Bilgisayarbilisim.net pagerank değeri neden düşük

Kodla Büyü
Google un pisliği. Orhan geçen sene cebitte bununla ilgili bir açıklama yapmıştı.

Arkadaşlar pagerank'ı takan kim, eskilerde kaldı artık.

Önemli olan analytic verileri, alexa sıramız, türkiye sıralaması, sayfa gösterim oranları

the_korsan' Alıntı:
Arkadaşlar pagerank'ı takan kim, eskilerde kaldı artık.

Önemli olan alexa sıramız, türkiye sıralaması, sayfa gösterim oranları

Korsan, özel olarak yaptığınız bir seo çalışması var mı? bizilme paylaşır mısın?

osiris' Alıntı:
ön sayfaya gelmek için ne yapmak lazım??

Bu konu hakkında sayfalarca yazılabilir, nette seo ile ilgili yüzlerce makale vardır ama birçoğu bana göre boş.

Hocam aslında en önemlisi özgün içerik ve sitenin güncelleme oranları. BBNet gibi sürekli aktif bir siteden zaten google botları hiç çıkmıyor. O yüzden bbnet'in ilk sıralarda çıkmaması anormal olurdu.
Bir başka madde olarak anahtar kelimeler, google analyticsten bunların analizini yapabilirsiniz, sitenize gelen ziyaretçiler en çok hangi aramalarla sitenize gelmişler, birde sitenizin içeriğinde öne çıkan kelimeler nelerdir, ona göre çalışma yapabilirsiniz. Başlıklarınızı buna göre düzenleyebilirsiniz, her başlığın kendine özel title ve meta anahtarları olmalı. Eğer bir portal sistem kullanıyorsanız zaten seo eklentileri kullanıyorsunuzdur.

seo linklere, site haritasına filan hiç girmiyorum onları zaten biliyorsunuzdur.

Yada illaki öne çıkacağım derseniz biraz para verip adword kullanabilirsiniz, google üçkağıtçısı paralı müşteri seviyor :)

Selim Hocamın meta tag hariç her dediğine katılıyorum :) Hele ki adwordse , Googla üç kağıtçı diyerek kibar davranmış ama :)

Cemal TANER' Alıntı:
Selim Hocamın meta tag hariç her dediğine katılıyorum :) Hele ki adwordse , Googla üç kağıtçı diyerek kibar davranmış ama :)

Cemal hocam metalar için ve google üstüne konuştuğumuz için dediğiniz doğru, birkaç sene öncesinde sıralamayı etkileyen metaların sıralama üstünde etkisi artık pek yok ama title, desciption, content-Type, keywords, robots'suz sayfada eksik kalıyor :) ve eksi puan demektir.

Geri