Bilgisayar Öğretmeni Olmak İstiyorum YARDIM

Kodla Büyü

under007

Üye
Merhaba arkadaşlar, hocalarım. Ben meslek lisesi 4 giden biriyim. Şu an haftada 2 gün okul 3 gün staja gitmekteyim, staj vakitleri çok yoğun olduğundan eve gidince ders çalışma istediğim kaçıyor. Bu yüzden size bir soru sormak istiyorum, elbetteki her boş bulduğum vakitte ygs'ye hazırlanıyorum ama adam akıllı temelim olmadığı için 2. 3. planlarımı da düşünmek zorunda kalıyorum. Sorum şudur;

1. Sınavsız geçiş ile bilgisayar öğretmeni olmak için ne yapmam lazım, nasıl bir yol izlemem lazım?
2. Diyelim ki bu sınavda başarısız oldum ve istediğim üniye gidemedim. Bir sene daha çalışıp tekrar girmeye karar verdim ve o senede başaramadım diyelim. İşte o zaman sınavsız geçiş hakkımı kullanabilir miyim yoksa sınavsız geçiş hakkım yanar mıı?

Şimdilik sorularım bu ygs günü yaklaştıkça daha da telaşlanıyorum, sınava çalışamadığım her gün içime ateş düşüyor, lütfen yardımcı olun.

Merhaba @under007,

1- sınavsız geçiş ile bilgisayar programcılığı gibi meslek yüksek okullarının 2 senelik bilişim ile ilgili bölümlerine geçebilirsin. burayı bitirdikten sonra Dikey Geçiş Sınavı (DGS)'ye girip 4 senelik alanınla ilgili bölümde lisans eğitimini tamamlayabilirsin. Ama şunu söyleyeyim DGS ile geçerim gibi plan yapma zor.
2- Bu sorun ile ilgili ilgili bir bilgim yok, en güzeli okul rehber öğretmenine gitmen ve ondan son bilgileri alman. Malum bizde günlük politikalar olduğu için yanlış yönlendirme yapmayayım.

Tavsiyem, öğretmenlerinle ve stajdaki sorumluların ile görüşüp, hedefleri belirtmen ve ygs'ye ağırlık vermen. Ama bunu yaparken, ne kadar istekli olduğunu hareketlerin ve ders çalışman ile göstermelisin.

Sana şimdiden YGS'de başarılar, umarım istediğin üniversite ve bölümü kazanırsın.

cumhurtorun' Alıntı:
Merhaba @under007,

1- sınavsız geçiş ile bilgisayar programcılığı gibi meslek yüksek okullarının 2 senelik bilişim ile ilgili bölümlerine geçebilirsin. burayı bitirdikten sonra Dikey Geçiş Sınavı (DGS)'ye girip 4 senelik alanınla ilgili bölümde lisans eğitimini tamamlayabilirsin. Ama şunu söyleyeyim DGS ile geçerim gibi plan yapma zor.
2- Bu sorun ile ilgili ilgili bir bilgim yok, en güzeli okul rehber öğretmenine gitmen ve ondan son bilgileri alman. Malum bizde günlük politikalar olduğu için yanlış yönlendirme yapmayayım.

Tavsiyem, öğretmenlerinle ve stajdaki sorumluların ile görüşüp, hedefleri belirtmen ve ygs'ye ağırlık vermen. Ama bunu yaparken, ne kadar istekli olduğunu hareketlerin ve ders çalışman ile göstermelisin.

Sana şimdiden YGS'de başarılar, umarım istediğin üniversite ve bölümü kazanırsın.
Cevabınız için teşekkür ederim, bir kaç soru daha sormak istiyorum size. Cevaplayamadığınız yerleri pazartesi günü okulda ki rehberliğe soracağım, çok sağ olun şimdiden.

1. DGS ile gireceğim zaman 2 + 4 yıl mı yoksa 2 + 2 yıl mı okuyabilirim?
2. DGS, YGS'den ne kadar zor? Hani kurtarma sınavlarında öğrenciler kurtarmaya kalmasın diye aşırı zor sorarlar ya adı da kurtarma sınavı olur :+1: Yani bu kadar zor olur mu?

Geri