Bilgisayar Sınıfı Kullanma Talimatnamesi

Kodla Büyü
Re:

safiye' Alıntı:
Arkadaşlar çok güzel hazlamışsınız, fakat kural belirlerken 2 şey çok önemli. Birincisi kurallar olumsuz cümle yapısında olmamalı. İkinci de öğrenciyle birlikte belirlenmeli.
Örnek: "CD ve disketleri virüs kontrolü yapmadan kullanmayalım." yerine "CD ve disketleri virüs kontrolü yaptıktan sonra kullanalım." şeklinde olmalı.

Benim çocukların yazdığı sınıf kuralları slogan şeklinde ve kendileri belirlediler. Bazıları olumsuz cümle yapısı oldu ama, öğrenciler de öğrenecek. Bu kurallardan sayfalarca vardı, çok fazla kural koymamak gerektiğinden çoğunu eledim. Birkaç kural örneği vermek gerekirse;

Burası sizin ikinci eviniz, sorumluluklarınızı biliniz.
Temiz elle dokun fareye, mis koku saçsın her yere.
Kötü siteleri unut, beynini temiz tut.
Fikrini paylaş, arkadaşınla kaynaş.
Sırayla konuşalım, saygılı nazik olalım.
Sorumluluk sahibi olun, bilgisayar odasını temiz tutun.
Kabloları söküp takma, bilgisayarları bozma.
Klavyeyi kırma Windows’suz kalma.
hocam uygulamanız güzelmiş :alkis: .olumlu cümle kurma konusunu hatırlattığınız için teşekkürler :++:

fersah' Alıntı:
Arkadaşlar biraz geç oldu konuyu göreli hocamızında ellerine sağlık güzel bir döküman hazırlamış.

Bende benzer bir döküman ( biraz daha basit) hazırlamıştım. Poster şeklinde bastırıp labaratuarın kapısına astım çocukların ilgisini daha çok çekti. ilgilenenlere ekte sunuyorum. İyi çalışmalar
:alkis:

hocam teşekkür ederim.formatörlüğüme 15 gün oldu.acemiyim.bunlar işimi görür.bana bu sene yardımcı olursanız çok sevinirim.bütün arkadaslarıma teşekkür ederim

"Klavyeyi kırma" gibi bir slogan, aklında klavyeyi kırmak gibi bir düşünce olmayan bir öğrencinin aklına kurt düşürmek anlamına gelmez mi?

Geri