Bilgisayar Laboratuvarı kurmak için öneriler

Kodla Büyü

firarist1905

Site Gezgini
Merhabalar hocalarım. Öncelikle yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun.
Okulumuzda Bilgisayar laboratuvarı yok. Ödenek de gelmiyor 2 senedir. Başvurabileceğimiz veya bize yardımcı olacak kurum ya da kuruluş önerisi verir misiniz?

Hocam iyi günler ben kendi bütçemden 10 adet bilgisayar getirttim tanesi 165 tl den, lcd monitör klavye mouse, çift çekirdek amd işlemcili 2 gb ram li, 2 adette okulda vardı güzel bi sınıf oldu. Belki sizde bu bütçeyi öğretmen arkadaşlardan falan ayarlayabilirsiniz, ben her sene verilen promosyon paralarından(eşim, ben, bi arkadaş) hallettim, 250 de cebimden çıktı. Ama bizim ders kesinlikle labsız olmaz

Hocam iyi günler ben kendi bütçemden 10 adet bilgisayar getirttim tanesi 165 tl den, lcd monitör klavye mouse, çift çekirdek amd işlemcili 2 gb ram li, 2 adette okulda vardı güzel bi sınıf oldu. Belki sizde bu bütçeyi öğretmen arkadaşlardan falan ayarlayabilirsiniz, ben her sene verilen promosyon paralarından(eşim, ben, bi arkadaş) hallettim, 250 de cebimden çıktı. Ama bizim ders kesinlikle labsız olmaz
hocam tebrik ederim nereden aldınız acaba bilgisayarları

aynen cok uygun bılgısayarlar .

Hocam bunlar bankalardan hırda olarak alıp bakımını yapıp satıyorlarmış, bana söyledikleri tüm sözleri tuttular sıkıntı çıkarmadılar, ürünler kapıda ödeme şeklinde

Direk bankalara yazı yazın arkadaşlar. Ben okul adına banka genel müdürlüklerine mektup gönderdim birkaç banka beşer bilgisayar dönüşü yaptılar.

Hocam bilgisayarların özellikleri nasıl? İstanbul Anadolu bilgisayarla kendiniz mi iletişime geçtiniz? Ben de okuluma alabilirim de, bilgi verirseniz sevinirim hocam.

Hocam bilgisayarlar çift çekirdek 2 gb ram li, 80 gb hdd , lcd monitörlü. Ben netten bulmuştum kendim iletişime geçtim. Hatta 1 kasa monitör bozuk çıktı ücretsiz kargo gönderip yenisini gönderecekler, ilgili firma

http://www.anadolupc.com/athlon-x2-islemcili-hp-full-bilgisayar-urun1327.html

hocam bu bilgisayarı mı aldınız?199 tl yazıyor indrim mi yaptırdınız siz?bizim de ihtiyacımız var 165 den yaptırabilir miyiz?

Son düzenleme:
Raspery pi Sınıfı kurmayıda düşünebilirsiniz hocam.

Son düzenleme:
Hocam o 199 yazan sahibinden.com da 175 tl idi. 10 tane alınca indirim yaptılar 165 tl den aldım, sıfır ürün değil sonuçta monitörde kırıklar falan var ama ekranda değil plastiğinde, görüntüde hiçbir sıkıntı olmuyor, 1 kasam 1 monitörüm arızalı aradım adamlar hemen karşı ödemeli gönder yenisini kargoyu biz öder göndeririz dediler, iyi bir firma​

Merhaba arkadaşlar aynen bende mahmut hocamızın yaptıgı gibi istanbul anadolu bilgisayardan 165tl o bilgisayarlardan aldım.bizde 2 tane lab ver 30 ar bilgisayar oldu.öğrencilerden 4-5 tl para toplayım her sene daha yeniliyoruz.

Okula ilk geldigimde hiç bilgisayar yoktu.İlkokul olmuş bir okuldan 2 tane bilgisayar sınıfı devir aldık.üzerinede anadolu bilgisayarlardan gelenleri ekleyince güzel bir sınıf oldu

walla dayanamadım 2 tane sipariş verdim okul için biri full pc=199tl diğeri sadece kasa =125tl hayırlısı diyelim

Bilgisayar bilişim de arkadaşlardan duyduğum kadarıyla bankalara mail atabiliyorsunuz (İŞ bankası , Yapı kredi , Garanti Bankası...şansınızı deneyin derim) okul durumunu bildirerek genel müdürlüklere ptt yoluyla yazı da gönderebilirsiniz
forumda örnek yazılar var ,
bazı ilkokullar labı kullanmadıkları için devretme yoluna gidiyorlar onlardan iade alabilirsiniz
bazı okullar idari bilgisayarları yenilerken eskilerini paylaşma yoluna gidiyorlar öyle temin edebilirsiniz ,
bazı devlet kurumlarından eski kullanılmayan bilgisayarlarını isteyebilirsiniz ,
forumda 180-200 tl civarı olan pclerden oluşan lab kuran arkadaşlar var onlarla bir görüşebilirsiniz (anadolupc.com)
BTE derneğimiz var, derneğin bu konuda kampanyası var , BTE derneğindeki arkadaşlarla ; Burcu Yılmaz var başkanımız onunla görüşebilirsiniz
şimdilik aklıma gelen bunlar ...

BT sınıfsız okul kalmasın ...

arkadaşlar ben şimdi bu yazılanları okudum..lab kurmaya karar verdim...p tesi ilk iş kaymakama gideceğim müdürle..öğrencilerden de toplarım..milli eğitim de bize masa bulur..bir de sizden ricam bu sahibinden 165 tl dediğiniz pc lerin linkini verebilir misiniz ? ordan bulamadım

buldum şimdi linki teşekkürler

Geri