Bilgisayar labaratuvarında fatih ağına switch ile bağlantı

Kodla Büyü

volkan151

Site Gezgini
Bilgisayar labaratuvarında fatih ağına switch ile bağlantı yapamıyorum. Fatih ağ alt yapısından bir ucu switch e bağladım. Sadece bir bilgisayar internete bağlandı. Acaba sistem odasından bu uçların ayarları tek pc ye göre mi düzenlenmiş?
Bilgisi olan var mı?

Hocam sınıfınızdaki uçlardan bir tanesi switch bağlanacak şekilde yapılandırılmıştır, bir tanesi de sadece sizin bilgisayarınız için, doğru ucu bulursanız switchi bağladığınızda tüm bilgisayarlarınız bağlanacaktır.

hocam erisim@eba.gov.tr ye mail atın anında dönüyorlar aynısı bende de oldu şimdi bağlı hepsi mail atarken cep telefon numaranızı da yazın

PC lab. için açık uç bırakıyorlar. o uçları öğrenip oradan bağlantı yaparsanız switch ile çoğaltım yapabilirsiniz. PC de ip ler otomatik olmalı

Fatih Projesi Sistem odası kabinetinde, veri uçları için bir liste yer alması gerekiyor. O listeden hangi ucun BT ucu olarak tanımladığını bulun. Bulduğunuz uca switch bağlayarak çoğaltma yapabilirsiniz. BT ucu olarak tanımlanan bir uç belirtilmemişse, durumu erisim@eba.gov.tr adresine okulun resmi e-posta adresi üzerinden okul bilgileri, okul yetkilisi bilgileri ve BT'ye dönüştürülecek olan uç bilgisi ile e-posta gönderin. Uzaktan erişimle BT ucunuzu açacaklardır.

Geri