Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Kitabım Çıktı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
alpi hocam teşekkür ederim. Baskı kalitesi benim de hoşuma gitmişti açıkcası beklediğimden güzel oldu.
Determinant hocam ben de şimdiden sizin emekleriniz için teşekkür ederim. Yorumlarınızı bekliyor olacağız.
hugo4545 isa hocam teşekkür ederim. Umarım beğenirsin.
2011bilgisayar hocam teşekkür ederim.

Olcay Büyükçapar / Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu kitabı, Anlatımı samimi, içeriği dopdolu bir kitap. Bilgisayar kullanımında sıkça sorulan ve anlatırken dört döndüren birçok konu somutlaştırılarak anlatılmış. Bölüm sonu soruları sayesinde bilgisayar kullanımı eğitimleri veren eğitmenlere ve kursiyerlerine tekrar yapma imkânı sağlamış.

CD/DVD yazdırma, internetten program indirirken reklamsı tuzaklardan korunma, internetten video indirme, taşınabilir belleklere bulaşan virüslerden kurtulma yolları, Google gelişmiş arama teknikleri, Chrome ve Internet Explorer kullanımının incelikleri ve daha nice merak edilen konu başlıkları ile fark yaratmış doğrusu.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak, değerli meslektaşım Hakan Yandım'ın bu kitabı ile bilgisayar kullanımı konusunda doğru bilinen birçok yanlışı düzelteceğini öngörüyorum.
Okuması yazması olan her bireyin kolayca anlayabileceği üslubu sayesinde bilene yol bilmeyene ışık olmuş...

AHMET BARCI / Sınıf Öğretmeni
Merhaba Hakan Hocam. Sizin kitaba dair yazdıklarınızı, kitabı alan okuyan meslektaşlarımızın yorumlarını da okuduktan sonra almaya karar verdim. Kitap elime ulaştıktan sonra kitap hakkında yapılan övgü dolu yorumların ne kadar haklı olduğunu anladım. Emekleriniz için çok ama çok teşekkürler, bence bu alanda çok büyük bir boşluğu doldurmuş oldunuz, kitabı çok sade bir dille herkesin anlayacağı bir şekilde yazmışsınız, bilgisayardan hiç anlamayan da bilgisayardan anlayıp eksikleri, unuttukları olanlar da bu kitaptan faydalanacaklardır. Daha önce gönüllü veya zorunlu olarak bilgisayar eğitimiyle ilgili birçok kursa katıldım ancak bu kurslarda öğrendiklerimden bazıları, sıkça uygulayamadıklarımın büyük bir bölümü ise uçtu gitti. Sayenizde bilgisayar konusunda eksikliklerimi tamamlayacağım, unuttuklarımı hatırlatacağım süper bir kitaba sahip oldum. Elinize, emeğinize sağlık...

Ezgi TUNCA / İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba Hakan Bey, kitabınızı bir kaç gün önce aldım. Hemen inceleme fırsatı yarattım. Normalde bilgisayar içerikli kitaplar oldukça teknik,okuması güç metinlerden oluşur. Fakat sizin kitabınız o kadar akıcıydı ki bir çırpıda yeni şeyler öğrenmenin heyecanına kapıldım. Bu seyreltilmiş, akıcı ve keyifli uslübunuz için teşekkür etmek istedim. Başarılarınız devamını dilerim. Bilgi birikimime katkınız için ayrıca teşekkürler.

Uzun zamandır arayıpta bulamadığım bir çalışma olmuş.Hemen sipariş verdim.Hocam emeğinize sağlık ,çok teşekkür ederim.

Merhaba Hakan Bey,

Kitabınızı halk eğitim merkezinde kullanıyorum. çok disiplinli güzel bir çalışma olmuş.

memurlara verdiğim bir kursta memur şöyle bir soru sordu.
gün içerisinde sürekli olarak "tufanbeyli ilçe milli eğitim müdürlüğü" yazıyoruz. bunu kısa yoldan yazabilir miyiz.
dosya menüsü seçeneklerde otomatik düzeltme kısımında biz kendimiz ayar yapıp ör: /tf yazdığımızda otomatik olarak bu yazı gelebilir.
ya da /adres yazınca otomatik olarak belirlediğimiz adres gelebilir. bunu da bir sonraki baskıya eklerseniz memurların işine yarayabilir.

moonlight hocam teşekkür ederim. Umarım kitap beklentilerinizi karşılar.

gokhanbicer hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Ben bahsettiğiniz konuyu makrolar ile anlatıyorum. Sıklıkla yazılan metne Ctrl-1 gibi bir makro ekleyip o şekilde eklettiriyorum. Sanki bana daha kullanışlı gibi geliyor ama bahsettiğiniz şekilde de ikinci baskıya eklerim hocam. Keyifli kurslar dilerim...

Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Sınavımız; soru havuzunda yer alan yüzlerce sorudan seçilerek oluşturulmaktadır. Sertifika programındaki konu başlıkları Milli Eğitim Bakanlığı Modüler Programlarından Bilgisayar Kullanımı modülüne uygun şekilde hazırlanmıştır. Bu sertifika programını oluşturmamızdaki amaç; kişilerin günlük hayatta aktif şekilde kullandıkları bilgisayar, internet ve ofis programları konusunda eksik kaldıkları noktaları tespit etmek ve bu eksiklerini tamamlamaları için sizlere rehberlik etmektir. Sınavlara dilediğiniz kadar girebilir ve bilginizi sorgulayabilirsiniz.

Aynı zamanda sınavlarımız Bilgisayar İşletmenliği (Bilgisayar Kullanımı-Bilgisayar Operatörlüğü) eğitimi veren Halk Eğitim Merkezlerinde, özel eğitim kurumlarında, belediyelerin açmış olduğu meslek edindirme kurslarında kişilerin mevcut bilgilerini sorgulamak amacı ile kullanılabilir. Aynı şekilde bu kurumlardaki eğitimler sonrası bu sınavlar kursiyerlere uygulanarak bilgisayar bilgisinin ne durumda olduğu gözlemlenebilir. (ön test-son test)

Gireceğiniz sınavlar aşağıdaki konularını içermektedir:

Modül 1-2 Bilgisayar Kullanımı ve İşletim Sistemi Yüklenmesi
Modül 3 İnternet Kullanımı
Modül 4 Kelime İşlemci – Word
Modül 5 Elektronik Tablolama – Excel
Modül 6 Sunu Hazırlama- Powerpoint

Sınavlara sırası ile girmeli ve sonraki modül sınavına katılabilmek için bir önceki sınav (sınavlardan) gerekli başarıyı sağlamalısınız.

Bilgisayarı Aktif Şekilde Kullanıyorsunuz… Peki ya eksik bildiğiniz bir şeyler olabilir mi? İşte size deneme imkânı!

Tüm sertifika programlarımızda olduğu gibi bu program için de kayıtlı kullanıcımız olmalısınız. Çizgi Tagem’in hazırladığı tüm eğitimler, videolar ve teknik/teknolojik dokümanlar istenildiği gibi kopyalanabilir, dağıtılabilir veya internet ortamında paylaşılabilir; tamamen ücretsizdir. Tüm sertifika programlarımıza da ücretsiz katılım yapılabilir ve sınavlarda defalarca deneme yapılabilir. Sınavlarda başarısız olduğunuz veya tereddüt ettiğiniz sorularda Halk Eğitim Merkezlerinde Bilgisayar Öğretmeni olarak uzun yıllar deneyim sahibi olan Hakan Yandım’ın “Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu” kitabından ip uçlarına erişebilirsiniz.

15 Haziran tarihine kadar sertifika programlarımıza katılan ve sınavlardan gerekli başarıları elde edenlere ücretsiz sertifika gönderilecektir. Ücretsiz sertifika hakkı kazanan kişiler sitemizde açıklanacak ve kendilerinden kargo adresi istenecektir.

http://www.cizgi-tagem.org/?page_id=15751

Değerli Hocam,
Kitabınız benim de elime ulaştı. Çok iyi bir çalışma. Emeğinizin karşılığını alırsınız umarım. Teşekkürler.

Hocam kitap güzel olmuş, emeğinize sağlık. Ancak firma kargo paketini biraz daha özenerek paketleyebilir. 2 defa sipariş verdim ikisinde de kitap kirlenmiş sayfa kenarları hasarlı geldi. Ayrıca ikisinde de faturada sonradan elle düzeltme vardı. Öğrenciler için alıyoruz. Akıllarına yanlış birşey gelsin istemem. Bu iki konuyla ilgilenirseniz sevinirim. Teşekkürler.

nezukee teşekkür ederiz. Değerli yorumlarınızı bekliyor olacağız.

songul_acar teşekkür ederiz. Umarım herşey daha güzel olacak.

saviola26 teşekkür ederiz. Kargo ve fatura konusunda haklısınız. Çizgi ile durumu görüşüp size bilgi vereceğim. Daha önce kargo ile ilgili bir şikayet almamıştık. Belki de bulunduğunuz bölgedeki şube ile ilgili bir durum olabilir. Size bilgi vereceğim hocam. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hastasıyız dede' Alıntı:
ellerine emeğine sağlık hocam arkadaşlar kitap hakkında güzel yorumları yazmışlar gerçekten övgüyü hak ediyor, benim birkaç eleştirim olacak,

1. office konularına fazla yer verilmiş, aslında bu bakış açısına göre iyi de sayılabilir ama nedense bir rahatsızlık hissettim, aslında belkide libre office vb ücretsiz bir yazılım anlatılsa rahatsızlık hissetmeyebilirdim.

