Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu 2 + DVD Çıktı

Kodla Büyü
the_korsan' Alıntı:
Hakan hocam, sen ne yaptın kardeşim böyle.. Çalışmanın buram buram kalite kokacağını biliyorduk çünkü seni biliyoruz kardeşim ama gerçekten koparmışsın bu çalışmayla..
Kitap harika olmuş, yanında gelen DVD içerikleri hele mükemmel... İçerik gayet anlaşılır bir dille, detaylı olarak işlenmiş DVD de ki video ve sunularla da desteklenmiş... Verilen emek gerçekten takdire şayan, çalışmayı yapan kişi işin mutfağında olunca, tecrübelerde eklenince ortaya çıkan üründe böyle kaliteli oluyor...

Emeklerine sağlık kardeşim...

Çok sevindirici mesajlar bunlar. Hakan Hocam hakikaten hak ediyor. Bugün FoxTV bile kitabı övdü. Emin olun bizim bir PIAR çalışmamız değil.

HAKAN HOCAM KİTABI SABAH İSMAİL KÜÇÜKKAYA'NIN PROGRAMINDA DA GÖRDÜK. KİTABIN TANITIMI İÇİN GAYET İYİ OLMUŞ.

Hakan hocamın ellerine sağlık. İlki gibi ikinci baskısı da muhteşem olmuş. Ortaokulda rahatlıkla kullanılabilecek halde bence de. Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim Hakan hocam. Televizyon programında da yer bulması ayrıca beni de çok sevindirdi, bu kadar emek çaba mutlaka hak ettiği takdiri görmeliydi.

Sayın hocam kitabını bugün aldım. Kısa bir inceleme ile gerçekten beğendim, sadece Windows 10 ve 8.1 ile ilgili daha geniş bir bölüm olsun isterdim. İşime yarayan güzel bir kaynak olacak...

İlk ve ikinci kitabı kapsayan bir set yapılabilir mi acaba? Hakan bey ve Niyazi bey'e soralım?

siparişi verdim, çizgi markette nabi avcının kitabı incelerken resmini gördüm, keşke kitabın meb tarafından resmi kitap olarak kabul edilmesi istenseymiş, emeği geçen herkese teşekkürler. :alkis:

Not : ben ilk kitabıda almıştım, tüm sayfaları tek tek tarayıp pdf haline getirmiştim, bu sene boyunca da dersimi o kitaptan işledim, çocuklarda kitaptan hem tekrar hemde takip ettiler, bunuda öyle yapacağım inş.

kitabı ben de aldım meb seneye de kitap çıkarmazsa artık seneye ben de bu kitaptan işleyeceğim.

the_korsan hocam güzel yorumların için teşekkür ederim. Evet farkındayım sanırım bu sefer biraz abarttık ama ortaya çıkan üründen dolayı mutluyuz. Ne yapalım emek harcamadan olmuyor... İşin mutfağı kısmına katılıyorum. Bilgisayar kitaplarını incelediğimde birçok yazarın eğitimle alakası olmadığını gördüm ki bu durum direk olarak kitaba yansıyor zaten.

Olcay hocam teşekkür ederim. Ortaokulda kullanan çok sayıda bilişim öğretmenimizi biliyorum. Bazı okullarda öğrencilerde de kitabımız var. Bazı okulları da biliyorum ki laboratuvardaki bilgisayar sayısı kadar kitap alıp derste öğrencilerin oradan takibini sağlıyorlar. Birkaç okulda imza günü planımız var ama çok uzak şehirler bakalım nasıl yapacağız.

damien hocam ilk kitap ile ikinci kitabı bir set yapmamıza gerek yok çünkü ikinci kitap ilkini kapsıyor. Yalnızca ikinci kitaba sahip olan hocalarımız birşey kaçırmış olmayacak.

hastasıyız dede hocam emeğinizden dolayı sizi tebrik ederim. Sadece kitabın satış rakamları değil belki çoğu kitabın onlarca katı kadar kişiye ulaştığımızı bize hissettirdiniz.

fernandito hocam keşke dersimizin bir kitabı olsa ama bu çok mümkün görünmüyor gibi.

