BilgisayarAçılış Yazısı Olan Hoş Geldin Yazısını Değiştirin

Kodla Büyü

BARAN38

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1. ilk önce bu programı indirin.....

download: http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip

2. yukarda verdiğim programı çalıştırın açılan ekranda Files tuşuna ardından open tuşuna basın ve C:/WINDOWS/system32/logonui.exe dosyasını açın.

3. dewam edin

ve burdaki ''Hoşgeldiniz'' yazısını istediğiniz gibi değiştirin.

NOT: Hoşgeldiniz Yazısı kaç karakter ise yazacağınız yazıda o kadar olmalıdır yani 11 karakterlik bi yazı yazın.

4. 'Compile script' tuşuna basın ve files dan save as seçin ve ''mylogonui.exe'' olarak C:/WINDOWS/system32/ altına kaydedin.

5. programı kapatın.

6. başlat/çalıştır/ regedit yazın ve enter diyin sora sırası ile.

7. HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon altındaki 'UIHOST' değerine çift tıklayın ve burdaki 'logonui.exe' yi 'mylogonui.exe' olarak değiştirin.

8. registry'i kapatın ve bilgisayarınzız yeniden başatın

ALINITIDIR

Hocam hoşgeldin yazısı nerde ben bulamadım ... 4 tane klasör ve birsürü altklasör çıkıyor açtıktan sonra...

Sağol hocam denedim ve oldu. aceba başlat menüsünün ismini değiştiremiyormuyuz bu programla..

eyvallah şık oldu :D acaba bu programla diğer yazıları da değiştirebiliyor muyuz :?:

Başlat Yazısını Değiştirme
1-) resource hacker proramı ile "C:\Windows\explorer.exe" yi açın

2-) string table içindeki 37 ve 38 numaralı yerdeki "başlat" yazısını istediğiniz bir yazı ile değiştirin. örn ; Tolga

3-) compile Script e tıklayarak save as yapın ve örn : C:\Windows\tolga.exe olarak kaydedin

4-) şimdi registera girerek (çalıştır>regedit) HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon anahtarı altındaki shell isimli degerde yazan explorer.exe yi tolga.exe olarak degistirin

5-) şimdi yeniden başlatın
yapılan hatalar kullanıcılara aittir.

bu program baya matrakmış yaw :lol:

hocam hoş geldiniz yazısını bulamadım .Bir de çogullu hocam dediklerinizin hepsini yaptım yalnız shell dosyasının değerinde explorer.exe yazmıyordu başka birşey yazıyordu ben de onu değiştirdim ama sonuçta yine başlatın adı değişmedi. :roll:

atsl' Alıntı:
hocam hoş geldiniz yazısını bulamadım .Bir de çogullu hocam dediklerinizin hepsini yaptım yalnız shell dosyasının değerinde explorer.exe yazmıyordu başka birşey yazıyordu ben de onu değiştirdim ama sonuçta yine başlatın adı değişmedi. :roll:
Hoş Geldiniz Yazısı logonui.exe açtıktan sonra: String Table/1/1055 de.
shellin tam yeri HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon anahtarı altında, belki siz başka yere bakmış olabilirsiniz , ben XPde denedim oldu.

Geri