Bilgisayar sürekli kendiliğinden kapanıyor.

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 5 yıllık dell pc var.şimdiye kadar hiç format atılmamış.Bilgisayarı açtığımızda masa üstü geliyor.Sonra 3 kere bilgisayarın görüntüsü gidiyor,tekrar geliyor.3. den sonra masa üstündeki simgeler tamamen kayboluyor.Sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıp yeniden açılıyor.Bu olay sürekli böyle devam ediyor.Tuşlara basıyorum hiç bir şey olmuyor.ne yapmamı önerirsiniz.Şuanda da idare bilgisayarı olduğu için işlem yapamıyoruz.
yardım eder misiniz? Format atmak gerekir mi?

formattan önce kasayı açıp aşırı ısınan parça (güç kaynağı, işlemci, ekran kartı, ram v.s.) olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

hocam onlarda o şekilde bir sıkıntı yık.Bilgisayarın bu şekilde olması virüsten olamaz mı?Flash belleğe bilgisayardan dosya aldığımızda bellek virüs doluydu.

hocam virüsten oldugunu düşünüyorsun.ama açıncada hiç işlem yapamıyorsun..desek tarattır e oda mümkün degil.bilgisayarın içindede bayagı gerekli evrak vardır şimdi format atsan nasıl olacak?

hocam bir kısmının yedeği var.Format atayım mı?ne dersiniz?Çünkü hiç işlem yapamıyorum.

hocam harddiski başka bir kasaya takıp tarama yapın sonra tekrar deneyin ben bir ara böyle bir sorun yaşamıştım hallolmuştu belki sizdede işe yarar

Geri