Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu Kitabım Çıktı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Biraz öğretmen arkadaşımıza destek olayım, biraz da elimde kaynak olsun diye sipariş geçtim.

Kitap elime ulaştı, başarılarınızın devamını diliyorum, inşaAllah bir sonraki baskıda renkli olur :)

Sumunu hocam yorumunuz için teşekkür ederim. İlk halk eğitime geldiğimde belki daha teknik anlatıyordum konuları ve kullandığım dil belki daha anlaşılmazdı. Ama 5 yılın sonunda kullandığım dil bu şekle büründü. Gerçekten bu konuda tecrübe oldukça önemli ve kişilerin hangi aşamaları kaçırdıklarını gördüğümde daha dikkatli anlatmam gerektiğini öğrendim ve notlarımı hep o şekilde anlattım. Adım adım, sakin sakin :)
a.gokhan hocam teşekkür ederim. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.
Zeykum hocam teşekkür ederim. Belirtmiş olduğunuz hata, düzeltme listesinde olmasına rağmen düzeltilmemiş, maalesef gözden kaçmış. Dikkat ederseniz o örneğin bilgi satırı silinmiş ama örnek kalmış. Diğerleri 1 satır bilgi, 1 satır örnek iken o örnek yalnız kalmış. Kitap baskıya girene kadar sürekli güncellendi bundan emin olabilirsiniz ama bu şekilde başka kaçırdığımız yerler varsa mutlaka bekliyorum.
biltek2007 hocam sizinde yorumlarınızı bekliyorum.
Erakcora hocam desteğiniz için çok teşekkür ederim. Vermiş olduğum emeğe sahip çıkma hareketinizi saygıyla selamlıyorum.
İlkot hocam umarım diğer baskıda daha güzel olur herşey ama maliyetler insanı çok zorluyor.

Bir de şunu belirtmek isterim ki kitabın Excel kısmı ile ilgili değişik sektörlerde çalışan kişilerden olumlu dönütler alıyorum. Kitapta adım adım ekran çıktıları ile anlattığım örnekleri web sayfamızda yer alan Anlatım-Materyal bölümünden üyelik gerekmeden indirip kullanabilirsiniz.

Çözümlü Excel Örnek Konu Başlıkları
4 İşlem Örneği
Üs ve Yüzde İşlemleri
1. Temel Fonksiyonlar
2. Başka Sayfadan-Belgeden Veri Alma
3. Hücre Sabitleme
4. Başka Sayfadan Veri Alma - Hücre Sabitleme
5. Yüzde Hesabı ve İç İçe Eğer Fonksiyonu Kullanımı
6. Eğer Fonksiyonunda VE - YADA Kullanımı
7. Eğer Fonksiyonunda VE Kullanımı
8. Eğersay ve Boşluksay Kullanımı
9. Metinleri Büyük Harf - Küçük Harf Yazdırma
10. Hücrelerde Yer Alan Verileri Birleştirme
11. Bugün - Şimdi - Ay - Gün - Ay - Yıl - Saat - Dakika İşlemleri
12. Kuvvet ve Karekök Hesabı
13. Bir Dizideki Belirli Sayıdaki Büyük ve Küçük Sayıyı Bulma
14. Sağdan ve Soldan Belirli Sayıda Karakter Yazdırma
15. Hücredeki Değerin Parçasını Aldırma ve Karakter Sayısı
16. Dolu Olan Hücreleri Saydırma
17. Başka Sayfadaki Dolu Olan Hücreleri Saydırma
18. Düşeyara Fonksiyonu ile Bir Tablodan Veri Çektirme
19. Düşeyara Fonksiyonu ile Başka Bir Sayfadaki Tablodan Veri Çektirme
20. Etopla Fonksiyonu ile Akıllı Toplam
21. Çoketopla Fonksiyonu ile Akıllı Çoklu Toplam
22. Düşeyara-Etopla-Çoketopla Fonksiyonları Hepsi Bir Arada
23. Grafik Ekleme
24. Verileri Süzme
25. Veri Alt Toplam Kullanımı
26. Özettablo (Pivottable) Oluşturma
27. Metin ve Değerlere Göre Koşullu Biçimlendirme
28. Tablo Olarak Biçimlendirme
29. Veri Girdisini Doğrulamak

Hocam destek olmak adına kitabınızdan bir tanede ben almak istedim ama ödeme esnasında güvenli olmayan bağlantı ve ödeme girişimi gibi uyarılarla karşılaşıyorum ve ödemeyi gerçekleştiremiyorum maalesef.

