Bilgisayar Laboratuvarı icin tavsiye ..

Kodla Büyü

xalo21

Site Gezgini
Arkadaslar Yardımlar ile 20 bilgisayar topladım köy okuluna lab kuracam yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum :!:

Hangi konularda yardım istiyorsunuz? Daha fazla bilgi verirseniz yardımcı olmak isteriz.

yakuphan' Alıntı:
Hangi konularda yardım istiyorsunuz? Daha fazla bilgi verirseniz yardımcı olmak isteriz.
butun pclere kablosuz modem aparatı mı taksam daha iyi yoksa kablo dosesem daha mı iyi ? Birde öğrenciyi takip edebilecek en iyi program hangisi?
Güç kaynağımız yok cok buyuk sıkıntı yaratır mı ? Nasıl bi cozum bulabilirim buna ?

Hocam
1. Kablolu bağlantı başta biraz sıkıntı yaratır ama bence en temizidir. Ben olsam kablolu bağlantıyı tercih ederim.
2. Takip icin Net Support tercih edebilirsiniz.
3. Güç kaynağı köyde çok elektrik kesintisi veya dalgalanma oluyorsa güç kaynağı kullanmanız tavsiye ederim. Ama bu tür bir sorun yoksa kullanmamaniz bir sorun oluşturmaz.

kablolu bağlantı kurun. hatta yerinizde olsam güzel bi kanal döşer elektriği ve ağı içine yerleştiririm.
net support ya da netop kullanabilirsiniz.

syangela' Alıntı:
kablolu bağlantı kurun. hatta yerinizde olsam güzel bi kanal döşer elektriği ve ağı içine yerleştiririm.
net support ya da netop kullanabilirsiniz.
Hocam evvelinden lab yapılmış kanal döşemeler var yalnız kablolar asırı zarar gördüğünden dolayı ya komple değişeyim dedim ya da aparat kullanayım dedim ama kablo daha mantıklı gibi duruyor.

malumunuz koy okulu müdürün odasına gelen internet cok yavaş ekstra lab icin bi hat almayı düşünüyorum ne dersiniz?
Birde bu labi kurduktan sonra btr olabilirim herhangi bi sıkıntı olmaz degil mı ? 20 pc kurulacak laba

Bi sorum daha olacak PC'ler hepsi işletim sistemsiz gelmis. İ5 işlemcili 3.2 GHz 4 gb ram bu özellikle pclerimiz. Sizce cocuklar icin kullanış acısından ogrenme bazında hangi sistemi yüklesek daha iyi olur. Win7 , 8.1 mı yoksa win10 mu ?? Yardımlarınızı bekliyorum

Hocam labı kurduktan ve resmi işlemleri yaptırdıktan sonra okulunuzda btr olabilirsiniz onda sıkıntı olmaz. İşletim sistemine gelince Windows 10 yüklemenizi tavsiye ederim. Çocuklar doğrudan en güncel sisteme alışmış olurlar. Kolay gelsin

Arkadaslar şimdiden lab icin resmi başvuruyu yapalım mı ? Yoksa kurduktan sonra mı yapalım.? Diyorum bu kez okulları erken açıklasalar bizim ki güme gitmesin. Bu konuda öneriniz ?

bence windows7 yukle. windows 10 daha oturmamis bi isletim sistemi.kisisel bilgisayarimda bircok problem cikardi bana. bide onemli olan ogrencinin bilgisayarda ne ogrenecegi,isletim sistemi cok ta onemli degil bence ama yinede sen bilirsin.bide deepfreeze kullanmani tavsiye ederim,sonradan basin agrimaz.antivirus programlariyla,onlari guncel tutmakla ugrasmamis olursun,bilgisayarlar da gayet hizli kalirlar bu sayede. bilgisayarlar desktop ise kablolu cozum en iyisi ama laptop ise wireles ag daha iyidir,goruntu kirliligi olmaz ve ucuza gelir.net support programi herturlu isini gorur hocam,ilk basta kurarken ip atamalari filan biraz can sikici olabilir ama iyi programdir. ilk haftalarda bilgisayar kullanma talimatlarini iyi ogretmeni ve bu konuda cok kati olmani tavsiye ederim,sonradan aliskanlik kazandirmak cok zor.Son olarak her yazilimin yasal olanini veya ucretsiz yazilimlari kullan,windows da dahil. turkiyede isletim sistemi ve diger yazilimlar icin denetim mekanizmalari varmi bilmiyorum ama eger varsa bu islerin cezasi cok agir. bazi ulkelerde direk okuldan atilirsin ustune para cezasi da yersin. mufredatta neler ogretiliyor bilmiyorum ama word,excel icin open office kullanabilrisin free yazilimdir. aklima gelenler bunlar.kolay gelsin

xalo21' Alıntı:
Arkadaslar şimdiden lab icin resmi başvuruyu yapalım mı ? Yoksa kurduktan sonra mı yapalım.? Diyorum bu kez okulları erken açıklasalar bizim ki güme gitmesin. Bu konuda öneriniz ?

ben de bir kampa ile olusturduk labimi. daha dogurusu kasalar + klavye mouse setleri aldim eylulde de monitorleri siparis gececegim. ama mebe nasil bi basvuru yapmak gerekiyor bunun icin?

Geri