2. bu kadar güzel bir dille yazıldığını düşününce keşke scratch ve small basicde kitapta olsaydı diyede düşündüm.

Öneri : haddimi aştıysam özür dilerim hocam, tekrar tekrar söyleyeyim kitap hakkatten bir örnek niteliğinde, ama gelecek günler hakkında biraz düşünülürse bundan sonra böyle bir kitap hazırlayan olursa bence, birazdaha ücretsiz yazılımlara yönelinmeli, özellikle son günlerde pardus un kamu alanlarında kullanımı gündemde, birazda programlama eklenirse tadından yenmez, bence siz bu işin ucunu bırakmayın hocam kitabı söylediğim yönlerde güncelleyebilirseniz b.t. öğretmenleri açısından bir başyapıt olabilir. :alkis:
öncelikle hocamı tebrik ediyorum...kitap yazmak bambaşka bir sanat bence...hani derler ya ne anlattığın değil ne aktarabildiğin..bu anlamda çok zor bir olay...ben dedeme bir eleştiri getirmek istiyorum...ücretsiz yazılımların biz de yaygınlaşmasını tabiiki istiyoruz hocam fakat bir yandan tübitakın pardus ekibini dağıtması ve projeyi kaldırması diğer yandan microsoftun 1 dolardan tahtalara windows kurması vb olaylar ister istemez bu açık kaynağın önünü tıkıyor...şöyle düşünelim f klavyenin türkçeye uygun olduğunu söylüyoruz klavye yarışmalarında bu yüzden hep birinci olduğumuzu söylüyoruz ama bilgisayar satış dükkanlarına baktığında bir tane f ya var ya yok, istek üzerine getiriyorlar.başka bir örnek tablet ve telefonlarla gelen klavye mesela hepsi Q sonra ben F klavye kullanın desem de boş. öğrencilerin hepsi bir ağızdan q klavyeyle daha hızlı yazıyoruz ama f çok karışık oluyor.
neyse özetle kitap için hocama tekrar teşekkürler...belki de talim terbiye kendi yağımızla kavrulduğumuz için bize kitap çıkartmıyordur ha ne dersiniz?...baksanıza..cevher çok :)

torun pardus ekibinin dağıtıldığı doğru mu? eğer doğru olsa ise benim yorumum pardus ekibinin dağıtılmasından önceydi, kaldıki dağıtılsa bile ben yine libre officenin anlatılmasını isterdim, heryerde ms kullanıldığından bende libreye geçmek istemiyorum, b kitapta libre olsaydı en azından geçmek için bahane olurdu, ms sürekli yeni sürüm yayınlıyor bizim milletimizde hemen yeni sürüme geçmeye pek meraklı, halbuki ms office xp bile hayli hayli iş görüyor, buda beni sinir ediyor.

hastasıyız dede' Alıntı:
torun pardus ekibinin dağıtıldığı doğru mu? eğer doğru olsa ise benim yorumum pardus ekibinin dağıtılmasından önceydi, kaldıki dağıtılsa bile ben yine libre officenin anlatılmasını isterdim, heryerde ms kullanıldığından bende libreye geçmek istemiyorum, b kitapta libre olsaydı en azından geçmek için bahane olurdu, ms sürekli yeni sürüm yayınlıyor bizim milletimizde hemen yeni sürüme geçmeye pek meraklı, halbuki ms office xp bile hayli hayli iş görüyor, buda beni sinir ediyor.
haklısın dedem, telefonda da öyle değil mi 1 2 yıllık telefonu eskidi diye değiştirmeye çalışıyoruz...ben halen office 2003 kullanıyorum labta...çünkü anca ona gücü yetiyor...işimizi de gayet iyi görüyor..haber doğru dedem
http://t24.com.tr/haber/pardus-ekibi-ne ... ldi,221303

Çok fazla mesaj kalabalığı yaratmamak adına düzenli olarak mesajları okusam da ara ara bu başlığa yazıyorum. Kitabımın 16lı setinden alıp halk eğitim merkezlerinde kursiyerlerine kaynak kitap olarak okutan değerli zümrelerime ekstradan bir teşekkür borçluyum. Bu anlamda öncelikle o hocalarıma teşekkür etmek isterim.