Determinant' Alıntı:
Hocam destek olmak adına kitabınızdan bir tanede ben almak istedim ama ödeme esnasında güvenli olmayan bağlantı ve ödeme girişimi gibi uyarılarla karşılaşıyorum ve ödemeyi gerçekleştiremiyorum maalesef.

Hocam bu büyük ihtimal MEB'in veya içinde bulunduğunuz network'un bir güvenlik sınırlamasıdır. Yoksa bizim site ödeme transection sırasında doğrudan bankalara gitmektedir. Biz SSL falan kullanmıyoruz.

Öncelikle tebrik ederim hocam destek amaçlı sipariş verdim ama topluca alsak nasıl olur. Herkese öneriyorum topluca alımlar için indirimi falan oluyor mu ?

hocam kitap yazdın dersin notu gitti dahası kitabımız da yok.. kimsenin bizi düşündüğü yokki... kitap bu kadar kalın olmasa almayı düşünürdüm.. genede bir örneği olsa incelesek.. :?

arslan_1905 hocam teşekkür ederim.
Delibote hocam teşekkür ederim.
Determinant hocam teşekkür ederim umarım sorun düzelmiştir ve kitap elinize ulaşmıştır.
Hasemrah hocam teşekkür ederim. Aklımda kitap yazma fikri yoktu ama yazdıklarımı bir araya getirince mecburen bu işe kalkıştık.
BAHADIRHAN hocam teşekkür ederim.
Mnn hocam teşekkür ederim. Umarım her şey güzel olur. Kitap font büyüklüğüne rağmen en fazla bu kadar azaltılabildi. İlk mesajda ki örnek anlatım dosyasını inceleyebilirsiniz dilerseniz.
Poll hocam teşekkür ederim
böte 63 hocam çoklu alım konusunda ben de bir şeyler yapmayı düşünüyordum. Gerek özel mesajlardan gerekse görüştüğüm halk eğitim merkezlerinden bu yönde talepler geldi. Çizgi Tagem’e de bu tür talepler ulaştı. Bu setler sonuçta direk eğitimin içerisinde yer alacağı için Çizgi Tagem’in bu noktada bir desteği söz konusu oldu. Yoksa benim bu maliyetleri karşılayabilmem mümkün görünmüyor. 16 lı set için 256 tl tutarında kdv ve kargo dahil bir paket oluşturulup satışa çıkarılacak. Bu set BBNET öğretmenlerine, bu alanda eğitim veren halk eğitim merkezleri ile özel eğitim kurumlarına özel olacak. Aynı zamanda belediyelerin açmış olduğu meslek edindirme kursları da bu setten yararlanabilecek.

Şu anda herşey çok taze ama bilişim öğretmenlerinden yıllık belirli adette alım öngörüleri gelirse bu baskı olayını çok daha fazla adette gerçekleştirip maliyetleri daha aşağılara indirebilme şansımız olacak.

Hocam , kitap elime geçti. Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Anlatım çok güzel.

