Bilgisayar sürekli reset atıyor

Kodla Büyü

ozgenur

Üye
merhaba arkadaşlar. Bilgisayarı açtığımda windows açılış ekranı geliyor bir süre sonra reset atıp başa dönüyor acaba ne yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.... :)

bugün vista güncellemeleri yaptım bir ik bilgisayarda.güncellemeler yapılandırılıyor diyip diyip kapandı.belki bundan olabilir vista kullanıyorsanız.birkaç kapanmadan sonra düzeliyor....

reset

bilgisayar açılısta aslında daha açılmadan kendıne reset çekıyor

windows Xp yazısı geliyor ilk açılısta gelır gelmez tekrar bastan ve sureklı devam edıyor

işlemcinin fanı

hocam sorun işlemcinin fanı ile alakalı işlemciniz çok ısındığından makina kendini kapatıyor onu açın düzeltin çalışır. hiçbirsorun olmaz.

Aynı sorunu yaşadım güvenli kip te açabilirydum ama normalde açmıyordu yani takılıp reset yapıyordu. Windows cd si ile onarmayı denedim fakat güvenli kipte de açılmaz oldu.

ÇÖZÜM: FORMAT :D

HOCAM BU TÜR RESETLER BAZEN DONANIM ARIZASINDAN KAYNAKLANABİLİR.
ÖNCE BİOSTAN USB LERİ KAPATIN AÇMAYI DENEYİN
SSONRA SIRAYLA SES KARTI
RAMLERİ DENEME İMKANI VARSA ONLAR
EĞER YENİ XP KURARKEN DE PROBLEM ÇIKARIYORSA HARDISKINIZDE BAD SECTOR OLABİLİR
BİRAZ FAZLA SEÇENEK KOYDUM AMA HEPSİNİ TEST ETMEK 1 SAAT ALMAZ :) KOLAY GELSİN

Pc windows Xp yazısı geliyor sonra hemen resetliyor kendini. ama güvenli modta açılıyordu format attım yine aynı sorun devam ediyor
acaba donanımsal bir sorun mu ama dediğim gibi güvenli modda açılıyo

Ram arızası olması muhtemeldir. Benim sınıftada bir makina var 10 kere falan resetleyip açılıyor sonra
Ramleri söküp tozunu temizle,
ram tek ise takılı olduğu yuvayı d7eğiştir. ram yuvaları dolu isi ramleri tek tek takıp dene.
Aynı özellikteyse sınıf aynı hızda bayka ram bul anakartla uyumlu değiştir dene

Bunlar ihtimaller tabi, arkadaşların da yazdığı gibi işlemci isinmasından da kaynaklı olabilir.

İşletim sistemi dosya sorunu da olabilir, güvenli modda açmayı denemek lazım, ya da uzun yol format atmak lazım

HDD arızası da olabilir format sonrası düzelebilir.

Burları tek tek denemek lazım, ben önce güvenli modda açmayı dener ardından ramlere bakardım, sonra işlemce fanı temizlerdim en son olmadı sorun düzelmedi format atardım

Geri