp'den de anlar, PHP ile Python arasında çok da fark yoktur bilgisayarcı için; bu yüzden her türlü yüksek lisans/doktora projesi bir hafta sonunda halledilebilir birşeydir. Elinde her programın son sürümü kırılmış halde mevcuttur. Sanki yapacak başka hiçbir işi yokmuş gibi her hafta en az 3-5 makine formatlar. Fikir sorana HP dışında yazıcı veya AMD işlemci tavsiyesinde bulunduğunda hiçbir şeyden anlamadığına hükmedilir. "Bilgisayarım çok yavaş, sebebi nedir? CD sürücümden/kasamdan çok ses geliyor, bilgisayarıma Yandex virüsü bulaşmış..." gibi sürreal veya çözümsüz soruların muhatabı olur. Telefondan anlar, her türlü bakım/onarım becerisine sahiptir, tüm modem ayarlarını, tüm gsm firmalarının tüm telefonlar için bütün servis ayarlarını ezbere bilir. Akıllı telefonlar bilgisayarcıdan akıl alır. Sony Vaio Laptop, I-phone ve I-pad kullanır. Android işletim sistemini yazan ekiptendir. İnternet bankacılığı ikinci işidir, online-eft yapılırken hazır beklemelidir, tüm internet alış-verişlerinde gönüllü danışman ve kefildir, kredi kartında bu işlemler için daima limit bulunmalıdır.
Ağlasa sesi duyulmaz dijital alemde; gençlik hevesiyle girdiği bu yolda en geç iki yılda bir neredeyse tamamen değişen dijital piyasayı bunca iş arasında takip etmek zorunda olması da cabası.... Fakat mühendis değil de öğretmense ofis dışında birşey bilmemesi normaldir. Zira o birşey olamadığından öğretmen olmuştur...

:++: çok güzel olmuş
geçen hafta bilişim suçlarında bir arkadaş aramıştı beni yardım almak için :D yuh dedim artık :D

son cümle hariç çıkarıp öğretmenler odasına, okulun muhtelif yerlerine asabilirim :):)

Geri