Bilgisayar Kendini Resetliyor

Kodla Büyü

maki02

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayarı açtığımda tam masaüstü ekranı geleceği sırada mavi bir ekran geliyor.Ekranda bazı yazılar var. Ondan sonra bilgisayar kendini resetliyor.Neden olabilir acaba yardım ederseniz sevinirim.Herkese teşekkür ederim şimdiden.

Hocam mavi ekran hayra alamet değildir. Muhtemelen Ram'iniz bozulmuştur.Eğer birden fazla ram takılı ise tek tek çıkarıp takarak kontrol edin.

Hasari hocam ramlerini çıkarıp öyle denedim yinede açılmadı.Yine kendini resetledi.Güvenli mod ve diğer seçenekleri barındıran ekran geliyor.hepsini denedim yine olmadı.

maki02' Alıntı:
Hasari hocam ramlerini çıkarıp öyle denedim yinede açılmadı.Yine kendini resetledi.Güvenli mod ve diğer seçenekleri barındıran ekran geliyor.hepsini denedim yine olmadı.

vhosts.exe hatası mı veriyor?

çünkü okulda bugun bir arkadas aynı problemle laptopunu getirdi. Pardusun çalışan CD'si ile bile açamadım bilgisayarı hala bekliyor.ne format atabiliyorum ne de başka bişey. ne yapacağımı ben de bilemedim.

internette biraz baktım ve yeni bir virüs olabileceğinden bahsediyordu.

Yeni donanım eklediysen veya mevcut donanımlarına yeni sürücü kurduysan bu ekran gelebilir. Bunlara dikkat et. Teker teker donanımları test edebilirsin.
Yada kurduğun yeni bir program başlağıçta çalışıyorsa o da sorun çıkarabilir. Normal çalışmasından sonra bilgisayarda yaptığın değişikleri bir düşün. Onlara göre karar ver.

Geri