Bilgisayar Öğretmenlerinin Özlük Hakları Hakkında Son Duyuru

Kodla Büyü

selen06

Site Gezgini
Sevgili meslektaşlarım;dün EĞİTİMSEN adana şubesinde Bilgisayar Öğretmenlerinin sorunlarını dile getirmek amacıyla bir toplantı yaptık.Avukatla yaptığımız görüşmeler neticesinde Talim Terbiye Kurulunun aldığı (derslerin kaldırılması,seçmeli hale getirilme...si, zorunlu formatörlük, norm kadro vb...) kararlara itiraz hakkımız olmadığını, bu konuda yapabileceğimiz en etkili şeyin Kamouyu oluşturmak olduğunu öğrendik. Yani en etkili yöntem 9 Nisanda arkadaşlarımızın yaptığı gibi eylem yapmak.
Burada bazı arkadaşlarımızın bireysel olarak yetkililerle görüşmeler yaptığını biliyoruz. Fakat tüm bunların etkisiz olduğunu, bakanlar kurulunun bizden hiçbir haberi olmadığını tekrar hatırlatmak istiyorum. Ayrıca tüm çalışma koşullarımız için mahkemeye bile gidemiyorsunuz. Çünkü mahkemeler Talim Terbiye kurulunun aldığı hiçbir karara karışmıyor, karışamıyor.O yüzden arkadaşlar, en etkili yol tekrar söylüyorum ankara mitingi gibi bir mitingin tekrar organize edilmesi ve sayımızın artmasıdır. Nitekim avukatımız, rehber öğretmenlerin ve beden eğitimi öğretmenlerinin de bu şekilde haklarını aldıklarını tekrar belirtti. Tek yaptırım kamouyu oluşturmak.
Ancak bu yolla beden eğt. ve rehber öğretmenlerinin kazandığı haklar gibi haklarımızı geri alabiliriz. Bilgilerinize...

arkadaşlar yine bir an önce eylem için organize olmamaız gerekiyor.eylem zaman ve yerini belirlememiz gerekiyor

sayın hocam öncelikle bugüne kadar çok çalışma yaptık elimizden gelenin kendi adıma söylüyorum en iyisini yaptık. Ama ben şunu açık olarak söylüyorum sözleşmeli öğretmenler ortaya çıkmadıkça ben kadrolu olarak kesinlikle kılımı bile kıpırdatmayacam.

M@honi' Alıntı:
sayın hocam öncelikle bugüne kadar çok çalışma yaptık elimizden gelenin kendi adıma söylüyorum en iyisini yaptık. Ama ben şunu açık olarak söylüyorum sözleşmeli öğretmenler ortaya çıkmadıkça ben kadrolu olarak kesinlikle kılımı bile kıpırdatmayacam.

:+1: Aynen bu forumda birkaç kişi haricinde sözleşmeli kimseden ses çıkmıyor. Bence kadroya geçirilmelerini bekliyorlar ama bu sadece bir oyalama. Gün gelecek sözleşmeli arkadaşlar çok daha mağdur olup yine bu forumda bir sürü başlık açacaklar.. Gönül ister ki böyle bir ayrım yapılmasın ama elden ne gelir..

:-1: ankara da eylem yaptık ta ne oldu...9 nisandaki eylemde geleceği gördükte ne oldu...herkes neredeyse yerinden oynadı...gene ses yok...anca lafta kalan hadi eylem yapalım naraları...ben eylemde gördüm göreceğimi. 150 - 200 kişinin katılımıyla yapılan bir eylem...etkilenen kaç kişi. yaklaşık 8000 belki üstü bt öğretmeni. gelen kaç kişi 150 - 200... acaba sadece benim branşım mı bu kadar ezik, yoksa geleceğin nesillerini koyun olarak yetiştiren öğretmenler mi? koyun gibi nesiller diyorum...armut dibine düşer arkadaşlar.
Allah aşkına söyleyin... İSMİ VAR CİSMİ YOK eğitek bize sahip bile çıkmıyor arkadaşlar..neyin kavgasını veriyoruz.
FATİH(a) projesi ile ilgili sunular konmuşhttp://kmaras.meb.gov.tr/dosyalar/projeler/Fatih_Projesi.zip bu adrese...
bir sürü sunu var...tek tek okudum. hiçbir yerinde
BT ÖĞRETMENLERİYLE VE MİSYONLARIYLA İLGİLİ TEK BİR AÇIKLAMA YOK...DERSLERDE GİTTİ.NE YAPACAĞIZ PEKİ..FORMATÖRLÜK DESEN NORM YOK...Sözleşmeli öğretmenlerin durumu ne olacak.fesh mi olacak...cevaplanması gereken o kadar çok soru var ki...pazartesi acaba nereye sürüleceğiz...örneğin...daha yazarsam forum kurallarını çiğneyip ağzımı bozacağım...affınıza sığınarak bitiriyorum.
İYİ GECELER

Şimdi sesini çıkarmayanlar formatörlükten memnun olan bt öğretmenleridir( :?: ) ama formatörlük bir düzene sokulduğunda 2-3 okula bakmak zorunda kaldığınızda (bkz. rehber öğretmenler, çok özendiğiniz rehber öğretmenler 3 gün bir okulda, genelde kendi okulunda, 2 gün başka bir okulda) göreceğim ben sizi.

siz hiç bir haftada 5 gün boyunca 5 farklı okula gittiğiniz oldu mu? hatta bir gün cep telefonumun şarjı bitmişti de günleri karıştırmıştım. çarşambamı perşembemi olduğunu karıştırdığınız yanlışlıkla farklı okula gittiğiniz oldu mu? insanın şaftı kayıyor.. :verymad: tek okulun değil 5 okulun sorunu sırtınızda .... ve 5 okulun da idarecileri her yıl takdir teşekkür alırken (sizlerin yaptığı Stratejik plan, TKY, OGYE, Kardeş okul, Avrupa birliği etkinlikler Projeler ) bırakın belgeli ödülü sözle bile teşekkür edilmeyen.. biri oldunuz mu?

Hatta Hasta olduğunuzda niye rapor alıyosun kardeşim projeler gecikiyor. diyen armudun irisini götürenlere şahid oldunuz mu?

hatta "hocam hasta olacağına istifa et" diyen siyaset uşağı insanlar gördünüz mü?..

sonra da normunu bölgeden düşürmüşler diyipte nasıl olsa bölge normunu öğrenemez dediği öğretmen istibaratlarını çalıştırarak bırakın ilçeyi tüm ilin bölge normuna baktığında her bölgede 2 bilgisayar öğretmeni açığı varken keyif olsun diye norm fazlası bırakıldığını duydunuzmu ?

arkadaşlar bu söylediklerim 3 sene önce olan olaylardı.. şimdi hepimizin başına geliyor.. ben şimdilik halkeğitime geçtim. normu kurtarmak için..

görevimden fazlasını istemediğim halde yaptırıldı... görevim olmamasına rağmen ....

şimdi ise tamamen psikolojik çöküntü... kimseye hakkımı helal etmiyorum .demiyecem. zaten helal değil..

rehberlik öğretmenleri tam denge öğretmenleri gibi davranırlar... size işleri düştüğü için çok iyi davranırlar. siz yokken sizi öğretmen yerine bile koymazlar..

Geri