Bilgisayar Öğretmenleri ! Okul dışında ek iş yapan var mı?

Kodla Büyü

senizyucel

Üye
Bilgisayar Öğretmenleri Selamlar,

Maaş yetmediğinden veya vakit fazlalığından öğretmenlik dışında ek iş yapanlarınız var mı** ??

Şeniz

benim bildiğim düzenini tutturmuş her bilgisayar öğretmeni ek iş yapar

benim çalıştığım yerde maalesef öğretmenlik haricinde bir iş yapmak çok zor.
böylelikle ek iş yapmıyorum sadece maaş ve ekders var.
ama buna da şükür :roll:

bende bi ara internet cafe bilgisayarlarını tamir ediyordum.ama ugraştıgına değmiyor gecen yıl 35 makineyi baştan ghostla kurdum günler sürdü inanın 300 ytl aldık ev arkadaşımla beraber.Başka bi işim olmadı.Bende iş peşinde koşmadım.

yok canım özel ders yok tabikide(en azından benim olduğum yerde).ama meslek liselerinde sertifika veren bi kurs acılırsa orada kurs verebilirsin.Ben gecen yıl verdim bu yıl asker öğretmenin vermiyorum seneye gene verecem büyük ihtimalle.

keyloger' Alıntı:
yok canım özel ders yok tabikide(en azından benim olduğum yerde).ama meslek liselerinde sertifika veren bi kurs acılırsa orada kurs verebilirsin.Ben gecen yıl verdim bu yıl asker öğretmenin vermiyorum seneye gene verecem büyük ihtimalle.

asker öğretmen olmak için özel birsey yaptın mı yoksa tsk mı karar verdi nasıl oldu o iş??

Bende gittiğim yerde bulabilirsem bi ahır kiralayıp 50-60 davar alacam yada tosun besleyecem. İyi para varmış öyle duydum ;)

Bilgisayardan para kazanmak isteyen arkadaşlaraq tavsiyem kendinizi ucuza satmayın. Üç kuruşa iş yaptıgınızda ne kıymetiniz oluyor nede degeriniz. fiyatınız ne kadar yüksekse o kadar kaliteli eleman imajınız oluyor. Agırdan satın biraz. ama tavsiye etmem bilgisayar işi boş iş bulabiliyorsanız yeriniz müsaitse seracılık yada hayvan besleyin... Kafanız raaht olur bence :)

evet aslında o davar işine benim de kafam yatıyor... ya da pazarcılık vs. yani devir o devir.. tenoloji falan para etmiyo artık. en iyisi kendini doğaya ota böceğie çiçeğe vermek..

Bence buzağ satın alınabilir. 200-300 ytl'ye 10 tane buzağ alsan. bunlar 1 yıl baksan, dana haline getirsen. Daha sonra bunları 2000 ytlye satsan. Al İşte paraya para demiyorsun. Karar verdim hayvancılıkişine giriyom. Ortaklık teklifine açığım. Bakımı teknolojik yaparız. Ne dersiniz?

Arada bir gelen site işleriyle, halk eğitimde verdiğim bi kurslar var. Özel ders için gelen tekliflere ise şu ana kadar pek sıcak bakmadım...

evett ; İnternet cafe + bilgisayar hastanesi (onarım format vs)
Hemen bi boş bir dukkan kiralayıp internet cafe 10 pc yanına da 10 adet playstation atın arkadaşlar.Bu arada dükkana bakacak güvenilir birini bulun.Kafeyi onun üzerine yapacaksınız.ve polisler geldiğinde onu soracak kafede duracak şahıs yani. Sizde sadece kendi pclerinizi kuracaksınız. Teknik işlere bakacaksınız.Alın işte bir sigortalı çalışanınız ve 400 ytl gibi (en az) ek bir bütceniz olacak kolay gelsin ;)
Ayrıca size angarya iş yükleyenlerin önüne koyacaksınız kapı gibi faturayı buyrun diyeceksiniz ödeyin

munsal' Alıntı:
Bence buzağ satın alınabilir. 200-300 ytl'ye 10 tane buzağ alsan. bunlar 1 yıl baksan, dana haline getirsen. Daha sonra bunları 2000 ytlye satsan. Al İşte paraya para demiyorsun. Karar verdim hayvancılıkişine giriyom. Ortaklık teklifine açığım. Bakımı teknolojik yaparız. Ne dersiniz?

hocam sen nerdesin? bu işten anlıyosun galiba... ortak lazımda :) ahırı beraber temizleyecez yalnız ben satışlada ilgilenirim olmaz mı ;)

bilgisayari şinde para yok arkadaşlar boşa yormayın kendinizi olsada biz yapamayız alışmışız bilgiyi karşılıksız vermeye... Öğretmen olarak zor yani. ama tosunların parasını isteyebiliriz degil mi :)

arkadaşlar buzağ işinde bende varım.

ortaklık yapmak isteyen antep veya çevresinden güvenilir ( ki sitedeki her arkadaşıma itimatım var ) ileriye yönelik besicilik yapmak isteyen bay bayan arkadaslar aranıyor. ilgilenenler lütfen özelime mail atsın

selamlar :)

dana-buzağı işinde iyi para var. Bakkallık, PVC pencere, emlakçılık, internet kafe olayını duydum ama bilgisyarcılarda bunu hiç düşünmemiştim.

Bilgisayar işinde fazla para yok. Kendi işimizi aksatmadın ikinci bir iş gayet iyi olur.

Her sokakta canı sıkılan internet kafe açmış, herkes web sitesi yapıyor 10-50 ytl arası.

