Bilgisayar Labi için switch tavsiyesi

Kodla Büyü

kkslyyldz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
24 + 1 pcden olusan bir labim var. Keysmart faz2 pcler var. Bir yerden bağış gelme ihtimali var 25 tane yeni nesil pc.

Şu anda internet bağlantısı çok yavaş. Şöyleki ayni anda tum bilgisayarlarla internete girdiğimizde google in bile açılması 1 2 dk bulabiliyor.

Mevcut switch 10/100 . Gigabit switch alsam hızda iyilesme olur mu acaba? Ya da bilgili arkadaslardan her türlü tavsiyeye açığım. Nasıl bir yol izleyeyim?

Yazım hataları için özür dilerim. Telefondan yazıyorum.

İnternet hızınız nedir? Adsl 8 mbit ise o kadar pc için yavaşlama olacaktır. Switch çözüm olmayacaktır.

Switchler genelde 24 veya 48 portlu. 36 port kura var ancak bulmak biraz sıkıntılı olabilir. 24+1 için en az 36 portlu bir switchler Alman gerekir. HP veya tplink marka olabilir. Ancak 400-500 TL rakamları bulabilir. Kalıcı ve sağlıklı olsun istiyorsan bu şekilde mantıklı olur. Tabi bunu koyacak kabinet e de ihtiyacın olacak.bunlar gigabit switcher

Adsl standart 8 mbit. Hızını artırmak istesek telekom olumlu karsilik verir mi?

Kabinet var hocam halihazirda zaten. 36 port bulmak sıkıntı hakikaten. Ya 24 port kullanıcaz 1 pcyi feda edip ya da ya 48 port

telekom hız artırır, sonuçta fatura da artacak. 24 port switch alıp yanına ucuz 8 li lerden alıp, birbirine bağlayıp, 24+8 şeklinde de olabilir.

Yani switchten ziyade baglanti hızının arttırılması daha iyi bir sonuç verir diyorsunuz hocam

ikiside önemli diyorum ben. hız en az 20 mb olmali bence. switch konusunda da 24+8 şeklinde bir çözüm iş görür bence

Geri