Fox tv konusunda yorum yapan hocalarım programı bende kaçırdım. Kitabın televizyonda çıktığını mesajla bana iletenler oldu ama izleyemedim. Ama izlemek isterseniz 3 gün önce bir canlı yayına katıldım onun kaydı youtube üzerinde mevcut.
Linki: https://www.youtube.com/watch?v=hDCRasro1QQ

mükemmel bir anlatım ve içerik teşekkürler ... ÇİZGİ TAGEM ürünlerine her zaman destek olalım olduralım tanıtalım ....

tucker_boi' Alıntı:
mükemmel bir anlatım ve içerik teşekkürler ... ÇİZGİ TAGEM ürünlerine her zaman destek olalım olduralım tanıtalım ....

İlginize teşekkürler ancak bu ürün tamamen Hakan yandım Hocamın eseridir. Biz ona sadece bir nebze yardımcı olmaya çalışıyoruz ki onun bize yardımları yanında devede kulak kalır. Kitap yazmaya kalkan her hocamıza yardımcı oluruz.

Aldım gitti, bana ulaşınca inceleyip yorumlarımı yazarım, şimdiden teşekkürler

İkinci kitap alan için indirimli fiyat sanırım kaldırılmış tekrar indirim uygulanacak mı?

kesinlikle böyle bir kitaba ihtiyaç vardı. bu kitabı 5. sınıfta anlatıp bilgisayar kullanımı ile ilgili eksikleri çözdükten sonra 6. sınıfta scrach, kodu game lab, small basic vb programlar ile programlama mantığı geliştirme işine girişeceğim.

kitap şu an var olan ihtiyacımızı karşılamakta, emeği geçenlerin ellerine yüreğine sağlık.

nacizane küçük bir de eleştrim olacak, keşke kitabı win 8.1 e göre hazırlasaydınız, şu an tahtalarda win 8.1 var, en azından ilk kitap faz1 tahtalarda 2. kitap faz2 tahtalarda kullanılırdı.

şu anki yeni ihtiyaç scrach, kodu game lab, small basic vb programlama mantığı içeren yine basit bir dille yazılmış bir kitap yada dvd , rica ile duyrulur.

ilsis' Alıntı:
İkinci kitap alan için indirimli fiyat sanırım kaldırılmış tekrar indirim uygulanacak mı?
Hocam normalde 15 nisan son gündü. Bu tarih e-posta ve sms ile iletildi ancak henüz almadıysanız aoztas@cizgi.com.tr adresine bir e-posta göndererek indirimli fiyattan kitap ve dvd hediyesine sahip olabilirsiniz.

hastasıyız dede' Alıntı:
nacizane küçük bir de eleştrim olacak, keşke kitabı win 8.1 e göre hazırlasaydınız, şu an tahtalarda win 8.1 var, en azından ilk kitap faz1 tahtalarda 2. kitap faz2 tahtalarda kullanılırdı.

şu anki yeni ihtiyaç scrach, kodu game lab, small basic vb programlama mantığı içeren yine basit bir dille yazılmış bir kitap yada dvd , rica ile duyrulur.

Değerli hocam öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Kitap yazımında işletim sistemi versiyonu sıkıntılı bir durum. Bana kalsa kitabı Windows 10 yazabilirdim ancak laboratuvarlarda ve işyerlerinde kullanılan versiyonları tercih etmek durumunda kaldım. Çözümünü de kitaba windows 8 ve windows 10 bölümlerini ekleyip farklılığa sahip konuların altından ilgili sayfalara yönlendirme yapmakta buldum. Bu anlamda kitap Türkiye'de ilk ve tektir. Programlama konusunda ben bir kitap yazar mıyım tek başıma bilmiyorum ama bu şekilde bir oluşum olursa ben kendi üzerime düşeni seve seve yaparım.

kitabı 2 gündür inceliyorum, bir bilgisayar öğretmeninin ders kitabı ancak bu kadar olurdu, kitabın dili ve anlatımı çok sade anlaşılır, görseller güzel. tam tavsiye edilecek kitap gerçekten. Emeğinize, elinize sağlık, destek verenlere de teşekkürler.