Web sitesi için fiyat verdiğinde adam sana "ya hocam bilgisayar başında bir-iki saat fare sallıcan, o kadar para verilir mi?" diyor sonra sana çok gördüğü paranın iki katını daha kıytırık bir site için başkasına veriyor. Hani biz memuruz ya 3-5 kuruşa kanacağız düşüncesinde.

Yanlız anticode78 arkadaşımız dediği gibi "Ayrıca size angarya iş yükleyenlerin önüne koyacaksınız kapı gibi faturayı buyrun diyeceksiniz ödeyin" yapmak gerekiyor.
Çünki insanlar birşey istedikleri zaman sebeb olarak "bilgisayar öğretmeni olmak=herkese heryerde 7/24 hizmet vermek" tanımını kullanıyorlar. (Okul işleri :) mesai saatleri içinde :) zaten görevimiz - söylediklerim okul işlerini kapsamaz.)

anticode78' Alıntı:
evett ; İnternet cafe + bilgisayar hastanesi (onarım format vs)
Hemen bi boş bir dukkan kiralayıp internet cafe 10 pc yanına da 10 adet playstation atın arkadaşlar.Bu arada dükkana bakacak güvenilir birini bulun.Kafeyi onun üzerine yapacaksınız.ve polisler geldiğinde onu soracak kafede duracak şahıs yani. Sizde sadece kendi pclerinizi kuracaksınız. Teknik işlere bakacaksınız.Alın işte bir sigortalı çalışanınız ve 400 ytl gibi (en az) ek bir bütceniz olacak kolay gelsin ;)
Ayrıca size angarya iş yükleyenlerin önüne koyacaksınız kapı gibi faturayı buyrun diyeceksiniz ödeyin

ben hafta sonları halk eğitimde bilgisayar kursu veriyorum.Bu arada Formatör olupta halk eğitimde kurs vermenin bir sakıncası yoktur değil mi arkadaşlar. Yazlarıda veriyorum bu arada :)

senizyucel' Alıntı:
keyloger' Alıntı:

asker öğretmen olmak için özel birsey yaptın mı yoksa tsk mı karar verdi nasıl oldu o iş??
Asker öğretmen olmak için özel bir şey yapmadım.Aynı ilçeden 4 bilgisayar öğretmeni başvurduk biri hariç hepimize asker öğretmen çıktı biraz şans işi.

200-300 ytl ye buzağı bulursanız bende alayım...koyun satıyolar o paraya buzağı verirlermi be...bu buzağıya 2 yıl bakacan etlenecek kestirecen edeceği 3 milyar bilemedin 4 milyar ama bu iki sene içinde yediği yem saman emek oohoooo..Bide ikide bi hastalanacak veteriner gelecek her gelişinde onada ver 100 ytl..Bide pis iş beee...Bakın burda bilir kişi olarak konuşuyorum bi ara babamda sizin gibi düşünüp bu işi denedide...Siz temiz temiz bilgisayarınızın başında oturun tavsiyee :D :D

200-300 ytl ye buzağı bulursanız bende alayım...koyun satıyolar o paraya buzağı verirlermi be...bu buzağıya 2 yıl bakacan etlenecek kestirecen edeceği 3 milyar bilemedin 4 milyar ama bu iki sene içinde yediği yem saman emek oohoooo..Bide ikide bi hastalanacak veteriner gelecek her gelişinde onada ver 100 ytl..Bide pis iş beee...Bakın burda bilir kişi olarak konuşuyorum bi ara babamda sizin gibi düşünüp bu işi denedide...Siz temiz temiz bilgisayarınızın başında oturun tavsiyee

işportacılık mı yapsam ne acaba buzağı işi de yattı !

aslında arkadaşlardan bazıları davar tosun işine girin diyor.bence çok mantıklı ve getiriside iyi. ben sivas/yıldızelinde görev yapıyom,öğretmenler değilde cami hocaları bu işleri yapıyor çokta iyi para kazanıyorlar

internet cafecilik bitti ,artık çoğu kişinin evinde bilgisayarı ve interneti var ,tutarsa playstation işi belki tutar o da okul çevresinde filan olması lazım ,ama görüldüğü gibi kolay değil o da geleceği pek parlak değil ,bence en iyisi emlakçılık olayı onda da biraz çevre gerekiyo

Web tasarım & programlama işi ile uğraşan yok mu? çok tatlı para var o işte. ayda 1 -2 tane iş çok rahat çıkartılır en az bir maaş çok rahat ele geçiyor...

ppll' Alıntı:
Web tasarım & programlama işi ile uğraşan yok mu? çok tatlı para var o işte. ayda 1 -2 tane iş çok rahat çıkartılır en az bir maaş çok rahat ele geçiyor...

var, olmaz olur mu? Ama müşterileri işte böyle olunca elden gelir olmuyor. Joomla'ya 500 sayan adan özgün tasarım + özgün cms'ye 350'yi devlet memuru bilgisayar öğretmenine çok görüyor.

Arkadaşlar istanbulda bi çok ilköğretim okulunda etüdlü sınıf uygulaması yapılıyor. Bu okullardan birine tayininiz çıkarsa duruma göre 700-800 Civarı ek ücret alabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar ben bu konuyu daha önce açtımıştım ama cevap yazan olmadı, 8) eğer istanbul daysanız çok şanslısınız çünkü her türlü iş var ben ismek ( isrtanbul meslek edinme kursları ), halk eğitim, web tasarım, hosting , domain ve özel derslerde görev aldım şimdi ise daha büyük bir iş var onuda halledebilirsem 1-2 arkadaşa ihtiyacım olacak .

halk eğitimlerde nasıl öğretmenliğe başvurabiliyoruz geliri ne kadar bilgisi olan varmı arkadaşlar

Geri