Bilgisayar Öğretmenlerinin Tipi

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Geçen bi arkadaş siz bilgisayar öğretmenleri ya kel ya gözlüklü ya da kısa boylu oluyorsunuz dedi...
bi de bilgisayardan dolayı erkek kromozomu azalıyormuş bilgisayarcıların genellikle kızı olurmuş...
test yapalım mı? çoklu seçim yapabilirsiniz...

Hiçbiri bana uymuyor + hem bence tam tersi... O tarif daha ziyade genel öğretmen tarifi bence...

Valla 1.80 boy var kilo 89. Ten sarışın mavi göz saçlar da idare eder. Ayrıca 11 aylık da oğlum var.

Hocam arkadaşınız tanıdığı az sayıda BT öğretmeni için kendince yorumda bulunmuş. Bizimle aynı yaş grubundaki yurdum insanı ve diğer branş öğretmenlerinin durumu ne ise bizimki de ondan farklı değil. Yaş ortalaması oldukça genç bir zümre olduğumuz için bu tip yorumlarda bulunuyorlar.

Tanıdığım arkadaşlarımı düşününce boy ortalamamız yeni nesil olarak hiç de kısa değil ben de 1,80 e 80 im. Saçlar şimdilik yerinde, gözler kahverengi henüz gözlük de kullanmıyorum.
Tanıdıklarım üzerinden kız çocuk olayının istatistiğini çıkarmaya çalıştım. Bizim zümrede çok sayıda bekar var. Evlilerin de bazıları henüz anne baba değil ya da 1 çocuğu var. 1 çocuğu olanların çoğunun kızı var.

fahrican' Alıntı:
Hocam arkadaşınız tanıdığı az sayıda BT öğretmeni için kendince yorumda bulunmuş. Bizimle aynı yaş grubundaki yurdum insanı ve diğer branş öğretmenlerinin durumu ne ise bizimki de ondan farklı değil. Yaş ortalaması oldukça genç bir zümre olduğumuz için bu tip yorumlarda bulunuyorlar.

Tanıdığım arkadaşlarımı düşününce boy ortalamamız yeni nesil olarak hiç de kısa değil ben de 1,80 e 80 im. Saçlar şimdilik yerinde, gözler kahverengi henüz gözlük de kullanmıyorum.
Tanıdıklarım üzerinden kız çocuk olayının istatistiğini çıkarmaya çalıştım. Bizim zümrede çok sayıda bekar var. Evlilerin de bazıları henüz anne baba değil ya da 1 çocuğu var. 1 çocuğu olanların çoğunun kızı var.

o zaman kromozom olayı doğru :)

only61' Alıntı:
Geçen bi arkadaş siz bilgisayar öğretmenleri ya kel ya gözlüklü ya da kısa boylu oluyorsunuz dedi...
bi de bilgisayardan dolayı erkek kromozomu azalıyormuş bilgisayarcıların genellikle kızı olurmuş...

bunu dien arkadaşın kendiyle sorunları var bence
çok gördüm o tip insanları
genellikle tesbit yapmaya çalışırlar, sectikleri kişiler genellikle bir nedenden kıskandığı kişilerdir, tesbitleride (tamamen iyi nietle yapılmış imajı verlmiş) kötü tesbitlerdir :)

yok böle bişe bence :)

ama şahsen ben üni de okurken bizim sınıfta hiç yakısıklı erkek yoktu, tesadüftür inşallah :)

benim tanıdığım tüm bilgisayar öğretmenleri çok zeki ve kabiliyetli insanlar ayrıca başarılı...zümrem iyi bu konuda....fiziksel özellikler mesleğe göre değişmez zaten orası kesin...

zümremi tek geçerim. sayısalcı olduğumuz için çocukların mat fen türkçe sosyal her sorularını çözüyorum ayrıca okulda din dersine de giriyorum görsel sanatlara da. geçen yıl gitar çaldığım için müzik dersine de girmiştim. hatta ingilizce öğretmenimiz 1 ay rapor almıştı boş oldukça ingilizceye de girdim anadolu lisesi mezunu olduğum için onu da becerdim. çocuklar bana hocam niye öğretmen oldunuz herşeyden anlıyosunuz demişlerdi :D
çirkinde sayılmam e daha ne olsun :puhaha:

hocam neden böyle bir konu açmak istedin anlamadım??? :wink:

bt öğretmeni candır :) Seçeneklere şunu da koyabilirsin.. Silgara kullanıyormusunuz.. Son zamanlarda çok bırakan oldu .. Ama bir çoğu sigara kullanmıştır ya da halen devam ediyordur.. İlçe de tanıdıklarımın hepsi içiyor nerdeyse :D

only61' Alıntı:
Erkek kromozomu azalıyormuş ne demek ya. Tam saçmalık. Üretkenlik azalabilir de, erkek kromozom azalıyor demek tam bi cahilin söyleyeceği laf.