poet' Alıntı:
arslan_1905 hocam teşekkür ederim.
Delibote hocam teşekkür ederim.
Determinant hocam teşekkür ederim umarım sorun düzelmiştir ve kitap elinize ulaşmıştır.
Hasemrah hocam teşekkür ederim. Aklımda kitap yazma fikri yoktu ama yazdıklarımı bir araya getirince mecburen bu işe kalkıştık.
BAHADIRHAN hocam teşekkür ederim.
Mnn hocam teşekkür ederim. Umarım her şey güzel olur. Kitap font büyüklüğüne rağmen en fazla bu kadar azaltılabildi. İlk mesajda ki örnek anlatım dosyasını inceleyebilirsiniz dilerseniz.
Poll hocam teşekkür ederim
böte 63 hocam çoklu alım konusunda ben de bir şeyler yapmayı düşünüyordum. Gerek özel mesajlardan gerekse görüştüğüm halk eğitim merkezlerinden bu yönde talepler geldi. Çizgi Tagem’e de bu tür talepler ulaştı. Bu setler sonuçta direk eğitimin içerisinde yer alacağı için Çizgi Tagem’in bu noktada bir desteği söz konusu oldu. Yoksa benim bu maliyetleri karşılayabilmem mümkün görünmüyor. 16 lı set için 256 tl tutarında kdv ve kargo dahil bir paket oluşturulup satışa çıkarılacak. Bu set BBNET öğretmenlerine, bu alanda eğitim veren halk eğitim merkezleri ile özel eğitim kurumlarına özel olacak. Aynı zamanda belediyelerin açmış olduğu meslek edindirme kursları da bu setten yararlanabilecek.

Şu anda herşey çok taze ama bilişim öğretmenlerinden yıllık belirli adette alım öngörüleri gelirse bu baskı olayını çok daha fazla adette gerçekleştirip maliyetleri daha aşağılara indirebilme şansımız olacak.

Bende halk eğitim müd. önerdim bu sekilde olursa çok uygun oluyor 2 paket alırlar. :++:

erakcora hocam teşekkür ederim beğenmenize sevindim.
böte63 hocam çok sevindim. Halk eğitim merkezlerinden toplu alım istekleri geliyor. İnanıyorum ki bu kitap kursiyerlerde olduğunda hocalarımız daha konforlu ders işleyecekler, rahat edecekler ve kursiyerler için de bu büyük bir kolaylık olacak. Zaten kitabın önsözünde kitabın çıkma nedenlerinde bu da yer alıyor.

Hakan hocam tebrikler..
Emeğine saglık..
Anlatımı Gercekden guzel gorunuyor,
destek amaclı alacaım insallah..

Ekli dosyalar

• 16s.jpg
    16s.jpg
    529.7 KB · Görüntüleme: 2,321
Çok basit hazırlanmış(ki bu güzel :!: ), işime yarayacak bolca uygulama bulunan, çok da kalın olmayan(bu da güzel :!: ) derli toplu bir kitap. Tebrikler hocam :alkis:

a.gokhan' Alıntı:
Çok basit hazırlanmış(ki bu güzel :!: ), işime yarayacak bolca uygulama bulunan, çok da kalın olmayan(bu da güzel :!: ) derli toplu bir kitap. Tebrikler hocam :alkis:
Hocam teşekkür ederim. Ünlemleri görünce bir eyvah dedim ama neyse ki güzel ünlemlermiş:) İyi günlerde kullanın...

Hakan Bey Kitabınız elime ulaştı. Genel olarak halk eğitimde kullanılacak şu andaki piyasadaki en iyi kitabı bizlere kazandırdığınız için teşekkür ederim.

Halk eğitimde lise öğrencileri için kurs açacağım. açtığımda bu kitabın orjinal baskısını tüm öğrencilere aldıracağım.

gokhanbicer' Alıntı:
Hakan Bey Kitabınız elime ulaştı. Genel olarak halk eğitimde kullanılacak şu andaki piyasadaki en iyi kitabı bizlere kazandırdığınız için teşekkür ederim.

Halk eğitimde lise öğrencileri için kurs açacağım. açtığımda bu kitabın orjinal baskısını tüm öğrencilere aldıracağım.

Hakan Hocam buna sadece teşekkür edebilir ama ben rahatlıkla konuşurum. Hakan Hocamın bu anlamda desteğe ihtiyacı var. Ortaya çıkan ürün gerçekten tüm Halk Eğitimlerdeki "İşletmen" eğitimine uygun ve çok yenilikçi bir tasarım. Çizgi Tagem olarak Halk Eğitimleri desteklemek amacıyla Hakan Hocam ile bir sertifika programı da geliştiriyoruz. Halk Eğitim modüllerine paralel sınavlar. Tahminen 2,000 soruluk bir havuzu içinden belki 80-100 soru ile hazırlanmış sınavlar. Böylece Halk Evlerinde eğitim veren arkadaşlar isterlerse öğrencilerine 2 amaçla bu sistemi kullandırtabilirler.