elrond hocam değerli görüşleriniz için teşekkür ederim. Kitap yazma işi ama hakikaten zor bir iş. Sonrası inanın yazmaktan daha da zor. Bir şekilde bu kitabı sizlere ulaştırdık ama nasıl oldu ben de bilmiyorum...
herohamster hocam teşekkür ederim.
profnanis hocam teşekkür ederim.
mas1961 hocam teşekkür ederim.
graphicera aylin teşekkür ederim. Yıllar sonra güzel bir karşılaşma oldu:)
halil4255 hocam teşekkür ederim.
aysearzu hocam teşekkür ederim.

Mustafa ÖZAŞIK-MEB Bilgi İşlem Front-End Developer - UX,UI Designer
Bilişimde çalışan insanlar genelde teknik düşünür bilgiyi iyi kullanır ve anlatabildiği kadar anlatır.Anlatmak başlı başına zor bir işken, yazmaksa bambaşka bir beceri gerektirir.Biz bilişimcilerin en büyük problemlerinden olan yazamama yazdığını anlaşılabilir kılmama problemi bu kitap sayesinde tamamen ortadan kaldırılmış.Adı üzerinde: “Bilgisayar öğrenmenin kısa yolu.”Kitabın akıcı sade ve anlaşılabilir özelliklerini yazarımızın şair olmasına borçludur denilebilir. Bilgisayar dünyasından korkan sırf bu yüzden bilişime soğuk bakan insanlardan tutun,ilk defa öğrenecekler, tüm erişkin ve çocuklar için her an ihtiyaç dahilinde yanıbaşınızda bulunabilecek bir kitap özelliği göstermektedir.Kardeşimizin çıktığı bu yolda bilgisayar kitabının ilk olmaması dileğiyle, kendisine başar dilerim.

Gülnihal OTÇU -İlköğretim Matematik Öğretmeni
Artık bir bilgiyi bulmak için nasıl düşündüğümüz cümleyi direk googl e yazıyorsak bunu kitaplardan da bekliyoruz. Ve kesinlikle bu kitapta bilgisayarla ilgili kafandaki soruları içindekiler bölümünden rahatlıkla bulabileceğin bir emek var. Bilgisayar dediğin görseli olmadan anlaşılamayacak kadar karmaşık içindeki bütün bilgilerin üstüne görselleri olması harika. Bilgisayar öğrenmeye yeni başlayan biri için Başucu eseri olmayı hakediyor. Emeğine sağlık Hakan hocam.

Ali ÜNTÜRK -VHKİ
Öncelikle eline kalemine sağlık güzel bir eser olmuş. İlk elime aldığ ımda Excel ile alakalı sayfaları çevirdim. İş yerinde kullandığım fakat birçok püf noktasını bilmediğim bu programın inceliklerini senin bol görselli bu kitabından öğrendim. Bilgisayar kullanmayı bilen biri olarak bana birçok noktada yardımcı olabilecek bir eser. Bilgisayar öğrenmeye Yeni başlayan birisi için dört dörtlük bir eser olduğunu düşünüyorum.

Hocam bilgisayar labı olmadan geçen 4. seneden sonra (2 farklı okul) inş bu sene daha iyi (bilgisayarı olan) bir okula tayinim çıkarsa tüm öğrencilerime aldırmak isterim. Şimdilik kendime alacağım ama sitede kdv 18 görünüyor gerçi 2 liranın çok derdi olmaz. Emeğinize sağlık.

zorlu12 hocam yorumlarınızı bekliyor olacağız.

realzed2001 hocam öncelikle ilginiz ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Umarım güzel bir laboratuvara kavuşursunuz. Bizim için çok önemli. Eski çalıştığım okullarda ben de benzer sıkıntılar yaşamıştım ama neyse ki halk eğitim merkezine geldiğim günden bu yana öğretmen olduğumu farkettim diyebilirim.

KDV sorunu ara ara oluşuyor maalesef. Şu anda düzeltildi. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

tdemirparmak hocam teşekkür ederim.
bilisimci61 hocam teşekkür ederim.
bilisimcil hocam teşekkür ederim.

kitabı inceleyebilen hocalarımızın görüşlerini bekliyoruz..

Yeni kitabımız ile ilgili başlıktan devam edebiliriz.
bilgisayar-kitapligi-egitim-setleri-f147/bilgisayar-ogrenmenin-kisayolu-2-dvd-cikti-t151368.html
Bilgisayar_Ogrenmenin_Kisayolu2_DVD.jpg

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri