Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Eğitim Politika Analizi

Kodla Büyü

cmos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eğitim Politikası analizi açısından Bilgisayar dersi (ilköğretim lise) ve Bilişim Teknolojileri derslerinin ve BÖTE öğretmenlerinin varlığını inceleyip makale yazacağım. Elinizdeki dökümanları linkleri paylaşırsanız sevinirim.

BÖTE öğretmenleri niye ortaya çıktı? Hangi ihtiyacı karşıladı? Niye dersler zorunludan seçmeliye getirildi? Niye kaldırılması gündeme geldi? Formatör ve Rehber öğretmenlik niye çıktı? Derslere niye başka branşlar girdi? Niye öğrencilerimiz ders olarak görmüyorlar BT derslerini? Boş ders statüsüne ne zaman geçtik? Bize niye elektrikle çalışan her aletin tamiri için geliyorlar? Alanınız işte deyip de sürekli güncel kalmamızda ısrar ederken kendileri sürekli yerinde sayıyorlar? Biraz excel bilen müdürler bize hava atmaya çalışıyorlar? BT sınıfındaki malzemeler biz okuldan tayin olunca niye idare masalarına konuluyor? Bizden sonra Bt sınıfları niye harap oluyor? İdarecilerin işine lazım olunca ne olursa olsun dersten çağırılıyoruz? Gayrı resmi niye bir sürü iş ve işlem yükleniyoruz? Okulda büro işlerinden sorumlu memur varken bile niye yazı işleri bize yaptırılıyor? Öğrencilerimize niye office 2003 kitapları veriliyor?

Sonuç olarak biz gerçekten ihtiyaç mıyız? Eğitim teknoloğu muyuz? Bilgisayar tamircisi miyiz? Biz niye varız? Kimiz biz?

cmos' Alıntı:
Eğitim Politikası analizi açısından Bilgisayar dersi (ilköğretim lise) ve Bilişim Teknolojileri derslerinin ve BÖTE öğretmenlerinin varlığını inceleyip makale yazacağım. Elinizdeki dökümanları linkleri paylaşırsanız sevinirim.

BÖTE öğretmenleri niye ortaya çıktı? Hangi ihtiyacı karşıladı? Niye dersler zorunludan seçmeliye getirildi? Niye kaldırılması gündeme geldi? Formatör ve Rehber öğretmenlik niye çıktı? Derslere niye başka branşlar girdi? Niye öğrencilerimiz ders olarak görmüyorlar BT derslerini? Boş ders statüsüne ne zaman geçtik? Bize niye elektrikle çalışan her aletin tamiri için geliyorlar? Alanınız işte deyip de sürekli güncel kalmamızda ısrar ederken kendileri sürekli yerinde sayıyorlar? Biraz excel bilen müdürler bize hava atmaya çalışıyorlar? BT sınıfındaki malzemeler biz okuldan tayin olunca niye idare masalarına konuluyor? Bizden sonra Bt sınıfları niye harap oluyor? İdarecilerin işine lazım olunca ne olursa olsun dersten çağırılıyoruz? Gayrı resmi niye bir sürü iş ve işlem yükleniyoruz? Okulda büro işlerinden sorumlu memur varken bile niye yazı işleri bize yaptırılıyor? Öğrencilerimize niye office 2003 kitapları veriliyor?

Sonuç olarak biz gerçekten ihtiyaç mıyız? Eğitim teknoloğu muyuz? Bilgisayar tamircisi miyiz? Biz niye varız? Kimiz biz?

Hocam hevesini kırmak gibi olmasında ben 10 senedir ne olduğumu anlamadım..Allah Kolaylık versin..

dernegin sitesinden sorularının birçoğunun cevabına ulaşabilirsin

ben şu ana kadar yaptığım işleri söyliym
idarecilere pc teknik servis yardımı
ilçe milli eğiime pc teknik servis yardımı
ilçe milli eğitim site yapımı ve güncellenmesi
okul sitesi yapımı ve güncellenmesi
kaymakamlık personeline pc teknik servis
öğretmen arkadaşlara çeşitli konularda yardım( power tuşunu gösterme,fişi prize sokma)
müdür yardımcılığı
memurluk
boş derslere girme
öğretmen olmayınca diğer branşlarda derse girme
bilgisayar dersi
bt sınıfları bakımı
eş dost tanıdık pc teknik servisi
telefon hattıyla yine herekese pc teknik servisi
..................................

Benim de bu sene 10. senem. Ama bu 10 sene inanın bana 20 sene gibi geldi. Ben bu konuda şunu dile getirmek istiyorum, bizim sorunumuz bu işin mutfağında yer almamız ve maalesef kimse tarafından işin emeğinin ne olduğunun anlaşılamaması. Mesela bir yemek var yapımı çok uğraştırıcı ama sonuçta yemeği tadanlar tadını beğenmiyor gibi. Yani bizi bizden başka kimseye anlatamayız gibime geliyor...

only61' Alıntı:
ben şu ana kadar yaptığım işleri söyliym
idarecilere pc teknik servis yardımı
ilçe milli eğiime pc teknik servis yardımı
ilçe milli eğitim site yapımı ve güncellenmesi
okul sitesi yapımı ve güncellenmesi
kaymakamlık personeline pc teknik servis
öğretmen arkadaşlara çeşitli konularda yardım( power tuşunu gösterme,fişi prize sokma)
müdür yardımcılığı
memurluk
boş derslere girme
öğretmen olmayınca diğer branşlarda derse girme
bilgisayar dersi
bt sınıfları bakımı
eş dost tanıdık pc teknik servisi
telefon hattıyla yine herekese pc teknik servisi
..................................
halimiz
ne olacak...Hazırcı millet bu olsa gerek.ne zaman programlama ögretecez...Atı alan üsküdarı geçti.taş devrindeki yontulmuş taşlarla ulaşım yapıyoruz.at ehil degil zaten tekerlekten habersiziz.sürtünme katsayısı ,fizik,kimya ve biyoloji nanay... :scared:

ben egitimcilerin yerinde olsam egitim sistemini çöpe atarım.Bu sistemle hiç bir şey üretemeyiz...sayısız denemelerden sonra ne yapacagını bilmez birinin derinleşmiş bir probleme gündelik yamalar yapması gibi bir egitim sistemi.Bu bina az kalmış ha yıkılacak.Desteklemeler yapıp maliyeti artıracagına temeli saglam günümüz koşullarının ihtiyacını karşılayacak bir yapıya girişilse daha ekonomik ve saglıklı olur diye düşünüyorum...

cmos' Alıntı:

zorunludan secmel'ye get'r'lmed' 'lk kez zorunlu oldu. http://www.bte.org.tr/belge/bilgilendir ... gretim.pdf

http://www.bte.org.tr/belge/ne_oldu_ne_ ... ernegi.pdf

Geri