Kitabın dvd sini tam inceleyemedim ama word uygulamaları az ve basit gibi geldi bana, 3. kitaba uygulama örnekleri çoğaltılırsa tadından yenmez hocam :wink:

acer50' Alıntı:
kitabı 2 gündür inceliyorum, bir bilgisayar öğretmeninin ders kitabı ancak bu kadar olurdu, kitabın dili ve anlatımı çok sade anlaşılır, görseller güzel. tam tavsiye edilecek kitap gerçekten. Emeğinize, elinize sağlık, destek verenlere de teşekkürler.

Kitabın dvd sini tam inceleyemedim ama word uygulamaları az ve basit gibi geldi bana, 3. kitaba uygulama örnekleri çoğaltılırsa tadından yenmez hocam :wink:

Düşünceleriniz için teşekkür ederim hocam. Uygulamalarda A'dan Z'ye bir durum söz konusu, ortaokul öğrencileri de düşünülerek uygulamalar kolaydan zora doğru ilerliyor ve 100'e yakın işlem yaptırıyor. Örneğin 15 nolu uygulamada içindekiler tablosu oluşturma, 17 nolu uygulamada makro gibi uygulamalar yer alıyor. 18 nolu uygulama ise neredeyse Word'ün tamamını tekrar etmek için 41 sorudan oluşuyor ve yine bu uygulamada Word klavye kısayollarını değiştirme, makro gibi gelişmiş özellikleri öğrencilerin öğrenip öğrenmediği sorgulanıyor.

Excel içinde benzer durum söz konusu. 1 nolu örnekte 4 işlem yapılırken son örneklerde Düşeyara, özet tablo, veri alttoplam, çoketopla, makro oluşturma, veri doğrulama gibi üniversitede bize anlatılmayan konular yer alıyor. Excel uygulamalarında toplam 125 işlem yaptırılıyor.

Word, Excel ve kitapta yer alan tüm uygulamaların yapılışı video anlatım şeklinde DVD'de yer alıyor.

bilgisayarmış falan. bu tür şeylere gençlerimizin fazla kafa yormaması lazım.
abur cubur şeyler. fazla düşünürseniz kafayı tırlatırsınız :D

Niyazi SARAL' Alıntı:
black_fear' Alıntı:
hocam 1. ve 2. kitabı da alsak link atarmısınız ? faydalı gibi görünüyor kütüphanemde böyle bir kitap istiyordum ben teker teker paket programlar için alacaktım tamd abu hafta düşünüyordum twitter hbezeniroglu hocam ulaşabilirseniz sevinirim

2. Kitap zaten 1. kitabı da içerdiğinden kanımca mantıklı olmaz ama Hakan Hocam ne der bilemem. Ona sorun.

hocam aldım kitabı çok teşekkür ederim emeği olan herkese arkadaşlara da tavsiyem hepniz öğretmensiniz 3 e 5 e bakmayın alın bi arkadasımıza faydası olsun ki kitap zaten parasının cok cok üstünde bir kitappp

Bende yeni aldım kitabı, her açıdan çok iyi düşünülmüş bir kitap, emeklerinize sağlık hocam.

poet' Alıntı:
ilsis' Alıntı:
Hocam normalde 15 nisan son gündü. Bu tarih e-posta ve sms ile iletildi ancak henüz almadıysanız aoztas@cizgi.com.tr adresine bir e-posta göndererek indirimli fiyattan kitap ve dvd hediyesine sahip olabilirsiniz.

hastasıyız dede' Alıntı:

Değerli hocam öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Kitap yazımında işletim sistemi versiyonu sıkıntılı bir durum. Bana kalsa kitabı Windows 10 yazabilirdim ancak laboratuvarlarda ve işyerlerinde kullanılan versiyonları tercih etmek durumunda kaldım. Çözümünü de kitaba windows 8 ve windows 10 bölümlerini ekleyip farklılığa sahip konuların altından ilgili sayfalara yönlendirme yapmakta buldum. Bu anlamda kitap Türkiye'de ilk ve tektir. Programlama konusunda ben bir kitap yazar mıyım tek başıma bilmiyorum ama bu şekilde bir oluşum olursa ben kendi üzerime düşeni seve seve yaparım.

Hocam verdiğiniz adrese e-posta gönderdim fakat çizgi marketten almaya çalışıyorum indirim uygulanmıyor:(

zkz' Alıntı:
poet' Alıntı:
ilsis' Alıntı:

hastasıyız dede' Alıntı:

Hocam verdiğiniz adrese e-posta gönderdim fakat çizgi marketten almaya çalışıyorum indirim uygulanmıyor:(

Hocam ne yazık ki Yandex üzerinden e-posta servislerini kullanıyoruz. 2 gündür de Yandex'e ciddi bir saldırı var bu sebeple e-posta servislerimiz geç çalışıyor. isterseniz Ayça Hanımı telefon ile arayın ve havale göndererek ürünü satın alın.

Değerli hocalarım 1. kitabı da var mı satış sitesinde göremedim. İkisini birden almak istiyorum.

antipc' Alıntı:
Değerli hocalarım 1. kitabı da var mı satış sitesinde göremedim. İkisini birden almak istiyorum.
Hocam oncelikle ilginiz icin Teşekkür ederiz. ikinci kitap ilkini kapsıyor. Yalnızca ikinci kitaba sahip olan hocalarımız birşey kaçırmış olmayacak.

Teşekkür ederim hocam, şimdi sipariş ettim. Görmeden yorumlardan beğeneceğim bir kitap olduğunu düşünüyorum, ayrıca meslektaşım olarak sizi tebrik ederim. Çok özverili bir emek.

Hocam inşallah bende kitabınızdan alacam fakat birşey sormak istiyoru. Bizim labdaki bilgisayarlarda xp yüklü bunla alakalı sunumlar mevcut mu?

antipc' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam, şimdi sipariş ettim. Görmeden yorumlardan beğeneceğim bir kitap olduğunu düşünüyorum, ayrıca meslektaşım olarak sizi tebrik ederim. Çok özverili bir emek.
Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Umarım sizin de beğeninizi kazanır kitabımız.

compteach06' Alıntı:
Hocam inşallah bende kitabınızdan alacam fakat birşey sormak istiyoru. Bizim labdaki bilgisayarlarda xp yüklü bunla alakalı sunumlar mevcut mu?

Değerli hocam işletim sistemine çok bağlı bir kitap olarak düşünmeyin. Hak verirsiniz ki birçok menü ve özellik işletim sistemlerinde ortak özellikler sergiliyor. Ben size eğitim sunumlarının içeriğini yazayım isterseniz...

Eğitim Sunumları
•Bilgisayar Kullanma (52 slayt)
İçerik: Bilgisayar Nedir? , Bilgisayarı Açma – Kapama, Girdi ve Çıktı Birimleri, Klavye ve Fare Kullanımı, Klavye Tuşlarının Görevleri, Donanım – Yazılım
•İşletim Sisteminde Temel Kavramlar (63 slayt)
İçerik: Masaüstü-Simge-Başlat Menüsü-Görev Çubuğu, Temel Klasör İşlemleri, Pencerelerle Çalışma, Kesme- Kopyalama- Yapıştırma İşlemleri, Masaüstü Ekranında Yapılacak Temel İşlemler
•Temel Dosya İşlemleri (44 slayt)
İçerik: Dosya Nedir? , Dosya Uzantılarını Açmak/Kapatmak, Dosya ve Klasör Gizleme, Klasörlerin Simgelerini Değiştirmek, Dosya-Klasör Arama, Programlara Hızlı Erişim, Joker Karakterler Kullanarak Dosya-Klasör Arama
•Dosya Büyüklükleri (13 slayt)
İçerik: İkili Sistem, Dosya Büyüklükleri ve Hesaplamalar, Dosya veya Klasörün Boyutunu Görüntülemek
•Donatılar Menüsü (63 slayt)
İçerik: Donatılar Menüsü, Donatılarda Yer Alan Programlar, DOSYA VE KLASÖR SEÇME, SİSTEM ARAÇLARI, Disk Temizleme, Disk Birleştirme, Disk Üzerinde Hata Denetimi, Sistem Geri Yükleme, Başlangıç Menüsü
•Denetim Masası 1 (123 slayt)
İçerik: Denetim Masasına Giriş, Denetim Masası Görünüm Seçenekleri, Denetim Masası Öğeleri ve Özellikleri, Bölge ve Dil, Fare, Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü, Başlat Menüsüne – Görev Çubuğuna Bir Programın Kısayolunu Sabitleme ve Ayırma, Görüntü Seçenekleri, Kişiselleştirme Seçenekleri, Güç Seçenekleri, İşlem Merkezi, Klasör Seçenekleri, Programlar ve Özellikleri
•Programlar (113 slayt)
İçerik: Program (Yazılım) Türleri, Program İndirme, Program Kurulumu, Bilgisayarınızda Kullanabileceğiniz Temel Programlar, İstediğiniz İşlemi Yapacak Programlara Erişme
•Denetim Masası 2 (56 slayt)
İçerik: Aygıtlar ve Yazıcılar, Bilgisayarınıza Yeni Bir Donanım Tanıtma İşlemi, Yazıcı Ekleme, Yazı Tipleri, Tarih ve Saat, Sistem Özellikleri, Aygıt Yöneticisi, Windows Güvenlik Duvarı
•Görev Yöneticisi (32 slayt)
İçerik: Görev Yöneticisi, Görev Yöneticisi – İşlemler, Sistem Yapılandırması (msconfig) , Kayıt Defteri (regedit)
•Bilgisayar Virüsleri (37 slayt)
İçerik:Bilgisayar Virüsleri, Virüslerden Korunma, Virüs Programları, USB Bellek(Flash Bellek) Nedir? Flash Bellek Kullanımı, Flash Bellek Virüsleri
•Resim ve Resim Düzenleme İşlemleri (23 slayt)
İçerik: Resmin Uzantısını Değiştirme, Resim Düzenleme, İnternette Yer Alan Resmi Kaydetmek, Resmin Çıktısını Almak
•Ağ (41 slayt)
İçerik: Bilgisayar Adını ve Çalışma Grubunu Öğrenme, Ağ Kurulumu, Ağdaki Diğer Bilgisayarla Klasör Paylaşımı, Yerel Diski Tamamen Paylaşıma Açma, Bir Yazıcıyı Paylaşıma Açma, Ağdaki Bir Yazıcıyı Bilgisayara Tanıtma
•İşletim Sistemi Kurulumu (55 slayt)
İçerik: İşletim Sistemi Ne Zaman Yeniden Kurulmalıdır? İşletim Sistemi Kurulumuna Başlamadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir? İşletim Sistemi Kurulumu, Windows 7 Kurulumu Resimli Anlatım
•İnternet ve E-posta Yönetimi (144 slayt)
İçerik: İnternet Hakkında, İnternet Güvenliği, Kablosuz İnternet Bağlantısı (Wireless), İnternet Tarayıcı Programları - Internet Explorer, E-posta Yönetimi, Bir Web Sayfasına Bağlanma, Sık Kullanılanlar, Internet Explorer Genel Özellikler, Google Chrome Genel Özellikler, İnternet Seçenekleri, İnternette Kullanılan Kavramlar, E-Posta Adresi Alma, Temel E-Posta İşlemleri
•Google - Sosyal Medya - Bulut Depolama (57 slayt)
İçerik: Google Özellikleri, Facebook, Twitter, Bulut Depolama
•Outlook (116 slayt)
İçerik: Programın Başlatılması, IMAP Destekli E-posta Hesabının Tanıtılması, Pop3 Destekli E-Posta Hesabının Tanıtılması, Gelen E-Postaları Okuma ve Yeni Bir E-Posta Gönderme, E-Posta Silmek-Yanıtlamak-İletmek, E-postaya Resim-Şekil-Dosya vb. Eklemek, E-Posta İle İlgili Seçenekler, Outlook 2010 Programında Yedekleme İşlemi, E-postalarınız İçin Bir Kural Oluşturma, İletilerinizin Altında Otomatik Metinler (İmza) Eklemek, Outlook Takvim Özelliğini Kullanma, Outlook Kişiler Özelliğini Kullanma, Outlook Görevler Özelliğini Kullanma, Outlook Programı İle İlgili Genel Ayarlamaları Yapma, E-Posta Gönderme-Alma Seçenekleri
•Windows 8.1 (99 slayt)
İçerik: Yenilikler, Farklılıklar, Genel Bakış, Önemli Özellikler
•Windows 10 (62 slayt)
İçerik: Yenilikler, Farklılıklar, Genel Bakış, Önemli Özellikler
•Office 2016 Yenilikler (57 slayt)
İçerik:Word 2016 Yenilikler, Excel 2016 Yenilikler, PowerPoint 2016 Yenilikler

Geri