only61' Alıntı:
Erkek kromozomu azalıyormuş oyy sesli güldüm hocam allah senden razı olsun. :)
Arkadaşın hakikaten erkeklik kromozomu azalıyormuş dediyse ilk etapta lise biyoloji 1'den başlatalım arkadaşınızı :)

Oyy oyy akşam akşam sağolasın hocam yahu.

only61' Alıntı:

İstediğin testi yap ama önce doğru okumayı öğren.

bilgisavar_38' Alıntı:
Öncelikle Rabbim bütün evlatlarımıza sağlık, sıhat, huzur versin inşallah.
Benimde 2 aylık bir oğlum var. Bu arada ilk cocuğumuz.
Teknoloji ile kız alakasına bir yorum getirebilirim sanırım. Ancak tamamen benim düşüncem ve hiç bir doğruluk iddaam yok!
"Çocuklar cinsiyetleri için gerekli kromozomları anne ve babadan alırlar. Anne her zaman X kromozomu verir. Babadan gelen kromozom cinsiyeti belirler. Eğer babadan X kromozomu gelirse çocuk XX yani kız olur, babadan Y kromozomu gelirse XY yani erkek olur.
Teknoloji geliştikçe en çok erkekleri etkilediğini düşünürsek baba Y kromozomunu veremeyeceğinden çocuk XX yani kız olacaktır. ( Tabii bütün bu anlattıklarımın dışında Rabbim ne dilerse o olur.)"

Yazımın orjinali burada...

ist_koord' Alıntı:
only61' Alıntı:
Arkadaşın hakikaten erkeklik kromozomu azalıyormuş dediyse ilk etapta lise biyoloji 1'den başlatalım arkadaşınızı :)

:puhaha: radyasyondan diye düşünmüştür

only61' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
only61' Alıntı:

:puhaha: radyasyondan diye düşünmüştür

Yazıda bakın bakalım hiç kromozom sayısından bahsedilmiş mi...
Nasıl gereksiz yorumlar yapmışınız sırf yazmak ve gevezelik yapmak için...
Okuyun ondan sonra yorum yapın ... Yazımın orjinali....

bilgisavar_38' Alıntı:
Öncelikle Rabbim bütün evlatlarımıza sağlık, sıhat, huzur versin inşallah.
Benimde 2 aylık bir oğlum var. Bu arada ilk cocuğumuz.
Teknoloji ile kız alakasına bir yorum getirebilirim sanırım. Ancak tamamen benim düşüncem ve hiç bir doğruluk iddaam yok!
"Çocuklar cinsiyetleri için gerekli kromozomları anne ve babadan alırlar. Anne her zaman X kromozomu verir. Babadan gelen kromozom cinsiyeti belirler. Eğer babadan X kromozomu gelirse çocuk XX yani kız olur, babadan Y kromozomu gelirse XY yani erkek olur.
Teknoloji geliştikçe en çok erkekleri etkilediğini düşünürsek baba Y kromozomunu veremeyeceğinden çocuk XX yani kız olacaktır. ( Tabii bütün bu anlattıklarımın dışında Rabbim ne dilerse o olur.)"

erkek adamın erkek cocugu olur :D
bilgisayarcıların coğu erkek olur çocuğu da . istatistik inanılmaz

1.90 boy 100 kilo adamım. okulun en yapılısıyım saçlarım da yerinde . bilişimciler kel kısa olur diyene beni gösterin direk :) :puhaha: :p

%3 kel
%19 saçlı

???

%78'inde perukmu var arkadaş.

only61' Alıntı:
Onu diyenin beyin hücrelerini didikleyeyim ben. İnekte de aynı hücreler var ama en azından o bir işe yarıyor.

183 boy. 75 kilo. çirkin olmadığım konusunda da güven sahibiyim;)
ha görme bozukluğum yok ama bilgisayar göz kurulduğu yaptığı için ışığa bakamıyorum o yüzden ışığı süzen gözlük kullanıyorum.
arkadaşınız çok film izliyomuş. Amerikan filmlerinde genelde bilgisayarcılar bilgisayar karşısında hamburgerle yaşayan obez tipler oluyorya o gerçek hayatı da öyle sanıyor

dikkatimi çekti
"en fazla 11 seçenek işaretleyebilirsiniz" diyor
12. seçeneği bulan var mı? :D

185 boy 90 kilo saclar dökülüyodu ama şampuan ise yaradı galiba gözlük var ama pek kullanmıyorum çocuk için önce eş lazım :) o zaman ben bilgisayar ögretmeni değilim galiba tipten branş değişikliğine başvursak :)

Geri