Bilgisayar Laboratuvarı için Masaüstü Bilgisayar Önerisi

Kodla Büyü

erkman_07450

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar bilgisayar laboratuvarı için bir hayırsever yaklaşık 20 bin TL yardım yapmayı düşünüyor. Anadolu Lisesi bilgisayar laboratuvarı için tavsiye edebileceğiniz bilgisayar önerileri nelerdir.

20 bin ile kaç bilgisayar düşünüyorsunuz hocam (satıcı değilim fikir paylaşımı açısından soruyorum)

hocam öncelikle hayırlı olsun. 20 bin ile en fazla 10 tana bilgisayar alabileceğinizi düşünüyorum. Oda standart öğrenci bilgisayarı. Eğer ssd-8gb ram gibi ekstralar girerse fiyat artacakatır. maliyeti düşürmek adına sahibinden üzerinden bankalardan çıkma i3-i5 işlemcili bilgisayarlar var. onları düşünebilirsiniz. bu şekilde sayı artabilir. bu tarz bilgisayarlar genelde hp-dell gibi kurumsal makineler oluyor ve daha stabil çalışıyorlar. diğer türlü toplama sistemler o kadar verimli olmuyor bana göre

raspberry pi 4 ü inceleyebilirsiniz hocam. gayet güzel çok çok üst düzey render almayacaksınız işinizi görür.

Valla hocam monitör dahil 3500 lıra falan bir makına toplama olarak bakarsak ssd ve 8 gb ram kırmızı cizginiz olsun :D bence böyle bırsey yapıldıysa üstüne okul da eklesin güzel bir lab kurun..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    51.4 KB · Görüntüleme: 178
raspberry pi 4 ü inceleyebilirsiniz hocam. gayet güzel çok çok üst düzey render almayacaksınız işinizi görür.
Sadece 9. ve 10. sınıflar için kullanılmak üzere düşünülüyor. Ayrıca üst düzey işlem yapılmayacak ancak 3-4 yıl sonra çöp olmaycak şekilde olsun istiyorum.

Biz 2 yıl evvel lab kurduk. Onboard ekran kartı 4 gb ram ssd 120 gb disk ile. İşlemci pentium du ama modeli hatırlamıyorum. Standart soğutuculu, standart kasaya sahip. Öyle ekstralara ihtiyaç duymadık. Özel powermış, özel soğutucuymuş. İşimizi fazlası ile görüyor. Render işi vs yok. Kullanacağımız en ağır program fusion 360 ve onu da sıkıntısız çalıştırıyor. Kullanım amacı basit işlerse ssd ve biraz iyi anakart ve ram ile işinizi görür. Bilgisayarlarımız canavar gibi desem yeridir. 5 6 sene daha gider rahat. Daha da fazla gider esasen. Daha eski makinelerimize ssd aldık ram yerine onlar bile maşallahı var iyileşti. O makineler bile 7 - 8 senelik vardır. Onlar bile epey süre kazandı.

All in One SSD li 8gb RAM li lab kuracağım inşallah karar verdim. 20 + 1 olacak. Parayı bulduğum an işlem tamam :) Uzay mekiği gibi olacak içi :)

hocam merhabalar. Daha önce DMO dan malzeme aldınız mı? Alırken vergisiz fiyat ödeme durumu varmı? Birde süreç nasıl işliyor acaba?

all in one tek geçerim.çok şık ve yer kaplamıyor.ayrıca performanslı.olabildiğince ekranı büyük alın derim..ben hp ve lenovo kullanıyorum..çoook memnunum

hocam merhabalar. Daha önce DMO dan malzeme aldınız mı? Alırken vergisiz fiyat ödeme durumu varmı? Birde süreç nasıl işliyor acaba?
Hocam müdür beye sordum. Okulun demirbaşına kayıt edilmesi zorunlu dedi. Sadece resmi kurumlar için satın alma işlemi yapılıyormuş. Piyasadan ucuz. Süreci tam bilmiyorum. Görüşebilirsiniz iletişim yoluyla

Valla hocam monitör dahil 3500 lıra falan bir makına toplama olarak bakarsak ssd ve 8 gb ram kırmızı cizginiz olsun :D bence böyle bırsey yapıldıysa üstüne okul da eklesin güzel bir lab kurun..
bu sisteme birde ekran kartı eklemek lazım hocam.10100f dahili grafik kartı yok.

Hocam bizim okulda da raspbian pi4 4gb raspbian işletim sistemi kurulu youtube da ve tinkercad de kasıyor sizde var mı bu sıkıntı win10 kurmak çözüm olur mu acaba
hocam sorun yok bizde hiç sd kartlar sorunlu olabilir biz samsung taktık hepsine daha önce syrox vardı çok yavaş çalışıyordu şimdi o sorunu yaşamıyoruz, olmazsa ramdisk oluşturun öyle kullanım sağlayın , raspiconfig e bakın belki ayarlarda kapalı olan birşeyler vardır. olmazsa w10 deneyin.

Hocam bizim okulda da raspbian pi4 4gb raspbian işletim sistemi kurulu youtube da ve tinkercad de kasıyor sizde var mı bu sıkıntı win10 kurmak çözüm olur mu acaba
okuma yazma hızı yüksek sd kart kullanın hocam. Class 10 olsun. Bilindik bir marka olsun bir de.

Arkadaşlar güncel olarak laboratuvar için (lise python-arduino-tinkercad-projeler vs.) tavsiyeniz var mıdır? Çok fazla ekstra özellik gerektirmiyor isteklerimiz fakat geleceğe yönelik olursa daha iyi. Şu marka model vs. aldık yada all in one, laptop kullanıyoruz çok memnunuz dediğiniz bir öneri olursa çok makbule geçer araştırırız. Bütçemiz hakkında net bilgim yok sadece bakabilir misin dediler. Teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar güncel olarak laboratuvar için (lise python-arduino-tinkercad-projeler vs.) tavsiyeniz var mıdır? Çok fazla ekstra özellik gerektirmiyor isteklerimiz fakat geleceğe yönelik olursa daha iyi. Şu marka model vs. aldık yada all in one, laptop kullanıyoruz çok memnunuz dediğiniz bir öneri olursa çok makbule geçer araştırırız. Bütçemiz hakkında net bilgim yok sadece bakabilir misin dediler. Teşekkürler şimdiden.
Amazon Türkiyede yurt dışından gelen lenovo thinkpad mini pc ler var i5-8gb ve i7 16gb pcler var fiyat 3500-4500 ben i7 olandan birtane alıp deneyeceğim adobe xd ve photoshop kaldırırsa 20 tane alırım

Meslek değil hocam çok fazla grafik vs ile işimiz yok. Ama tabi 16 olsa daha iyi olur

Geri