1. Halk Eğitime ilk gelen kişilere bir ön sınav yaparak eğitim durumunu belirlemek ve eğitim sonunda alacakları sınav ile gelişmelerini ispat etmek.
2. Eğitim sürecinde öğrencilerin kendilerini defalarca deneyerek açıklarını tespit etmesini sağlamak.

Bu sertifika sisteminde Halk Evleri öğretmenlerine basit yetkiler vererek kendi sınıflarındaki öğrencilerin durumunu da izlemelerini sağlayabiliriz. Bakalım ilgi çekecek mi?

HASGUL hocam teşekkür ederim. Mutlaka yorumlarını bekliyoruz.

gokhanbicer hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Yapmış olduğunuz yorum aslında o kadar önemli ve benim açımdan o kadar mutlu edici ki size tarif edemem.
Bir ürün ortaya koyarken aslında kişi kendini riske atar. Çok şükür ki gelen yorumlardan anladığım kadarıyla doğruya yakın bir iş çıkarmışız. Bir yazar için bu mutluluğu size tarif edemem. Kitaba sahip çıkan hocalarıma teşekkür ederim. Gerçekten çok farklı destekler geliyor. Anadolu’dan bir sınıf öğretmeninin eline geçmiş kitap ve diyor ki bu kitap öğretmenler için de çok gerekli. Sipariş verirken 3 arkadaşı için de vermiş ve okulunda öğretmenlere tanıtmış yine sipariş almış. Kendi kitabını çalıştığı ilçedeki bir kırtasiyeye bırakmış, talep olursa yeniden sipariş geçecekmiş ve bugün ilçesindeki halk eğitim merkezi ile görüşmeye gidecekti. Bu hocamıza diyecek bir şey bulamadım. Kitabı benden daha çok sahiplenmiş durumda :)

Benim şu anki durumum ise aylardır yazmış olmanın verdiği yorgunluk ve kitaba gelecek tepkilerin merakı idi. Kitaba sahip çıkan hocalarımıza bir teşekkür etmek boynumuzun borcu diye düşündük ve Niyazi SARAL hocamın paylaştığı sistemin hazırlığına giriştik. Gece gündüz soru yazıyorum. Bu sistemdeki amacımız hocamızın da belirttiği gibi bir ön test, son test mantığıdır. Ya da her bilgi seviyesinden kişinin kendisini ölçebileceği bir sistem hazırlamaktır. Özellikle halk eğitim merkezinde kursa gelenler ve okuldaki öğrenciler hep bildiklerini söylerler. Bu ön test ile kişilerin bilgilerin ölçüp anında görebileceğiz. Bir de kurs, dönem sonunda bir son test ile kişilerin nereden nereye geldiklerini onlara göstereceğiz. Niyazi SARAL hocam muhtemelen bu konu ilgi çekecek ve işe yarayacaktır. Halk eğitim merkezindeki hocalarım direk olarak sınavlarını bile bu sistemden yapabilirler ki bu çok büyük bir iş yükünden hocalarımızı kurtarmak demektir.

Bizden haberler bu şekilde. Umarım herşey daha güzel olur. Bir kez daha herkese teşekkür ederim.

kitabınızı inceledim hocam elinize sağlık, kitap tam bilgisayar bilgisi sıfır olan kişiye göre hazırlanmış ayrıca baskı kalitesi de çok iyi kısaca tam halk eğitim merkezlerinin istediği gibi bir kitap tekrardan emeklerinize sağlık ....

Daha önce sipariş oluşturma noktasında sorun yaşamıştım. Henüz fırsat bulup siparişimi az önce oluşturdum.
Verdiğiniz emeği tahmin edebiliyorum. Elimden geldiğince duyulması için çaba göstereceğime emin olabilirsiniz.

Hakan kardeşime destek olmak ve kurslarımda kaynak kitap olarak yararlanmak üzere kitabın siparişini verdim.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri